Ухвала суду № 98984777, 13.08.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2021
Номер справи
805/2475/17-а
Номер документу
98984777
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

13 серпня 2021 р. Справа №805/2475/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кониченко О.М. розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 805/2475/17-а за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці Донецької області до Державного підприємства “Антрацит” в особі відокремленого підрозділу “Антрацитівський ремонтно-механічний завод” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списку № 2 в сумі 24 932,39 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 25 вересня 2017 року адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці Донецької області до Державного підприємства “Антрацит” в особі відокремленого підрозділу “Антрацитівський ремонтно-механічний завод” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списку № 2 в сумі 24 932,39 грн., задоволено повністю.

Стягнуто з Державного підприємства “Антрацит” в особі відокремленого підрозділу “Антрацитівський ремонтно-механічний завод” на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дружківці Донецької області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (за списком № 2) за період з січня 2017 року по березень 2017 року у сумі 24 932 гривні 39 копійок.

21 листопада 2017 року було видано виконавчий лист в адміністративній справі № 805/2475/17-а.

24 липня 2018 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла заява Костянтинівсько–Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 805/2475/17-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці Донецької області до Державного підприємства “Антрацит” в особі відокремленого підрозділу “Антрацитівський ремонтно-механічний завод” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списку № 2 в сумі 24 932,39 грн.

01 серпня 2018 року ухвалою суду заяву Костянтинівсько–Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 805/2475/17-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці Донецької області до Державного підприємства “Антрацит” в особі відокремленого підрозділу “Антрацитівський ремонтно-механічний завод” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списку № 2 в сумі 24 932,39 грн задоволено та замінено стягувача з Управління Пенсійного фонду України в м. Дружківці Донецької області на його правонаступника – Костянтинівсько–Дружківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області.

11 серпня 2021 року до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області надійшла заява про заміну сторони у виконавчому листі 805/2475/17-а, виданому 17 листопада 2017 року, яка обґрунтована тим, що рішенням Дружківського міського суду Донецької області від 15.01.2021 по справі №229/5356/20 було скасовано реєстраційний запис про зміну місцезнаходження Державного підприємство «Антрацит» (код ЄДРПОУ 32226065) та його відокремлених підрозділів, за адресою: Україна, 84200, Донецька обл., місто Дружківка, вулиця Радченко, будинок 60, офіс 24, тож, оскільки рішення набрало законної сили на сьогодні за даними Єдиного державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань юридична адреса Державного підприємства «Антрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Антрацитівський ремонтно-механічний завод»: вул. Паркова, буд. 19Г, м. Антрацит, Луганська область, 94613.

Відповідно до пункту 1 розділу II Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2014 р. за № 1553/26330 взяття на облік платників єдиного внеску, на яких поширюється дія Закон України « Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» № 755, здійснюється контролюючим органом за їх місцезнаходженням чи місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки. наданих державним реєстратором згідно із Законом № 755, у день отримання зазначених відомостей контролюючим органом.

30.04.2021 року Державне підприємство «Антрацит» було взято на облік Рубіжанським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області, оскільки відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України №9-1 від 16.08.2016, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 07.09.2016 року за № 1219/29349 (далі - Постанова №9-1) повноваження з обслуговування страхувальників Антрацитівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області надано Управлінню Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області.

В обґрунтування викладеного заявник посилається на акт прийому-передачі платника страхових внесків, копію якого ним додано до клопотання.

Поряд цим, заявник посилається на те, що 22.06.2021 року Рубіжанське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області було реорганізоване шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ЄДОРПУ 41245565) за Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 925 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України».

Розгляд клопотання призначено на 13.08.2021 року, сторони та заявник в судове засідання не з`явились про причини неявки не повідомили

Дослідивши вказане клопотання суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.

Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

В постанові від 30.12.2020 року по справі №805/4361/17-а Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, публічне правонаступництво органів державної влади є окремим, особливим видом правонаступництва, під таким терміном розуміється перехід в установлених законом випадках прав та обов`язків одного суб`єкта права іншому.

Правонаступництво в сфері управлінської діяльності органів державної влади (публічне правонаступництво) передбачає повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції.

У такому випадку також відбувається вибуття суб`єкта владних повноважень із публічних правовідносин.

Особливістю адміністративного (публічного) правонаступництва є те, що подія переходу прав та обов`язків, що відбувається із суб`єктами владних повноважень, сама по собі має бути публічною та врегульованою нормами адміністративного права.

