Рішення № 99004094, 16.08.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2021
Номер справи
200/7514/21
Номер документу
99004094
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 серпня 2021 р. Справа№200/7514/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хохленкова О.В. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях (84300, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 56, код ЄДРПОУ 20001504) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані дні відпустки як учаснику бойових дій за 2015-2017 роки, виходячи з грошового забезпечення, станом на день звільнення з військової служби;

- зобов`язати Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за період 2015-2017 роки, виходячи з грошового забезпечення, станом на день звільнення з військової служби.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідачем протиправно не проводилась та не була виплачена грошова компенсація за не використані календарні дні додаткової відпустки, як учаснику бойових у вказаний період.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 червня 2021 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання. Вказаною ухвалою суду встановлено відповідачу десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

Від представника відповідача через канцелярію суду надійшов відзив, в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог, вказавши, що позивач обґрунтовує дану вимогу посиланням на статтю 16-2 Закону України «Про відпустки» та пункт 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», якими передбачено надання учасникам бойових дій додаткової відпустки із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Відповідач вважає, що позивачем неправильно застосовані вказані норми матеріального права та відповідно зроблено помилковий висновок.

Протягом особливого періоду військовослужбовці - учасники бойових дій не набувають права на додаткову відпустку, передбачену статтею 16-2 Закону України "Про відпустки" та пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Зазначена додаткова відпустка не має обов`язкового щорічного характеру, вона не надається у наступному році у разі її невикористання в минулому році, зокрема і при звільненні з військової служби. Також, відповідачем зазначено, що Відповідач вважає, що позивач пропустив встановлений строк звернення до адміністративного суду.

Доводи, які це обґрунтовують, викладені у клопотанні про залишення позову без розгляду, яке додається до цього відзиву на позов.

Додатково зазначає на безпідставність посилань позивача на Порядок, затверджений наказом Міністра оборони України від 07.12.2018 № 260, оскільки цей нормативно-правовий акт взагалі не стосуються проходження військової служби в Службі безпеки України. В свою чергу, наведені у Порядку норми (щодо обов`язку військової частини з виплати військовослужбовцю грошової компенсації за невикористані дні відпусток) є аналогічними нормам Закону. При цьому, підхід відповідача до тлумачення цих норм був наведений вище.

Також, відповідач просить звернути увагу на те, що у прохальній частині позову містяться дві різні вимоги. Так, у пункті 2 позивач просить зобов`язати ГУ СБУ виплати грошову компенсацію за 2014 - 2017 роки, а у пункті 3 - за 2015 - 2017 року.

Відповідач вважає, що позивач пропустив встановлений строк звернення до адміністративного суду.

Доводи, які це обґрунтовують, викладені у клопотанні про залишення позову без розгляду, яке додається до цього відзиву на позов.

Додатково слід звернути увагу суду на безпідставність посилань позивача на Порядок, затверджений наказом Міністра оборони України від 07.12.2018 № 260, оскільки цей нормативно-правовий акт взагалі не стосуються проходження військової служби в Службі безпеки України. В свою чергу, наведені у Порядку норми (щодо обов`язку військової частини з виплати військовослужбовцю грошової компенсації за невикористані дні відпусток) є аналогічними нормам Закону. При цьому, підхід відповідача до тлумачення цих норм був наведений вище.

Також, відповідач просить звернути увагу на те, що у прохальній частині позову містяться дві різні вимоги. Так, у пункті 2 позивач просить зобов`язати ГУ СБУ виплати грошову компенсацію за 2014 - 2017 роки, а у пункті 3 - за 2015 - 2017 року.

Відтак, правові підстави для виплати позивачеві грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період 2015 по 2018 роки відсутні.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України НОМЕР_2 , виданого 26.02.2014 року Жовтневим РВ у м.Маріуполі ГУ ДМС України в Донецькій області, РНОКПП НОМЕР_1 . (а.с.8-10).

Відповідач - Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях, яке є юридичною особою код ЄДРПОУ 20001504, 84300, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 56.

ОСОБА_1 проходив військову службу в Управлінні Служби безпеки України в Донецькій області за контрактом від 01.08.2013 з 06.10.2013 до 06.10.2018, яке було реформовано в Головне управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, (а.с.12).

Згідно наказу Служби Безпеки України від 17.06.2017 року № 668-ос на підставі підпункту «а» пункту 61 та підпункту «б» пункту 62 та підпункту «б» пункту 88-1 (за станом здоров`я - непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час) Положення, ОСОБА_1 звільнений в запас Служби безпеки України та наказом Управління служби безпеки України в Донецькій області № 224-щс від 08.07.2017 № 224-ос ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу (а.с.17)

У відповідності до контракту від 01.08.2013 Служби безпеки України зобов`язується забезпечувати йому додержання соціально-економічних, політичних та особистих прав і свобод його та членів його сім`ї, включаючи надання пільг, гарантій та компенсацій, визначених законами та іншими нормативно-правовими актами України, які визначають статус військовослужбовців та порядок проходження військової служби, зокрема фінансове, матеріальне та інше забезпечення відповідно до норм і порядку, встановленого законодавством України та нормативно-правовими актами Служби безпеки України (а.с.12).

