
Справа 350/1315/21
Номер провадження 3/350/463/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2021 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Пулик М.В., з участю секретаря судового засідання Юречко Т.В., розглянувши матеріали у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи директором приватного підприєства «Фашори» (далі за текстом – ПП «Фашори») допустив порушення вимог законодавства про працю, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 41 КУпАП, а саме:
- не ознайомив працівників ПП «Фашори» з наказами про прийняття та звільнення з роботи під розписку в особистій картці, в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки, чим порушив вимоги абз. 1 п.2.5 глави 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок;
- у ПП «Фашори» табелі обліку використання робочого часу працівників не ведуться у встановленому законом порядку; в табелях обліку використання робочого часу не відображена загальна кількість годин та днів відпрацьованих працівниками за місяць, а також відсутні посадові оклади (тарифні ставки працівників), чим порушив вимоги ч.1 ст.30 Закону України «Про оплату праці»;
- у ПП «Фашори» рамнику ОСОБА_2 та верстатнику деревообробних верстатів ОСОБА_3 не нараховано доплату за шкідливі умови праці (4%) у березні 2021 року, а такі кошти їм донараховано у квітні 2021 року; рамнику ОСОБА_4 не проведено доплату за шкідливі умови праці (4%) у червні 2019 року, чим порушено вимоги ст. 100 Кодексу законів про працю України (далі за текстом – КЗпП України);
- в період з липня по грудень 2019 року працівникам ПП «Фашори» ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 не проведено індексацію заробітної плати. Попереднє підвищення заробітної плати згідно з штатного розкладу відбулося в січні 2019 року, тож заробітна плата з липня 2019 підлягала індексації, яка не була проведена з липня по грудень 2019 року. Аналогічне порушення було допущено з п`ятьма новоприйнятими працівниками у листопаді та грудні 2018 року, чим порушено вимоги ч. 6 ст. 95 КЗпП України, ст. 33 ЗУ «Про оплату праці», п.8 Постанови Кабінету міністрів України № 1078;
- у ПП «Фашори» відбулась несвоєчасна виплата заробітної плати, зокрема за першу половину березня 2021 року працівникам підприємства її виплачено19.03.2021, а заробітну плату за другу половину березня 2021 року виплачено 06.04.2021, тобто через проміжок часу, що перевищує 16 календарних днів. Аналогічну заробітну плату за першу половину січня 2020 року працівникам підприємства виплачено 17.01.2020, а заробітну плату за другу половину січня 2020 року виплачено 06.02.2020, чим порушено вимоги ст.115 КЗпП України, ч.1 ст.24 ЗУ «Про оплату праці»;
- працівники ПП «Фашори» до початку роботи не поінформовані під розписку про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, чим порушено вимоги ст. 29 КЗпП України.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув. Враховуючи, що при розгляді справ за ст. 41 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою, суд вважає за необхідне справу розглянути у відсутності порушника.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши всі докази, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 62 Конституції України, ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 1 ст. 41 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеногоЗаконом України"Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП доводиться дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення № ІФ1770/535/АВ-П2/ПТ від 25.06.2021, в якому викладені обставини вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП (а.с. 1-4).
- довідками про нараховану і виплачену зарплату на ПП «Фашори» за 2019, 2020, 2021 роки (а.с. 5-7);
- типовим штатним розписом ПП «Фашори» на 2018, 2019 роки (а.с. 8, 9);
- особовою карткою працівника ОСОБА_9 (а.с. 10, 11);
- наказом директора ПП «Фашори» від 07.03.2017 (а.с.12);
- табелем обліку робочого часу на ПП «Фашори» за вересень 2020 року (а.с. 13);
- розписом виплат заробітних плат (а.с. 14-24);
- актом № ІФ 1770/0232/АВ від 25.06.2021, який складений за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, в якому викладені обставини вказаних правопорушень трудового законодавства, який підписаний без будь-яких зауважень (а.с. 25-29);
Таким чином, дії ОСОБА_1 особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення кваліфіковано правильно за ч.1 ст.41 КУпАП, та суд прийшов до переконання, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною зазначеної статті.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 враховую характер вчиненого правопорушення, його суспільну небезпеку, особу правопорушника.
Обставин, що згідно ст.34 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не встановив.
Обставин, що згідно ст.35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням обставин справи про адміністративне правопорушення, приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.41 КУпАП.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в у розмірі 0,2 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п`ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Код класифікації доходів бюджету22030106) судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя: