Рішення № 99034108, 17.08.2021, Долинський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
17.08.2021
Номер справи
388/723/21
Номер документу
99034108
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

справа № 388/723/21

провадження № 2/388/408/2021

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.08.2021м. Долинська

Долинський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого - судді Кнурова О.А.,

секретар судового засідання Кіцану Г.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані комунальні послуги, -

встановив:

позивач комунальне підприємство «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді(далі КП «ДМКГ») звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 у якому просив:

- стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за послугу з централізованого опалення - 9993,12 грн., внески (тепло) - 114,93 грн., за послугу з управління будинком - 4520,04 грн., за послугу з вивезення ТПВ - 858,87 грн., а всього 15486,96 грн.;

- стягнути з відповідача на свою користь судовий збір у розмірі 2270,00 грн..

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ОСОБА_1 у період з 01.10.2016 по 30.04.2021 був споживачем комунальних послуг, які надавались за об`єктом, що знаходиться адресою: АДРЕСА_1 . За даним об`єктом КП «ДМКГ» у період з 01.10.2016 по 30.04.2021 фактично надавалися комунальні послуги з: централізованого опалення квартири та внесків за тепло; управління багатоквартирним будинком; вивезення ТПВ, які ОСОБА_1 , як споживачем комунальних послуг, не оплачувались, що призвело до утворення заборгованості.

Ухвалою від 04.06.2021 зазначену позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за вказаним позовом з постановленням здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Копія зазначеної ухвали була отримана позивачем 16.06.2021, що підтверджується розпискою його представника, та відповідачем 16.06.2021, що підтверджується підписом останнього у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Заперечення від відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до суду не надходило.

Відзив на позовну заяву від відповідача до суду не надходив.

Представник позивача КП «ДМКГ» - адвокат Пирогов Г.М., який діє на підставі довіреності від 27.07.2021 № 1072/01-08, звернувся до суду із заявою, зареєстрованою у суді 17.08.2021 за вх. № 4942/21, в якій позовні вимоги підтримав, просив розглянути справу без участі представника позивача, та повідомив, що позивач не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач ОСОБА_1 , який про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується розпискою останнього від 28.07.2021, - у судове засідання, що призначалося на 17.08.2021 не з`явився, про причини своєї неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення судового засідання від відповідача до суду не надходило.

Поряд з цим, слід відзначити, що у судовому засіданні 28.07.2021 відповідачем було надано суду:

- акт обстеження квартири, що не користується централізованим опаленням від 09.07.2015 за підписами членів комісії у складі: представника міської ради Ю. Шипілова, представника ініціативної групи Д. Аліфонова, представника КП «Центр» В. Охрименко, власника квартири А. Гуріна, за даними якого за адресою: АДРЕСА_1 відключено централізоване опалення шляхом від`єднання від ЦО радіаторів (через байпас), стояки не ізольовані;

- акт обстеження квартири, яка відключена від центрального опалення від 08.12.2016 за підписами членів комісії у складі: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , за даними якого за адресою: АДРЕСА_1 наявні чотири ізолбовані стояки центрального опалення, та встановлено електричне опалення.

За клопотанням відповідача було відкладено розгляд справи для надання можливості підготувати відзив на позовну заяву, однак, відзив на позовну заяву від відповідача до суду так і не надійшов.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За наведених вище обставин та положень цивільного процесуального законодавства, зокрема тих, за якими суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування умов, передбачених ч. 1 ст. 280 ЦПК України, - суд дійшов висновку про заочний розгляд справи за відсутності сторін без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу на підставі наявних у суду матеріалів справи.

Дослідивши докази у справі в їх сукупності, з`ясувавши підстави та предмет позову, характер спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, за надані відповідачем докази на підтвердження заперечення проти позовних вимог, виходячи з положень цивільного процесуального законодавства, за якими цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, які мають рівні права щодо подання доказів та доведення перед судом їх переконливості, при цьому суд розглядає цивільні справи у межах заявлених позовних вимог та на підставі доказів сторін, суд дійшов висновку про задоволення позову, з огляду на таке.

Так, на підставі досліджених у судовому засіданні доказів, наданих учасниками справи, судом встановлено такі обставини.

Рішенням виконавчого комітету Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області від 02.07.2015 № 108 КП «ДМКГ» визначено виконавцем послуг, зокрема, з централізованого опалення м. Долинська, з утримання будинків та прибудинкових територій, з вивезення та захоронення сміття.

Рішенням виконавчого комітету Долинської міської ради Долинського району Кіровоградської області від 19.06.2018 № 131 КП «ДМКГ» було призначено управителем будинку, у якому не створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласники якого не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

Так, відповідно до досліджених судом матеріалів справи, встановлено, що комунальне підприємство «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській радіє підприємством яке, зокрема у період з 01.10.2016 по 30.04.2021 надавало комунальні послуги у м. Долинська, крім іншого, за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до затверджених тарифів, що підтверджується адміністративно-управлінськими та розпорядчими документами самого підприємства, розпорядженнями міського голови та рішеннями органу місцевого самоврядування.