У серпні 2015 року, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ОСОБА_1 було надано статус учасника бойових дій, що засвідчує посвідчення учасника бойових дій серія НОМЕР_3 отримане 25.08.2015 року (а.с.19).

Позивачем зазначено, що грошова компенсація за невикористану відпустку, як учасника бойових дій відповідно до пункту 12 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за період з 2015 по 2017 рік, йому виплачена не була.

Листом від 19.01.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях щодо отримання інформації про нарахування та виплату належного позивачу грошового забезпечення, однак своїм листом 78/2/15/П-32/11/149 від 16.02.2021 відповідач відмовив від нарахуванні та виплати грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учасник бойових дій, зазначивши, що « ... комплексне застосування ст. 16-2 Закону України «Про відпустки» пункту 12 частини першої ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». А також пункту 4 абзаців 1-4 пункту 14 ст. 10-1 Закону України «Про соціальний і правових захист військовослужбовців та членів їх сімей» вказує на те, що додаткова відпустка учасникам бойових дій не належить до переліку відпусток, за невикористання яких діючим законодавством передбачена виплата грошової компенсації при звільненні військовослужбовців» (а.с.13-14).

Листом № 78/2/16/П-62/11/149 від 16.02.2021 року відповідач фактично відмовив позивачу у його вимогах (а.с.15).

Вважаючи протиправними бездіяльність відповідача щодо невиплати грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки з 2015 року по 2017 рік, передбаченої пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 22 статті 4 КАС України, зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановляння зразкового рішення.

Згідно частини третьої статті 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Верховним Судом розглянуто зразкову справу №620/4218/18 за позовом особи до військової частини А1815 про визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби; зобов`язання нарахувати та виплатити грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби.

Рішенням Верховного Суду від 16.05.2019 року у зразковій справі №620/4218/18 визнано протиправною бездіяльність військової частини А1815 щодо ненарахування та невиплати особі грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 22.10.2018; зобов`язано військову частину А1815 нарахувати та виплатити особі грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 22.10.2018.

Постановою Великої Палати Верховного Суду від 21.08.2019 року залишено без змін постанову Верховного Суду від 16.05.2019 у зразковій справі №620/4218/18.

Як вбачається зі змісту постанови Верховного Суду від 16.05.2019 у зразковій справі №620/4218/18, типовими ознаками зразкової справи, є:

- позивач, фізична особа: учасник бойових дій, звільнений з військової служби;

- відповідач, суб`єкт владних повноважень: військова частина, на якій позивач перебував на забезпечені;

- підстави спору: а) фактичні - відносини, які виникли між учасником бойових дій і військовою частиною щодо проходження ним публічної (військової) служби, ненарахування та невиплати грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій; б) нормативні - норми права, які регулюють відносини між позивачем і відповідачем щодо проходження публічної (військової) служби, набуття статусу учасника бойових дій, нарахування та виплати грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій. Такими нормами права є: стаття 4 Закону України «Про відпустки», статті 5, 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», стаття 101 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», стаття 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

- предмет спору: а) протиправна бездіяльність військової частини щодо ненарахування та невиплати грошової компенсації при звільнені за невикористані календарні дні додаткової відпустки, передбаченої пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в період визначений підпунктами 17-18 статті 101 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»; б) стягнення невиплаченої грошової компенсацію при звільнені за невикористані календарні дні додаткової відпустки, передбаченої пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в період визначений підпунктами 17-18 статті 101 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»;

- відносини, що регулюються одними нормами права - відносини, які виникли між учасником бойових дій і військовою частиною щодо проходження ним публічної (військової) служби та які регулюються нормами Закону України «Про відпустки», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

- позивачами заявлено аналогічні вимоги: а) визнати протиправною бездіяльність військової частини щодо ненарахування та невиплати грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій; б) зобов`язати військову частину нарахувати та виплатити грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 відповідно до посвідчення НОМЕР_3 є учасником бойових дій та виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення, у період з 2015 по 2017 роки додаткових відпусток як учаснику бойових дій не надавалося, предметом спору є визнання протиправною бездіяльності Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях, де проходив військову службу позивач щодо невиплати грошової компенсації за додаткову відпустку та зобов`язання нарахувати та виплати таку компенсацію.

