
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
16 серпня 2021 року № 520/12714/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Зінченко А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд:
-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у відмові ОСОБА_1 у перерахунку і виплаті з 01.12.2019 пенсії згідно з довідкою Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" № 100/33586 від 26.05.2021 (вих.№ 33/41-392).
-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 з 01.12.2019 щомісячну пенсію в сумі 12874,12 грн. на місяць виходячи з 50% грошового забезпечення по відповідній посаді в поліції згідно з довідкою Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" № 100/33586 від 26.05.2021 (вих.№ 33/41-392) та довідкою Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Харківській області від 21.06.2016 року № 48/5-884д, а також здійснити йому виплату суми всієї перерахованої пенсії за весь період з 01.12.2019 по дату перерахунку пенсії разом з виплатою компенсації за несвоєчасну виплату всіх сум несвоєчасно виплаченої йому пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати" у найближчий виплатний період однією сумою та без відстрочення такої виплати будь-якими строками, а також без використання при такій виплаті будь-яких постанов Кабінету Міністрів України чи інших нормативно-правових актів, які надають Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області можливість для відстрочення чи розстрочення такої виплати.
В обґрунтування позовних вимог вказав, що відмова ГУ ПФУ у неперерахунку, ненарахуванні та невиплаті пенсії з 01.04.2019 р. позивачу в розмірі обчисленого з грошового забезпечення визначеного військкоматом у довідці №100/33586 від 26.05.2021 року, порушує право позивача як людини які передбачені ст. 1 Протоколу №1 к конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно якої кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Вважає, що позивача протиправно щомісяця лишають частини його власності у вигляді частини основного розміру пенсії.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Наказом Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Харківській області від 21.08.2012 № 107о/с ОСОБА_1 було звільнено зі служби в ОВС України з посади начальника сектору правового забезпечення організаційно-аналітичного відділу Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Харківській області за п. 64 "Б" (через хворобу) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України у запас Збройних сил України і з серпня 2012 року Позивач отримував пенсію за вислугу років, яку йому нараховує та виплачує Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області у розмірі 50% від суми грошового забезпечення по відповідній посаді.
Законом України від 23.12.2015 № 900-УІІІ були внесені зміни до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо права працівників міліції на перерахунок їх пенсій з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, згідно з постановами КМУ від 11.11.2015 № 988 та від 18.11.2015 № 947 Позивач набув право на перерахунок своєї пенсії з 01.01.2016 виходячи з грошового забезпечення по відповідній посаді в поліції, але відповідного перерахунку пенсії Позивача ГУ ПФУ в Х/о до 2018 року Відповідач не проводив.
Постановою Комінтернівського районного суду міста Харкова від 28.09.2016 по справі № 641/5642/16-а (залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 15.12.2016 та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17.01.2017 № К/800/1559/17) адміністративний позов Позивача було задоволено, Відповідача було зобов`язано нарахувати та виплачувати Позивачу пенсію з урахуванням фактично отриманих Позивачем протягом 24 календарних місяців перед звільненням з органів ОВС України доплат за службу у нічний час, доплат за службу у святкові дні, індексації, матеріальної допомоги на оздоровлення, разових квартальних премій, інших фактично отриманих разових премій (заохочень) та грошової допомоги при звільненні зі служби в ОВС України, згідно з довідкою Управління Державної служби охорони ГУМВС України в Харківській області від 21.06.2016 року №48/5-884д, починаючи з 30.12.2015 року.
В лютому 2017 року судове рішення по справі № 641/5642/16-а було виконане ГУ ПФУ в Харківській області і з 30.12.2015 по теперішній час Позивач отримує пенсію з урахуванням всіх названих вище додаткових видів свого грошового забезпечення та їх розмірів, у сумі 5765,50 грн. на місяць.
