
Справа №: 398/3673/21
провадження №: 3/398/1252/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
"13" серпня 2021 р.
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Людмила Миколаївна, розглянувши матеріали справи відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РОНКПП: НОМЕР_1 , працює директором ТОВ «Хімвіскпром», адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 41 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
При проведенні інспекційного відвідування ТОВ «Хімвіскпром», що знаходиться за адресою: вул. Шевченко,91, м. Олександрія Кіровоградської області, в період з 06.07.2021 року по 07.07.2021 рік було встановлено порушення, а саме: вимог ст. 115 КЗпП України щодо виплати заробітної плати працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але не рідше двох разів на місяць, через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Так, заробітна плата працівникам на підприємстві за період з травня 2019 року по липень 2021 року на день проведення інспекційного відвідування 07.07.2021р. ще не виплачена. Внаслідок порушення строків виплати заробітної плати на підприємстві існує заборгованість по виплаті заробітної плати перед 15 працівниками на 07.07.2021р. у сумі 1499,00грн.; вимог ст. 116 КЗпП України щодо виплати при звільненні працівника всіх сум, що належать йому від підприємства, в день звільнення. Так, наприклад, ОСОБА_2 , який працював на підприємстві охоронником з 20.03.2020р., згідно наказу №23 від 20.03.2020р., був звільнений 10.09.2020р. за згодою сторін, згідно наказу №28 від 10.09.2020 року, виплата з/п при звільненні за період роботи на підприємстві з 20.03.2020 року по 10.09.2020 року у сумі 27790,62грн. на день проведення інспекційного відвідування 07.07.2021 року ще не була проведена; вимог ч. 5 ст. 97 КЗпПУ, ч. 3 ст. 15 Закону України "Про оплату праці" щодо здійснення оплати праці працівників в першочерговому порядку. Так, згідно інформації про рух коштів за період з січня 2021 року по червень 2021 року на підприємство надійшло 1670,60 тис. грн., з яких на оплату праці витрачено 43,7 тис. грн. або 2,62%, на сплату податків та обовякових платежів 160,0 тис. грн. або 9,58% та на інші платежі (розрахунки з постачальниками та кредиторами) 1458,3 тис. грн. або 87,29%. Заборгованість по виплаті заробітній платі на підприємстві складає перед працівниками на 01.07.2021 рік 1499,0 тис. грн. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце його проведення повідомлявся належним чином,причини неявки суду не відомі.
ОСОБА_1 , будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не подав письмових заперечень проти протоколу, причини неявки в судове засідання суду не повідомив.
Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу на приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 41 КУпАП без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та його захисника.
Таким чином, відповідно до ст. 268 КУпАП неявка ОСОБА_1 не перешкоджає розгляду справи, підстави для відкладення розгляду справи відсутні.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно Порядку проведення атестацій робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 01 серпня 1992 року №442, атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров`я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер так і в майбутньому.
Частиною 1 ст.41КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства про працю, а саме: порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України „Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення.
Актом планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці від 07.07.2021 року №КР6631/225/АВ, проведеною Управлінням Держпраці у Кіровоградській області, що проведена у ТОВ «Хімвіскпром», виявлено порушення ст., ст. 115, 116 КЗпП України, ч. 5 ст. 97 КЗпПУ, ч. 3 ст. 15 Закону України "Про оплату праці".
ОСОБА_1 перебуває на посаді директора ТОВ «Хімвіскпром», що підтверджується копією наказу № 1 від 01.06.1997 року.
Зазначені письмові докази є чіткими, узгоджуються між собою та в адміністративних матеріалах відсутні докази, які б їх спростовували.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 41 КУпАП, а саме порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі.
Відповідно ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
За змістом ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адмінправопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно ст. 23 КУпАП України, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При призначені адміністративного стягнення враховується характер та ступінь небезпеки вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який вперше притягується до адміністративної відповідальності.
Обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність не встановлено.
Враховуючи викладене, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року зі змінами - судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, у разі ухвалення судового рішення, передбаченого цим Законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп.
Отже, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на користь держави у зазначеному розмірі.
Керуючись ч. 1 ст. 51, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РОНКПП: НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі тридцяти і неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 (п`ятсот десят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РОНКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп.
Реквізити для сплати штрафу (отримувач коштів: Олександр.УК/м. Олександрія/21081100, код за ЄДРПОУ 37918230; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок отримувача: UA388999980313020106000011561).
Реквізити для сплати судового збору назва платежу: Надходження від стягнення судового збору на користь держави; номер рахунку UA908999980313111256000026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.
СУДДЯ: НЕРОДА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА