
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2021 року Справа № 280/3928/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до Військової частини 3029 Національної гвардії України (69006, м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 113, код ЄДРПОУ 08803661)
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся із позовною заявою до Військової частини 3029 Національної гвардії України (далі відповідач), в якій позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Військової частини 3029 Національної гвардії України щодо не виплати ОСОБА_1 в зв`язку із звільненням з військової служби грошової компенсації вартості за не отримане речове майно в повному обсязі;
зобов`язати Військову частину 3029 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію вартості за не отримане речове майно, що належить до видачі (вартість за одиницю) по наступним окремим предметам та зазначено на рівні 0,00 грн.: панама літня польова (в кількості - 2 шт.); штани костюма літнього польового (в кількості - 2 шт.); шарф-труба літній (в кількості - 1 шт.); шарф-труба зимовий (в кількості - 1 шт.); бахіли утеплені (в кількості - 2 пари); беруші спеціальні індивідуальні (в кількості - 1 комплект); пальто зимове (в кількості - 1 шт.): плащ демісезонний (в кількості - 1 шт.); плащ накидка з чохлом (в кількості - 1 шт.): куртка і штани (спідниця) (в кількості - 1 комплект); штани (спідниця) (в кількості - 1 піт.); рукавички шкіряні (в кількості - 1 пара).
В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що проходив військову службу у військовій частині 3029 Національної гвардії України та згідно наказу командира ВЧ 3029 (по стройовій частині) позивача виключено із списків особового складу військової частини 3029 та усіх видів забезпечення з 31.08.2020 та направлено для зарахування на військовий облік Стверджує, що в порушення норм діючого законодавства в день виключення позивача зі списків особового складу та зняття із усіх видів забезпечення, відповідач не здійснив повний розрахунок з позивачем, не нарахував та не виплатив належні йому види грошового забезпечення, а саме грошову компенсацію за неотримане речове майно. Зазначає, що станом на день звернення із позовом до суду йому не виплачена компенсація по наступним окремим предметам: панама літня польова (в кількості - 2 шт.); штани костюма літнього польового (в кількості - 2 шт.); шарф-труба літній (в кількості - 1 шт.); шарф-труба зимовий (в кількості - 1 шт.); бахіли утеплені (в кількості - 2 пари); беруші спеціальні індивідуальні (в кількості - 1 комплект); пальто зимове (в кількості - 1 шт.): плащ демісезонний (в кількості - 1 шт.); плащ накидка з чохлом (в кількості - 1 шт.): куртка і штани (спідниця) (в кількості - 1 комплект); штани (спідниця) (в кількості - 1 піт.); рукавички шкіряні (в кількості - 1 пара). Вважає бездіяльність відповідача неправомірною та просить позовні вимоги задовольнити.
Відповідач позов не визнав, у письмовому відзиві від 17.06.2021 посилається на те, що під час розрахунку вартості речового майна, що належить до видачі ОСОБА_1 у довідці № 62 від 25.07.2020 закупівельні ціни на майно були взяті з розпорядження №27/27/3-243 від 15.01.2020 про закупівельні ціни речового майна станом на 01.01.2020, в якому були відсутні закупівельні ціни на перелічені позивачем у позовній заяві майно. Вказує, що 02.02.2021 на адресу ВЧ 3029 НГ України надійшло розпорядження № 27/10/1/1-578 від 01.02.2020 у якому визначені закупівельні ціни на деякі види речового майно. Стверджує, що листом 12.04.2021 ВЧ 3029 видано додаток до довідки № 8 відповідно до якої суми недоплаченої компенсації складає 8460,90 грн. Вказує, що для виплати компенсації до Південного Одеського територіального управління НГУ був надісланий запит, але на теперішній час кошти не надходили. На підставі викладеного, просить відмовити у позові повністю.
Ухвалою судді від 24.05.2021 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі № 280/3928/21 без виклику сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Приписами ч. 4 ст. 243 КАС України визначено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Розглянувши матеріали справи, суд установив.
ОСОБА_1 проходив військову службу у військовій частині 3029 Національної гвардії України з 19.04.2017.