На виконання вимог постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та на підставі складеної ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області довідки від 26.03.2018 № 100/33586-2003011097, у квітні 2018 року Відповідач здійснив перерахунок розміру пенсії Позивача з 01.01.2016 по відповідній посаді в поліції виходячи з таких видів та розмірів грошового забезпечення: посадовий оклад - 2700,00 грн.; оклад за військове звання - 2200,00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 1960,00 грн.; щомісячна премія (0,0%) - 0,00 грн. (разом - 6860,00 грн.). В наслідок встановлення таких складових грошового забезпечення по посаді в поліції розмір нової щомісячної пенсії Позивача з 01.01.2016 повинен був становити 3430,00 грн., але згідно з вимогами пункту 3 постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 Відповідачем було встановлено доплату до щомісячної пенсії Позивача у розмірі 2335,50 грн., внаслідок чого її розмір з 01.01.2016 не змінився і становить 5765,50 грн. на місяць до теперішнього часу.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 по справі № 826/12704/18 (яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 і набрало законної сили з 19.11.2019) було визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, у зв`язку з чим з 01.12.2019 розмір пенсії Позивача підлягає перерахунку у зв`язку зі змінами грошового забезпечення по відповідній посаді в поліції станом на листопад 2019 року.
Згідно з наказом МВС України від 16.04.2021 № 291 "Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25 лютого 2019 року № 129", починаючи з 16.04.2021 функції з виготовлення довідки для перерахунку розміру пенсії Позивача покладені Міністерством внутрішніх справ України на Державну установу "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області".
У травні 2021 року Позивач звернувся до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" з заявою про необхідність складання довідки для перерахунку своєї пенсії з 01.12.2019 по відповідній посаді в поліції та її надсилання на адресу ТУ ПФУ в Харківській області для здійснення перерахунку своєї пенсії з 01.12.2019.
26.05.2021 Державною установою "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" було складено і супроводжувальним листом від 28.05.2021 № 33/41-774 (реєстр № 3 від 27.05.2021) було направлено на адресу ГУ ПФУ в Харківській області оригінал оновленої довідки № 100/33586 від 26.05.2021 (вих.№ 33/41-392) про розмір грошового забезпечення Позивача по відповідній посаді в поліції станом на листопад 2019 року (який склав 20039,11 грн. на місяць) для здійснення ГУ ПФУ в Харківській області перерахунку розміру пенсії Позивача з 01.12.2019.
При цьому, згідно з судовим рішенням по справі № 641/5642/16-а (яке на сьогодні є дійсним і чинним), під час перерахунку розміру пенсії Позивача з 01.12.2019 Відповідачем також повинні бути враховані усі складові частини додаткового грошового забезпечення Позивача згідно з довідкою УДСО при ГУМВС України в Харківській області від 21.06.2016 року № 48/5-884д, середньомісячний розмір яких за останні 24 календарних місця служби становить суму 5709,13 грн.
У зв`язку з цим, розмір грошового забезпечення по відповідній посаді в поліції для обчислення пенсії Позивача з 01.12.2019 повинен становити 20039,11+5709,13= = 25748,24 грн., а розмір щомісячної пенсії Позивача з 01.12.2019 повинен бути 25748,24*50% = 12874,12 грн. на місяць.
08.06.2021 Позивач звернувся до Відповідача з заявою про перерахунок розміру своєї пенсії, до якої також надав довідку Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" № 100/33586 від 26.05.2021 (вих.№ 33/41-392) та складену відповідно до норм постанови правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 заяву від 08.06.2021, у яких просив у встановлений законодавством строк прийняти рішення про перерахунок з 01.12.2019 розміру своєї щомісячної пенсії згідно з довідкою Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" № 100/33586 від 26.05.2021 (вих. № 33/41-392), довідкою УДСО при ГУМВС України в Харківській області від 21.06.2016 року № 48/5-884д та постановою Комінтернівського районного суду міста Харкова від 28.09.2016 по справі № 641/5642/16-а, а також здійснювати виплату щомісячної пенсії згідно з цими наявними у відповідному збільшеному розмірі починаючи з 01.12.2019 та провести виплату всіх нарахованих до виплати сум перерахунку пенсії у встановлені законодавством строки.
