Ухвала суду № 99028060, 16.08.2021, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2021
Номер справи
240/12415/21
Номер документу
99028060
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

16 серпня 2021 року м. Житомир

справа № 240/12415/21

категорія 113070200

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул.Мала Бердичівська, 23, заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" про заміну відповідача у адміністративній справі за його позовом до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та скасування висновку, -

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" звернулась до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії та скасувати висновок Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 23.04.2021 про результати моніторингу інформації результатів проведення обов"язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання недійсним протоколу №01203-00312-21 від 01.04.2021 серія ВС №111806.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 23 червня 2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

11 серпня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" надіслало до суду клопотання про заміну відповідача у справі, а саме Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області на його правонаступника - Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області (філія ГСЦ МВС) (за вх.№45027/21).

В обґрунтування клопотання зазначає, що висновок про результати моніторингу інформації результатів проведення обов"язкового технічного контролю транспортного засобу та визнання протоколу недійсним від 23.04.2021 прийнято Регіональним сервісним центром Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області саме тому просить замінити відповідача.

Розглянувши заявлене позивачем клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Процесуальним правонаступництвом є заміна сторони у разі переходу прав і обов`язків від однієї особи до іншої (правонаступник) у відносинах, щодо яких виник спір.

При цьому, відповідно до ч.4 ст.91 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Згідно із ч.ч.1, 5 ст.104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» від 28.10.2015 №889 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг МВС, в тому числі Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області.

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» від 12.02.2020 року №79 постановлено ліквідувати, як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ за переліком згідно з додатком, зокрема Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області.

Наказом МВС України від 24.02.2020 №171 «Про затвердження Структури Головного сервісного центру МВС» затверджено структуру Головного сервісного центру МВС та визначено таким, що втратив чинність наказ МВС, яким затверджено структуру регіональних сервісних центрів.

Наказом МВС України «Про утворення ліквідаційних комісій територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» від 03.03.2020 №218 утворено ліквідаційні комісії територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, призначено голів ліквідаційних комісій та наказано здійснити усі передбачені законодавством заходи щодо ліквідації територіального органу.

Наказом МВС України «Про затвердження штату Головного сервісного центру МВС» від 09.04.2020 №333 затверджено штат Головного сервісного центру МВС та визнано такими, що втратили чинність штати регіональних сервісних центрів.

Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади переходять: у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття; у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади; у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу; у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади; у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області з 05.03.2020 в стані припинення.

Враховуючи викладені норми чинного законодавства та з`ясовані судом обставини, суд дійшов до висновку про необґрунтованість клопотання та, як наслідок, відсутність підстав для його задоволення.

При цьому, суд зазначає, що пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що відповідач це суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно зі ст.46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 та 4 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Матеріали справи свідчать, що висновок про результати моніторингу інформації результатів проведення обов"язкового технічного контролю транспортного засобу від 23.04.2021 затверджений заступником начальника Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області.

З огляду на викладене, з урахуванням встановлених обставин справи та з метою повного, всебічного та об"єктивного з"ясування обставин справи та прийняття законного та обґрунтованого судового рішення, суд дійшов до висновку про залучення до участі у розгляді справи співвідповідача - Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області.

Керуючись статтями 48, 52, 173, 180, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

ухвалив:

1. У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" про заміну відповідача у адміністративній справі за його позовом до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та скасування висновку, - відмовити.

2. Залучити до участі у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська паливна група" до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та скасування висновку, як співвідповідача - Регіональний сервісний центру Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області (вул.Покровська, 96, м.Житомир, 10031, код ЄДРПОУ ВП 43611776)

3. Копію ухвали направити позивачу та відповідачам (до відома).

4. Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.В. Горовенко