Отже, коли відбувається публічне правонаступництво, вирішальним є встановлення факту переходу повністю чи частково функцій (адміністративної компетенції) від одного суб`єкта владних повноважень до іншого, а не факту державної реєстрації припинення вибулого з публічних правовідносин суб`єкта владних повноважень як юридичної особи.

Відповідно до Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про здійснення повноважень з обслуговування страхувальників» від 12.05.2015 № 9-1, постановлено обслуговування страхувальників, які перебувають на обліку в управліннях Фонду, що тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, на період проведення антитерористичної операції, зокрема здійснення обліку платежів, що надходять на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в установах АТ «Ощадбанк», прийняття звітності, передбаченої законодавством, зняття з обліку страхувальників в органах Пенсійного фонду України, надання довідок, встановлених законодавством, формування звітності та виконання завдань, передбачених підпунктами 2-4, 6, 9-12, 16, 19 пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 41/26486, здійснювати управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об`єднаним управлінням Донецької та Луганської областей згідно з додатком до цієї постанови (далі - управління Фонду, які здійснюють повноваження з обслуговування страхувальників).

Цією ж постановою затвердженого перелік управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об`єднаних управлінь Донецької та Луганської областей, які здійснюють повноваження з обслуговування страхувальників на період проведення антитерористичної операції, згідно якого повноваження Антрацитівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України покладено на УПФУ в м. Рубіжному.

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 року № 925 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» Кабінет Міністрів України, реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях шляхом приєднання до головних управлінь Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях за переліком згідно з додатком.

Згідно вказаної Постанови Рубіжанське об`єднане управління Пенсійного фонду України приєднується до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

Проте, згідно ч. 1 ст. 106 Цивільного Кодексу України, злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 107 Цивільного Кодексу України, після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення).

Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом.

Порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України 20 жовтня 2011 р. N 1074 (далі – Порядок №1074).

Цей Порядок визначає механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів.

Відповідно до п.п. 5-8, 12-1, 23 Порядку №1074, орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Права та обов`язки органів виконавчої влади переходять, у тому числі, у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

Майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом.

Передавальний акт чи розподільчий або ліквідаційний баланс складається комісією після закінчення строку пред`явлення вимог кредиторами та задоволення або відхилення таких вимог, підписується членом комісії - бухгалтером та затверджується головою комісії. Розподільчий баланс або передавальний акт повинен містити положення про правонаступництво щодо всіх фінансових зобов`язань органу виконавчої влади або територіального органу, що припиняється, всіх його кредиторів та боржників, у тому числі зобов`язання, які оспорюються сторонами.

Внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) органів виконавчої влади припиняється той орган виконавчої влади, майнові права та обов`язки якого переходять його правонаступникам.

У разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про передачу повноважень і функцій від одного органу виконавчої влади до іншого без утворення нового органу здійснення органом виконавчої влади переданих йому повноважень і функцій починається через 60 календарних днів з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про внесення відповідних змін до положення про такий орган.

Орган виконавчої влади, повноваження і функції якого передаються іншому органу виконавчої влади, продовжує їх здійснення протягом 60 календарних днів з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України, зазначеним в абзаці першому цього пункту.

Якщо орган виконавчої влади може приступити до здійснення переданих йому повноважень і функцій раніше настання строку, зазначеного в абзаці першому цього пункту, такий орган видає наказ про початок здійснення відповідних повноважень та виконання відповідних функцій, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті. У такому наказі зазначається інформація про дату початку здійснення відповідних повноважень і виконання відповідних функцій. Інформація про видання зазначеного наказу надсилається органу виконавчої влади, повноваження та функції якого передаються.

Системно дослідивши доводи Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області та нормативно-правові акти, якими врегульовано питання реорганізації Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, суд дійшов висновку, що момент передачі прав та обов`язків відповідача по справі може бути підтверджено передавальним актом, актом Кабінету Міністрів України про внесення відповідних змін до положення про такий орган, або наказом про початок здійснення відповідних повноважень та виконання відповідних функцій, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті.

Зазначених документів Головним управлінням Пенсійного фонду України у Луганській області суду не надано, доводів та доказів щодо внесення змін до положення про Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області не вказано, тобто факт початку виконання останнім повноважень Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області саме з 22.06.2021 року не підтверджено.

Враховуючи викладене клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 52, 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області про заміну сторони у виконавчому документі – відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.

Ухвала може бути оскаржена.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя О.М. Кониченко