Листом Відповідача від 01.07.2021 № 7733-12634/К-02/8-2000/21 Позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії з 01.12.2019 згідно з довідкою Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" № 100/33586 від 26.05.2021 (вих. № 33/41-392), довідкою УДСО при ГУМВС України в Харківській області від 21.06.2016 року № 48/5-884д та постановою Комінтернівського районного суду міста Харкова від 28.09.2016 по справі № 641/5642/16-а з посиланням на те, що після визнання протиправним і скасування пункту 3 Постанови від 21.02.2018 № 103 інших рішень Уряду про умови і порядок перерахунку пенсії не приймалося.
Позивач вважає, що відповідачем порушуються права позивача на соціальний захист на отримання пенсії в повному обсязі, оскільки при проведенні перерахунку пенсійних виплат не враховуються і не беруться до уваги щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених чинним законодавством на підставі оновленої Довідки, а тому звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Надаючи правову оцінку наведеному, суд вказує, що згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі в межах повноважень та у спосіб що передбачені Конституцією та законами України.
З 05.03.2019р., внаслідок набрання чинності рішенням Окружного адміністративного суду міста Київ від 12.12.2018р. у справі №826/3858/18. залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду визнано противоправпими та не чинними пункти 1,2 постанови КМ У країни від 21.02.201 8р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та де яким іншим категоріям осіб» та зміни до порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХП, затвердженого постановою КМ України від 13.02.2000р. №45, підстави для застосування пунктів 1 і 2 постанови КМ України при проведенні перерахунку пенсії позивача відпали.
Таким чином, з 05.03.2019р. дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 - скасовані внесені до Порядку №45 постанови КМ України №103.щодо складових грошового забезпечення, яке враховується для перерахунку пенсії з 01.01.2018р.. та зняті обмеження щодо виплати підвищення до пенсії колишніх військовослужбовців, перерахованої згідно з постанови КМ України №103.
Враховуючи, що зміни внесені постановою КМ України №103, зокрема до додатку 2 до Порядку №45 визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані противоправпими та не чинними, з 05.03.2019р. дня набрання законної сили рішенням у справі№826/3858/201 8 редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.
Водночас алгоритм дій, які повинні вчинити відповідачі в зв`язку із втратою чинності положень пунктів 1,2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку№45 не змінився.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення ( перерахунку ) пенсій відповідно до Закону №2262 - XII. крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.
Відповідно до пункту 23 Порядку№3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами що призначають пенсії, в порядку, установленому ст.63 Закону №2262 - XII. Пенсіонери подають органам які призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3 -1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно ст.63 Закону №2262 -XII уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюються хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або в зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців щомісячних додаткових видів грошового забезпечення ( надбавок, доплат, підвищень ) та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи у них зазначають зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій , спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте КМ України, про що державні органи, визначені Порядком№45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема Верховного Суду України від 22.04,2014р. у справі №21-484а 13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019р. у справі №553/3619/16-а.
Постановою КМ України №704 установлені додаткові види грошового забезпечення.
При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови КМ України №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати приміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10% відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Таким чином, з 05.03.2019р. -з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій призначених згідно із Законом №2262 -XII, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач мас право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових , розрахованих згідно з постановою КМ України №704 у відповідності до вимог ст.43 і 63 Закону №2262 - XII та ст.9 Закону №201 1 - XII.
В силу п.24 Постанови Правління Пенсійного фонду України від 30.01,2007р.№3-1 «про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України» «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка погоджена з Міноборони і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за №135/13402. обласний військовий комісаріат є уповноваженим структурним підрозділом Міноборони га відповідає за проведення перерахунку грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія на умовах і розмірах встановлених Законом №2262 -XII.
За змістом положень пункту 24 Порядку №3-1 органи ГІФУ не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених в таких довідках (висновок Верховного Суду України викладений у постанові від 25.1 1.2014р. у справі №21-322а14).
Діскреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи бездіяти, а якщо діяти! то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закроплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору із будь - ким.
Враховуючи порядок дій пенсійного органу передбачений постановою КМ України №45 та Порядком №3-1, ГУ ПФУ не має діскреційного повноваження що до перерахунку пенсій позивачу після отримання довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу.