За даними виписки із зворотної відомості по особовому рахунку НОМЕР_1 ОСОБА_1 за період з 01.10.2016 по 30.04.2021 та виписки із зазначеного особового рахунку за об`єктом нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 за вищевказаний період рахується заборгованість за надані послуги: з централізованого опалення - 9993,12 грн., внески (тепло) - 114,93 грн., за послугу з управління будинком - 4520,04 грн., за послугу з вивезення ТПВ - 858,87 грн., а всього 15486,96 грн.

Згідно з даними довідки відділу «Центру надання адміністративних послуг» (ЦНАП) Долинської міської ради № 3169 від 01.06.2021 та довідки Долинського РС УДМС України в Кіровоградській області № 2-408/388/723/21 від 02.06.2021 місце проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 з 02.08.2000.

Положеннями ст. 162 ЖК Української РСР, якими врегульовано питання плати за користування жилим приміщенням і за комунальні послуги в будинку (квартирі), що належить громадянинові, передбачено, що плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Згідно з ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-ІV від 24.06.2004 (у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин та втратила чинність 01.05.2019) споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

За ч. 2 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-ІV від 24.06.2004 (у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017 (у чинній редакції) індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Згідно з абз. 6 ч. 3 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017 (у чинній редакції) плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з: плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства; плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.

Положеннями п. 18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, передбачено, що плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Окремо судом відзначається, що факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг, сам по собі, не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі. Споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними (правовий висновок ВСУ, викладений у постанові від 20.04.2016 у справі № 6-2951цс15, у постанові Великої Палати ВС від 20.09.2018 у справі № 751/3840/15-ц).

Щодо наданих відповідачем документів на підтвердження відключення квартири в якій він проживає від центрального опалення судом відзначається таке.

Питання відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання житлових будинків регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (із змінами, внесеними відповідними постановами Кабінету Міністрів України) (далі - Правила № 630) та «Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 № 4 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.2007 № 169, який набув чинності з 09.12.2007) (далі - Порядок № 4), який діяв до 26.07.2019.

Відповідно до Правил № 630 споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється (п. 24- 25).

Згідно з п. 26 Правил № 630 відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Отже, відключення від мереж централізованого теплопостачання окремих квартир (після 09.12.2007), а також відключення будинків без урахування оптимізованої схеми теплопостачання є порушенням вимог чинного законодавства.

Згідно з вимогами відповідних будівельних норм при проектуванні будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув`язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньо-будинкової системи загалом. Будь-яке втручання в неї шляхом зміни гідравлічного опору (від`єднання від системи централізованого опалення) погіршує роботу системи загалом, чим порушує права інших мешканців, що є недопустимим за Цивільним кодексом України.

З метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 № 1268 до Порядку № 4 було внесено принципові зміни, а саме, передбачено, що відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в окремих квартирах багатоквартирних будинків з ініціативи окремих споживачів не може бути здійснено, а відключення багатоквартирних будинків в цілому здійснюється з ініціативи усіх споживачів.

Згідно з п. 1.2 Порядку № 4, відключення від системи централізованого теплопостачання відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.

Відповідно до п. п. 2.1-2.2.2 Порядку № 4 для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП, в якій зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї, та у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов`язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання. Комісією, у разі необхідності, можуть розглядатися питання збільшення потужностей та можуть розроблятися пропозиції щодо їх фінансування, а також заміни систем внутрішньо-квартальних, а в деяких випадках і магістральних мереж газо-, водо-, теплопостачання. Засідання Комісії відбувається за участю заявника або його уповноваженого представника.

Рішення Комісії оформляється протоколом, витяг з якого у десятиденний строк надається заявникові. При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

У п. 2.3 - п. 2.7 Порядку № 4 визначено, що отримання технічних умов може виконуватись безпосередньо заявником або відповідно до договору проектною чи проектно-монтажною організацією. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником.

Проект також узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньо-будинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи. Роботи з відключення будинку від мереж ЦО і ГВП виконуються у міжопалювальний період. По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП (додаток 4) і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Пунктом 2.6 Порядку № 4, передбачено, що по закінченню робіт складається акт про відключення квартири від мереж ЦО і ГВП і в десятиденний термін подається заявником до постійно діючої міжвідомчої комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні комісії сторони переглядають умови договору про надання населенню послуг з централізованого теплопостачання (п. 2.7 Порядку № 4).

Разом з тим, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 № 169 було внесено зміни до вказаного Порядку № 4, які унеможливлюють відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання окремих квартир у багатоквартирному будинку і дозволяють таке відключення лише будинку в цілому.

У листі Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетик: комунальних послуг за № 3295/15/61-15 від 08.04.2015 зазначено, що датою відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання є дата протоколу постійно діючої міжвідомчої комісії про затвердження відповідного акту про відключення.

