
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/977/21
У Х В А Л А
з питань заміни сторони у виконавчому листі
09 серпня 2021 року зал судових засідань № 11
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання Роздіна Ю.Н.,
представники сторін не з`явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові заяву представника позивача про заміну сторони у виконавчому листі у справі за позовом ОСОБА_1 до Турківської районної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку
в с т а н о в и в :
28.07.2021 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява представника позивача про заміну сторони у виконавчому листі у справі за позовом ОСОБА_1 до Турківської районної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку.
Вказана заява обґрунтована тим, що юридичну особу відповідача Турківської районної державної адміністрації припинено. Правонаступником відповідача є Самбірська районна адміністрація Львівської області.
Позивач в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви. Представник позивача подав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання. Клопотань про розгляд справи без його участі до суду не надходило.
У відповідності до частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Розглянувши вказану заяву, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
У частині четвертій статті 379 КАС України встановлено, що положення вказаної статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до частини 3 статті 7-1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» У разі здійснення реорганізації районних державних адміністрацій шляхом приєднання повноваження з управління справами таких юридичних осіб, забезпечення підготовки та прийняття районними державними адміністраціями, що припиняються, та їх посадовими особами рішень як суб`єктами владних повноважень з дня прийняття рішення про початок реорганізації здійснює голова районної державної адміністрації, до якої здійснюється приєднання інших юридичних осіб.
Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням Бюджетного кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються затверджений постановою кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1321.
Відповідно до пункту 7 вказаного Порядку перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:
у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації);
у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.
Згідно з пунктом 8 Порядку перехід майна, майнових прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:
у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації;
у разі утворення райдержадміністрації на території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та затвердження передавального акта комісії з реорганізації.
Львівський окружний адміністративний суд рішенням від 08.04.2021 позов задовольнив частково, а саме: стягнув з Турківської районної державної адміністрації код ЄДРПОУ 04055854, місцезнаходження: 82500, Львівська область, м.Турка, вул.Січових Стрільців, 62 на користь ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 середній заробіток за час затримки виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17.09.2020 у справі № 380/813/20 в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді начальника організаційного відділу апарату Турківської районної державної адміністрації за період з 18.09.2020 по 30.12.2020 в розмірі 58718 (п`ятдесят вісім тисяч сімсот вісімнадцять) гривень 16 копійок з утриманням податків та інших обов`язкових платежів. Вказане рішення набрало законної сили 12.05.2021.
Суд встановив, що розпорядженням Голови Львівської обласної державної адміністрації від 15.01.2021 №25/0/5-21 утворено комісію з реорганізації Турківської та Старосамбірської райдержадміністрацій, що припиняються, шляхом приєднання до Самбірської районної державної адміністрації Львівської області.
Розпорядженням Голови Львівської обласної державної адміністрації від 27.05.2021 №424/0/5-21 затверджено зведений передавальний акт Турківської районної державної адміністрації до правонаступника Самбірської районної державної адміністрації Львівської області.
Таким чином, суд дійшов висновку, що Самбірська районна державна адміністрація є правонаступником Турківської районної державної адміністрації.
Суд встановив, що виконавчий лист у справі №380/977/21 за позовом ОСОБА_1 до Турківської районної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку ще не виданий. Позивач із заявою про видачу такого до суду не звертався.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що підстави для заміни сторони у виконавчому листі відсутні.
Разом з тим, відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Суд зазначає, що процесуальне правонаступництво необхідно розуміти як заміну або вибуття в адміністративній справі сторони чи третьої особи в разі переходу правового статусу від однієї особи до іншої (правонаступника), зокрема компетенції між суб`єктами владних повноважень, у спірних матеріальних правовідносинах. Залучення правонаступника до участі в розгляді та вирішенні адміністративної справи має відбуватися шляхом постановлення ухвали як за ініціативою суду, так і зацікавлених осіб.
Заміна правонаступником допускається на будь-якій стадії судового процесу, у тому числі і на стадії виконання судових рішень.
З огляду на викладене, керуючись частиною 2 статті 9 КАС України, суд вважає за необхідне вийти за межі вимог позивача та замінити сторону відповідача Турківської районної державної адміністрації у справі за позовом ОСОБА_1 до Турківської районної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку його правонаступником Самбірською районною державною адміністрацією.
Керуючись статтями 243, 248, 379 КАС України, суд
у х в а л и в :
заяву представника позивача про заміну сторони у виконавчому листі задовольнити частково.
Замінити у справі №380/977/21 сторону відповідача Турківську районну державну адміністрацію його правонаступником Самбірською районною державною адміністрацією код ЄДРПОУ 04056322, місцезнаходження: 81400, Львівська обалсть, місто Самбір, вул.Мазепи, 8.
У задоволенні решти заяви відмовити повністю.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали суду.
Повна ухвала суду складена 11 серпня 2021 року.
Суддя А.Г.Гулик