Відповідно до витягу з наказу командира ВЧ 3029 №191 від 31.08.2020 (по стройовій частині) виключено зі списків особового складу частини та з усіх видів забезпечення солдата ОСОБА_1 та звільненого відповідно до підпункту "а" пункту два частини 5 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" з військової служби у запас Збройних Сил України у зв`язку із закінченням строку контракту наказом командира ВЧ 3029 від 18.08.2020 №37 о/с 31.08.2020 та для взяття на військовий облік направити до Шевченківського РВК м. Запоріжжя.
Згідно довідки № 62 від 25.07.2020 про вартість речового майна, що належить до видачі солдату ОСОБА_1 , сума грошової компенсації за 33 предмети склала 15 656, 80 грн.
Вважаючи бездіяльність відповідача щодо не виплати грошової компенсації вартості за не отримане речове майно, та порушеним своє право на отримання такої компенсації позивач звернувся до суду з позовом.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 16.11.2020 у справі 280/6316/20 визнано протиправною бездіяльність військової частини 3029 Національної гвардії України щодо невиплати ОСОБА_1 у зв`язку із звільненням з військової служби грошової компенсації за не отримане речове майно; зобов`язано Військову частину 3029 Національної гвардії України нарахувати і виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію вартості за не отримане речове майно у розмірі 15656,80грн.
ОСОБА_1 заявою від 25.03.2021 звернувся до ВЧ 3029 Національної гвардії України в якій просив надати довідку про вартість речового майна що належить до видачі (вартість за одиницю) по наступним окремим предметам, які у попередній довідці №62 від 25.07.2020 визначені вартістю на рівні 0,00 грн.: панама літня польова (в кількості - 2 шт.); штани костюма літнього польового (в кількості - 2 шт.); шарф-труба літній (в кількості - 1 шт.); шарф-труба зимовий (в кількості - 1 шт.); бахіли утеплені (в кількості - 2 пари); беруші спеціальні індивідуальні (в кількості - 1 комплект); пальто зимове (в кількості - 1 шт.): плащ демісезонний (в кількості - 1 шт.); плащ накидка з чохлом (в кількості - 1 шт.): куртка і штани (спідниця) (в кількості - 1 комплект); штани (спідниця) (в кількості - 1 піт.); рукавички шкіряні (в кількості - 1 пара).
Оскільки виплати грошової компенсації вартості за неотримане речове майно в повному обсязі ВЧ 3029 Національної гвардії Українине здійснено, ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон № 2011-ХІІ).
За приписами статті 1 Закону № 2011-ХІІ соціальний захист військовослужбовців - це діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з частиною другою статті 1-2 Закону № 2011-ХІІ у зв`язку з особливим характером військової служби, яка пов`язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Абзацом першим частини першої статті 9 Закону № 2011-ХІІ обумовлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частина друга цієї ж статті передбачає, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до частини першої статті 9-1 Закону № 2011-ХІІ речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що визначаються відповідно Міністерством оборони України, Міністерством інфраструктури України - для Державної спеціальної служби транспорту, іншими центральними органами виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, Головою Служби безпеки України, начальником Управління державної охорони України, Головою Служби зовнішньої розвідки України, Головою Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, а порядок грошової компенсації вартості за неотримане речове майно визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 2 Інструкції про організацію речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України в мирний час та особливий період, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 29 квітня 2016 року № 232 (далі - Інструкція № 232) основним завданням речового забезпечення є задоволення потреб військовослужбовців Збройних Сил України <...> в обмундируванні, взутті, натільній і теплій білизні, теплих і постільних речах, спорядженні, спеціальному одязі, спеціальному одязі та спорядженні для виконання спеціальних завдань, предметах індивідуального захисту, тканинах, нагрудних та нарукавних знаках і знаках розрізнення, санітарно-господарському майні, спортивному інвентарі та лазне-пральному обслуговуванні, що сприяють успішному веденню військами (силами) бойових дій та виконанню інших завдань, як у мирний час, так і в особливий період.