Так, відключення споживача від мережі централізованого опалення мало відбуватись на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади, із дотриманням споживачем процедури, визначеної Порядком № 4.

Поряд з цим судом відзначається, що відповідачем не надано суду акт про відключення його квартири за адресою: АДРЕСА_1 від мереж централізованого опалення, затверджений постійно діючою міжвідомчою комісією.

Виходячи з викладеного, надані відповідачем акт обстеження квартири, що не користується централізованим опаленням від 09.07.2015 та акт обстеження квартири, яка відключена від центрального опалення від 08.12.2016, не є належними доказами відключення квартири від мереж централізованого опалення у визначеному порядку.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про теплопостачання» місцева (розподільча) теплова мережа - сукупність енергетичних установок, обладнання трубопроводів, яка забезпечує транспортування теплоносія від джерел теплової енергії, центрального теплового пункту або магістральної теплової мережі до теплового вводу споживача.

Підведення централізованого опалення до стояка у мережах квартири свідчить про виконання послуг з централізованого опалення комунальним підприємством.

Положеннями статті ст. 383 ЦК України передбачено, що власник житла повинен використовувати належне йому майно (квартиру, будинок) за цільовим призначенням, тобто для проживання. забезпечувати його схоронність, утримувати у належному санітарному та технічному стані, утримуватись від руйнування або псування , підвищувати благоустрій житла та ін. Ремонт та інші зміни власник має право проводити, якщо вони не призведуть до порушень або обмежень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог та правил експлуатації будинку.

Отже, саме відповідач зобов`язаний підтримувати систему централізованого опалення у квартирі у належному стані. Покладання відповідачем обов`язку на житлово-комунальні служби та на позивача з приводу заміни приладів опалення (радіаторів опалення) не ґрунтується на законі.

Таким чином у судовому засіданні під час розгляду справи достовірно встановлено, що відповідачем здійснено самовільне відключення квартири від мережі централізованого опалення, що не є підставою для припинення нарахування платежів КП «Долингський Міськкомунгосп» за послугу з централізованого опалення.

Аналогічні висновки викладені в постанові Верховного Суду України від 11.11.2015 у справі № 6-1192цс15, постановах Верховного Суду від 16.10.2019 у справі № 703/69/16-ц (провадження № 61-17067св18), від 11.12.2019 у справі № 490/11619/15-ц (провадження № 61-23337св18), від 18.06.2020 у справі № 643/133/17 (провадження № 61-38460св18), від 22.07.2020 у справі № 500/5362/17 (провадження № 61-21125св19).

Отже, відповідач, як споживач комунальних послуг, які надавались за об`єктом, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , не виконав зобов`язання по утриманню належної йому квартири та фактично отримавши за даним об`єктом нерухомості у період з 01.10.2016 по 30.04.2021 житлово-комунальні послуги, надані позивачем, не оплатив їх, що призвело до утворення заборгованості у розмірі 15486,96 грн., з яких: за послугу з централізованого опалення - 9993,12 грн., внески (тепло) - 114,93 грн., за послугу з управління будинком - 4520,04 грн., за послугу з вивезення ТПВ - 858,87 грн., - на підставі чого суд дійшов висновку, що вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості за надані житлово-комунальні послуги є обґрунтованою та доведеною, а тому така вимога підлягає задоволенню і таке рішення суду у повній мірі відповідає завданню цивільного судочинства, зокрема, щодо справедливого вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених прав та інтересів юридичної особи.

Питання розподілу судових витрат слід вирішити відповідно до положень ст. 141 ЦПК України, якими, крім іншого, передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, - на підставі чого, враховуючи, що позов задоволено у повному обсязі, суд дійшов висновку, що понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2270,00 грн. слід стягнути з відповідача на користь позивача.

Керуючись статтями 141, 258-259, 263-265, 268, 273, 281-284, 354 ЦПК України, -

ухвалив:

позов комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані комунальні послуги, - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді заборгованість за надані комунальні послуги у розмірі 15486 (п`ятнадцять тисяч чотириста вісімдесят шість) грн. 96 коп., з яких: за послугу з централізованого опалення - 9993,12 грн., внески (тепло) -114,93 грн., за послугу з управління будинком - 4520,04 грн., за послугу з вивезення ТПВ - 858,87 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді у рахунок відшкодування витрат по сплаті судового збору 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити рішення суду в апеляційному порядку повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Кропивницького апеляційного суду безпосередньо або через Долинський районний суд Кіровоградської області (до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.

Відповідно до ст. 289 ЦПК України заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено у силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Учасники справи:

- позивач - комунальне підприємство «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді, місцезнаходження: вул. Нова буд. 80-А, м. Долинська, Кіровоградська область, 28500, ЄДРПОУ 36188893;

- відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Суддя О.А. Кнуров