Постанова № 98975507, 13.08.2021, Переяславський міськрайонний суд Київської області (до 25.04.2025 - Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області)

Дата ухвалення
13.08.2021
Номер справи
373/1317/21
Номер документу
98975507
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 373/1317/21

Номер провадження 3/373/549/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2021 року м. Переяслав

Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Хасанова В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Київській області ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , керівника ВКФ «Укрпромпостач-95» ЛТД, адреса проживання невідома,

за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

11.08.2021 до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 05.08.2021 відносно ОСОБА_1 , відповідно до якого останній 21.07.2021, будучи керівником ВКФ «Укрпромпостач-95» ЛТД, «вчинив правопорушення неподання річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня 2021 року, наступного за звітним, порушено ч.1 ст.163-1 КУпАП, п.12.1 ст.120 Податкового кодексу України, від 02.12.2010 №2755-УІ».

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Відповідно до ст.256 КУпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно з ст.278 КУпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, встановлено, що вказаний протокол не відповідає вимогам закону.

Так, диспозиція ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Судом встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП, фактично він містить перелік обставин, за якими неможливо встановити суті правопорушення, зокрема, яку саме дію вчинив або не вчинив, відповідно до вимог цієї норми ОСОБА_1 ; до матеріалів адміністративної справи не додано доказів про те, що ОСОБА_1 є суб`єктом правопорушення – посадовою особою, яка мала відповідні обов`язки та займала посаду керівника/директора даного підприємства; відсутні докази, що ВКФ «Укрпромпостач-95» ЛТД є суб`єктом господарювання (витяг про реєстрацію в ЄДРПОУ тощо).

Крім того, при складанні протоколу та матеріалів до нього посадовою особою ОСОБА_2 не дотримано вимог Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративне правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України № 566 від 02.07.2016.

П.п. 4, 5 Розд.ІІ передбачено, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП. А також, що у разі ненадання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, документів для складання протоколу використовуються відомості про таку особу, наявні у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Згідно з п.6 Розд.ІІ вказаної Інструкції при викладенні обставин правопорушення у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається протокол, та які положення законодавства порушено.

Проте, протокол не містить вказівки на місце вчинення правопорушення, а також не вказані відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності - відсутня адреса проживання ОСОБА_1 , рік народження та інше, а отже, особа ОСОБА_1 є невстановленою. Крім того, адреса місцезнаходження юридичної особи, керівником якої, згідно з протоколом є ОСОБА_1 , є неповною – без вказівки на населений пункт.

Також графи «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» та «Відмова особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підпису» не містять взагалі жодних відомостей.

Крім того, в протоколі зазначено недостовірну інформацію щодо розгляду адміністративної справи, зокрема, що розгляд адміністративної справи відбудеться 17.08.2021 року у приміщенні Бориспільського «міжрайонного» суду Київської області за адресою: м.Бориспіль, вул.Київський шлях, 72, про що повідомлено особу, щодо якої складно протокол про адміністративне правопорушення.

Згідно з п.п. 15, 16 Розд.ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративне правопорушення до протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом`якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.

Якщо розгляд справ про адміністративне правопорушення віднесено до відання інших органів, належно оформлений протокол надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох днів з дня його реєстрації. До протоколу додаються інші матеріали справи, які є в наявності в органах доходів і зборів та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.

Так, до протоколу додано копію акту камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 21.07.2021 №11912/10-36-18-09/20598324, якачастково містить загальні положення і висновки, та не включає обґрунтування порушень, які були встановлені під час проведеної перевірки.

Також не завірені належним чином і інші додані до протоколу про адміністративне правопорушення копії документів.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Так, згідно з п.5.27 Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Крім того, матеріали адміністративної справи, які надійшли до суду на 5-ти аркушах, не сформовані належним чином у справу: внутрішній опис складений без зазначення номерів аркушів справи, матеріали справи не підшиті, а скріплені степлером, що не відповідає вимогам п.2.7 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України.

Таким чином, враховуючи вказані недоліки, протокол про адміністративне правопорушення від 05.08.2021 відносно ОСОБА_1 та додані матеріали підлягають поверненню до Головного управління ДПС у Київській області ДПС України для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Київській області ДПС України, - для належного оформлення.

Постанова окремому оскарженню не підлягає.

Суддя В. В. Хасанова