Відповідно до пункту 3 цієї Інструкції речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил включає:
1) забезпечення: обмундируванням, взуттям, натільною і теплою білизною, теплими і постільними речами, спорядженням, спеціальним одягом, засобами індивідуального захисту (окуляри-маска захисні балістичні, окуляри захисні балістичні, шоломи бойові балістичні та бронежилети модульні), спеціальним одягом та спорядженням для виконання спеціальних завдань, нагрудними знаками, знаками розрізнення і фурнітурою, ідентифікаційними жетонами, санітарно-господарським, спортивним та гірським спортивним майном, наметами, брезентами, м`якими контейнерами, декоративними тканинами і килимовими виробами; матеріалами для пошиття, ремонту та хімічного чищення речового майна (крім розчинників) <...>; папером, друкарськими машинками, бланками та книгами обліку і звітності по речовій службі, а також іншими бланками та книгами; духовими та ударними музичними інструментами для штатних військових оркестрів; бойовими прапорами; технічними засобами речової служби, а також обладнанням, інструментом, запасними частинами та інвентарним майном для речових ремонтних майстерень і лазне-пральних підприємств;
2) створення та утримання запасів речового майна;
3) лазне-пральне обслуговування військовослужбовців військових частин і забезпечення мийними засобами;
4) організацію та проведення ремонту речового майна, технічних засобів речової служби, хімічного чищення обмундирування та спеціального одягу;
5) фінансове планування та фінансування, складання та подання встановленої звітності за статтями кошторису (кодами економічної класифікації) Міністерства оборони України <...> на речове забезпечення;
6) організацію та ведення обліку і звітності з речової служби;
7) організацію контролю за витратами матеріальних засобів і бюджетних асигнувань, передбачених на речове забезпечення.
Речове майно за цільовим призначенням поділяється на майно поточного забезпечення, майно фонду зборів і майно непорушних запасів, а за використанням - на майно особистого користування та інвентарне майно (абзац перший пункту 4 Інструкції № 232).
Згідно з пунктом 15 розділу ІІІ Інструкції з організації речового забезпечення в Національній гвардії України в мирний час та особливий період, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 червня 2017 року № 475, військовослужбовці, які звільняються з військової служби в запас або відставку, отримують грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно (далі - грошова компенсація) в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 178 "Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно".
Відповідно до абзацу першого пункту 2 Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 178 (далі - Порядок № 178), виплата грошової компенсації здійснюється особам офіцерського, старшинського, сержантського і рядового складу.
Згідно з пунктом 3 Порядку № 178 грошова компенсація виплачується військовослужбовцям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення у разі:
звільнення з військової служби;
загибелі (смерті) військовослужбовця.
Пунктом 4 Порядку № 178 визначено, що грошова компенсація виплачується військовослужбовцям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, територіального органу, територіального підрозділу, закладу, установи, організації (далі - військова частина), а командирам (начальникам) військової частини - наказу старшого командира (начальника), у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації.
За приписами пункту 5 цього ж Порядку довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої Міноборони, МВС, Головним управлінням Національної гвардії, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Держприкордонслужби, Адміністрацією Держспецтрансслужби, Адміністрацією Держспецзв`язку, Головним управлінням розвідки Міноборони та Управлінням державної охорони станом на 1 січня поточного року, та оформляється згідно з додатком.
Відповідно до пункту 242 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 (далі - Положення № 1153/2008), після надходження до військової частини письмового повідомлення про звільнення військовослужбовця з військової служби або після видання наказу командира (начальника) військової частини про звільнення військовослужбовець повинен здати в установлені строки посаду та підлягає розрахунку, виключенню зі списків особового складу військової частини і направленню на військовий облік до районного (міського) військового комісаріату за вибраним місцем проживання. <...>
Особа, звільнена з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини має бути повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням. Військовослужбовець до проведення з ним усіх необхідних розрахунків не виключається без його згоди зі списків особового складу військової частини.
З наведених законодавчих приписів випливає, що у разі звільнення військовослужбовця з військової служби у нього виникає право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно, яке реалізується шляхом подання військовослужбовцем відповідної заяви (рапорту) за місцем військової служби.
Отже, військовослужбовці після звільнення їх з військової служби зберігають право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно.
Таким правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду від 03 жовтня 2018 року (справа №803/756/17; адміністративне провадження №К/9901/38716/18).
На користь вказаного висновку свідчить те, що в пункті 4 Порядку №178 передбачено застосування різних форм звернення про виплату грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, а саме рапорту, як особливої, передбаченої спеціальним законодавством форми доповіді військовослужбовця при його зверненні до вищого начальника в різних випадках службової діяльності, так і заяви, як звернення громадянина із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством його прав та інтересів.
Згідно довідки № 62 від 25.07.2020 про вартість речового майна, що належить до видачі солдату ОСОБА_1 , сума грошової компенсації складає 15 656,80 грн., яку рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 16.11.2020 зобов`язано нарахувати і виплатити.
Однак, у цій довідці, не була визначена вартість окремих видів речового майна, зокрема: панама літня польова (в кількості - 2 шт.); штани костюма літнього польового (в кількості - 2 шт.); шарф-труба літній (в кількості - 1 шт.); шарф-труба зимовий (в кількості - 1 шт.); бахіли утеплені (в кількості - 2 пари); беруші спеціальні індивідуальні (в кількості - 1 комплект); пальто зимове (в кількості - 1 шт.): плащ демісезонний (в кількості - 1 шт.); плащ накидка з чохлом (в кількості - 1 шт.): куртка і штани (спідниця) (в кількості - 1 комплект); штани (спідниця) (в кількості - 1 піт.); рукавички шкіряні (в кількості - 1 пара). Вказану обставину не заперечує і відповідач.
Судом з`ясовано, що до довідки № 62 від 25.07.2020 ВЧ 3029 НГ України видано додаток № 8 де визначено закупівельну вартість речового майна панама літня польова (в кількості - 2 шт.); штани костюма літнього польового (в кількості - 2 шт.); шарф-труба літній (в кількості - 1 шт.); шарф-труба зимовий (в кількості - 1 шт.); бахіли утеплені (в кількості - 2 пари); беруші спеціальні індивідуальні (в кількості - 1 комплект); пальто зимове (в кількості - 1 шт.): плащ демісезонний (в кількості - 1 шт.); плащ накидка з чохлом (в кількості - 1 шт.): куртка і штани (спідниця) (в кількості - 1 комплект); штани (спідниця) (в кількості - 1 піт.); рукавички шкіряні (в кількості - 1 пара) на загальну суму 8460,94 грн.
Однак, доказів виплати грошової компенсації за неотримане речове майно згідно додатку № 8 до довідки № 62 від 25.07.2020 станом на час розгляду справи, суду не надано.
Відтак, суд доходить висновку про допущену з боку військової частини 3029 Національної гвардії України протиправної бездіяльності щодо невиплати компенсації вартості речового майна.
Слід зазначити, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Зазначена позиція повністю кореспондується з висновками Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності «небезпідставної заяви» за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею, повинен бути «ефективним» як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).
Отже, «ефективний засіб правого захисту» в розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права й одержання особою бажаного результату.
На переконання суду, належним способом захисту в даному випадку, є саме стягнення з Військової частини 3029 Національної гвардії України 8460,94 грн. грошової компенсації вартості за неотримане речове майно згідно додатку № 8 до довідки № 62 від 25.07.2020, оскільки така компенсація вже нарахована.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, позовну заяву належить задовольнити повністю.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», розподіл судових витрат в порядку ст. 139 КАС України судом не здійснюється.
Керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини 3029 Національної гвардії України (69006, м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 113, код ЄДРПОУ 08803661) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Військової частини 3029 Національної гвардії України щодо не виплати ОСОБА_1 в зв`язку із звільненням з військової служби грошової компенсації вартості за не отримане речове майно в повному обсязі.
Стягнути з Військової частини 3029 Національної гвардії України на користь ОСОБА_1 8460,94 грн. грошової компенсації вартості за неотримане речове майно згідно додатку № 8 до довідки № 62 від 25.07.2020.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 16 серпня 2021 року.
Суддя Л.Я. Максименко