Таким чином, відповідач, як державний орган, який зобов`язаний відповідно до ст. І 9 Конституції України діяти лиш на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що придбачені Конституцією та законами України. зобов`язаний був у відповідності до ст.5 1.63 Закону №2262-ХІІ, Порядку №45 здійснити такий перерахунок після отримання довідки про грошове забезпечення від уповноваженого органу. Однак, як підтвержується матеріалами справи, відповідачем не було вчинено дій що до його проведення. в зв`язку з чим бездіяльність відповідача не відповідає критеріям правомірності, визначеним ч.2ст.2 КАС України, від так, позовні вимоги є обґрунтованими та такими. що підлягають задоволенню.
Щодо нарахування та виплати компенсації втрати частини доходу Згідно з правовим висновком зазначеним у постанови Верховного Суду від 24.04.201 8р.у справі №646/6250/17 у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов`язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів незалежно від того, чи були такі суми нараховані цим органом.
Розв`язуючи даний спір, з огляду на ч. 1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду справ людини», рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010р. по справі «Щокін проти України, рішення Європейського суду з прав людини від 07.07.201 1р. по справі «Серков проти України» правомірним є висновок, що пенсійні виплати (відносно етапів призначення, нарахування та виплати яких національний закон України не містить чітких критеріїв розміжувания). не одержані у власність приватної особи з вини адміністративного владного органу. підлягають виплаті за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
При вирішенні спору в цій частині суд звертає увагу на правовий висновок з приводу застосування ст.2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» викладений Верховним Судом у постановах від 20.02.201 8р. у справі № 336/4675/17,від 21.06.2018р. у справі №523/1124/17 та від 03.07.201 8р. у справі №521 /940/17, Верховним Судом України - у постановах від 18.11,2014р. у справі №21 - 51 8а 14, від 11.07.2017р. у справі №21- 2003а16. Верховним Судом - у постановах від 06.02.2018р. у справі №681/423/15-а. від 20.02.2018р. у справі №522/5664/17, та у постанові від 14,05.2020р. №816/379/16 суть якого полягає утому, що нормативне регулювання не встановлює першості нарахування і виплати доходу, який своєчасно не був виплачений, та не ставить у залежність компенсацію втрати частини грошових доходів від попереднього, окремого нарахування доходів. За ним регулюванням правове значення має те, що порушенням строків був виплачений нарахований дохід, чи виплачений і коли цей платіж, чи не нараховувався, виплачувався грошовий дохід, право на який визнано судовим рішенням. Саме ці події є тими юридичними фактами з якими пов`язується виплата компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків виплати.
Також суд зазначає, що відповідно до абзацу третього ст.5 1 закону України №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії. провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Щодо вимоги позивача виплатити єдиним платежем недоплачену частину основного розміру пенсії , то суд вказує, що це не є позовними вимогами та ці питання вирішуються під час виконання рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення вимог адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у відмові ОСОБА_1 у перерахунку і виплаті з 01.12.2019 пенсії згідно з довідкою Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" № 100/33586 від 26.05.2021 (вих.№ 33/41-392).
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 з 01.12.2019 щомісячну пенсію в сумі 12874,12 грн. на місяць виходячи з 50% грошового забезпечення по відповідній посаді в поліції згідно з довідкою Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області" № 100/33586 від 26.05.2021 (вих.№ 33/41-392) та довідкою Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Харківській області від 21.06.2016 року № 48/5-884д, а також здійснити йому виплату суми всієї перерахованої пенсії за весь період з 01.12.2019 по дату перерахунку пенсії разом з виплатою компенсації за несвоєчасну виплату всіх сум несвоєчасно виплаченої йому пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати" у найближчий виплатний період однією сумою та без відстрочення такої виплати будь-якими строками, а також без використання при такій виплаті будь-яких постанов Кабінету Міністрів України чи інших нормативно-правових актів, які надають Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області можливість для відстрочення чи розстрочення такої виплати.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн.00 коп.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Зінченко А.В.