З огляду на встановлені обставини та предмет спору адміністративна справа №640/18642/20 є типовою справою оскільки відповідає ознакам зразкової справи 620/4218/18.

Вирішуючи зразкову справу №620/4218/18 Верховний Суд у постанові від 16 травня 2019 року зазначив:

Указом Президента України від 17 березня 2014 року №303/2014 «Про часткову мобілізацію», затвердженим Законом України від 17 березня 2014 року №1126-VI, постановлено оголосити та провести часткову мобілізацію;

в особливий період з моменту оголошення мобілізації до припинення відповідного періоду надання військовослужбовцям інших видів відпусток, зокрема, додаткової відпустки, передбаченої пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», припиняється;

статтею 16-2 Закону України «Про відпустки» від 05 листопада 1996 року №504/96-ВР встановлено, що учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам, реабілітованим відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув`язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік;

згідно з пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року №3551-ХІІ учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги: використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік;

відповідно до статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, додаткові відпустки у зв`язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки надаються відповідно до Закону України «Про відпустки». Інші додаткові відпустки надаються їм на підставах та в порядку, визначених відповідними законами України. У разі якщо Законом України «Про відпустки» або іншими законами України передбачено надання додаткових відпусток без збереження заробітної плати, такі відпустки військовослужбовцям надаються без збереження грошового забезпечення (пункт 8). У рік звільнення зазначених в абзацах першому та другому цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей (абзац 3 пункту 14). В особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію військовослужбовцям надаються відпустки, передбачені частинами першою, шостою та дванадцятою цієї статті, і відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Надання військовослужбовцям відпусток, передбачених частиною першою цієї статті, здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин військовослужбовцям надаються із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів (пункт 17). В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець (пункт 18). Надання військовослужбовцям у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті, інших видів відпусток, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв`язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв`язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії, припиняється (пункт 19).

Проаналізувавши наведені норми законів України Верховний Суд дійшов таких висновків:

положення Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не обмежують та не припиняють право учасника бойових дій на отримання у рік звільнення виплати грошової компенсації за всі невикористані дні додаткової відпустки, право на яку набуто під час проходження військової служби в особливий період з моменту оголошення мобілізації;

припинення відпустки на час особливого періоду не означає припинення права на відпустку, яке (тобто право на відпустку) може бути реалізовано в один із таких способів: 1) безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати не визначений термін; 2) грошова компенсація відпустки особі.

При цьому, суд враховує висновки Європейського суду з прав людини, висловлені у рішенні від 30 квітня 2013 року справі "Тимошенко проти України" (заява № 49872/11), щодо принципу юридичної визначеності, який означає, що застосування національного законодавства має бути передбачуваним тією мірою, щоб воно відповідало стандарту "законності", передбаченому Конвенцією - стандарту, що вимагає, щоб усе законодавство було сформульовано з достатньою точністю для того, щоб надати особі можливість - за потреби, за відповідної консультації - передбачати тією мірою, що є розумною за відповідних обставин, наслідки, які може потягнути за собою її дія (параграф 264).

З огляду на висновки Верховного Суду в зразковій справі №620/4218/18, зважаючи на те, що спірні відносини з отримання грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки у зв`язку із звільненням позивача виникли в особливий період, позивач є учасником бойових дій, підлягають задоволенню вимоги про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані дні відпустки як учаснику бойових дій за 2015-2017 роки, виходячи з грошового забезпечення, станом на день звільнення з військової служби та зобов`язання Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за період 2015-2017 роки, виходячи з грошового забезпечення, станом на день звільнення з військової служби.

Що стосується позовних вимог про зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки за 2014 рік то вони задоволенню не підлягають, оскільки як встановлено судом статус учасника бойових дій позивач отримав лише 25 серпня 2015 року.

Тому, в цій частині позовних вимог слід відмовити.

Враховуючи встановлені обставини та норми чинного законодавства України суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України При задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, суд приходить до висновку про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 908 грн.

Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях (84300, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 56, код ЄДРПОУ 20001504) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії, задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані дні відпустки як учаснику бойових дій за 2015-2017 роки, виходячи з грошового забезпечення, станом на день звільнення з військової служби.

Зобов`язати Службу безпеки України в Донецькій та Луганській областях (84300, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 56, код ЄДРПОУ 20001504) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за період 2015-2017 роки, виходячи з грошового забезпечення, станом на день звільнення з військової служби.

У позовній вимозі про зобов`язання Службу безпеки України в Донецькій та Луганській областях нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки за 2014 рік, відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях (84300, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 56, код ЄДРПОУ 20001504) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім гривень) 00 копійок.

Рішення складено у повному обсязі та підписано суддею головуючим 16 серпня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.В. Хохленков