Рішення № 98938341, 11.08.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2021
Номер справи
140/6545/21
Номер документу
98938341
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2021 року ЛуцькСправа № 140/6545/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Ксензюка А.Я.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 , позивач) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі – відповідач, ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії з врахуванням додаткових виплат за останні 24 місяці роботи перед звільненням з державної служби згідно довідки Господарського суду Волинської області від 26.04.2021 №03-23/2602/21; зобов`язання провести перерахунок пенсії державного службовця, врахувавши всі додаткові виплати за останні 24 місяці роботи перед звільненням з державної служби (премії, надбавки, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної на вирішення соціально-побутових питань, премій по державних, професійних та ювілейних свят), вказані у довідці Господарського суду Волинської області від 26.04.2021 №03-23/2602/21 з урахуванням раніше проведених виплат у розмірі 88% з посадового окладу, визначеного в постанові Луцького міськрайонного суду від 22.07.2016 у справі №161/7791/16-а; зобов`язання здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії з 01.05.2021 з урахуванням раніше виплаченої пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває з 22.11.2007 на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію згідно Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 (далі – Закон №3723-ХІІ), яка призначена у розмірі 88% посадового окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом. 28.04.2021 позивач звернулася до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про проведення перерахунку та виплати пенсії з врахуванням всіх виплат за останні 24 місяці перед звільненням з державної служби згідно довідки Господарського суду Волинської області від 26.04.2021 №03-23/2602/21 з врахуванням посадового окладу вказаного в постанові Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22.07.2016. Однак, відповідач листом від 10.06.2021 №5012-3865/С-02/8-0300/21 відмовив у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що Закон України «Про державну службу» №889-VІІІ від 10.12.2015 (далі – Закон №889-VІІІ) не передбачає проведення перерахунку пенсії, в тому числі, призначених згідно Законом №3723-ХІІ, а також той факт, що в постанові Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22.07.2016 відсутні вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням відомостей про додаткові виплати за останні 24 місяці перед звільненням з державної служби. Позивач вважає таку відмову протиправною, такою що порушує її права на належне пенсійне забезпечення, а також суперечить правовій позиції висвітленій в постанові Великої палати Верховного Суду у справі №510/1286/16-а від 24.12.2020.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 05.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги позивача не визнав та просив відмовити в їх задоволенні з тих підстав, що дії відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку вчинені виключно в межах, визначених нормами чинного законодавства. При цьому, позивач посилається правову позицію, викладену, зокрема у постановах Верховного Суду від 29.08.2018 у справі №555/2183/16-а, від 26.02.2020 у справі №508/808/16-а, від 28.10.2020 у справі №826/16182/18 та від 22.04.2021 у справі №712/10182/17, яка полягає в тому, що законодавство, станом на момент звернення позивача за перерахунком пенсії, не регламентувало ані права особи на перерахунок його пенсії у зв`язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати, ані порядок і умови здійснення такого перерахунку.

Враховуючи вимоги статті 263 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області, та отримую пенсію за віком відповідно до Закону №3723-ХІІ з 22.11.2007 у розмірі 88 % суми заробітної плати.

Відповідно до розпорядження пенсійного органу від 03.04.2015 №805670 позивачу проведено перерахунок пенсії у зв`язку зі звільненням із займаної посади з 01.04.2015.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 26.07.2016 в справі № 161/7791/16-а визнано протиправними дії Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2016, з урахуванням раніше проведених виплат з розрахунку 88 відсотків заробітної плати згідно з довідкою про заробітну плату на посаді від 25.04.2016 №03-23/2419/16 виданої Господарським судом Волинської області; зобов`язано Луцьке об`єднане управління пенсійного фонду України Волинської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2016, з урахуванням раніше проведених виплат з розрахунку 88 відсотків заробітної плати згідно з довідкою про заробітну плату на посаді від 25.04.2016 №03-23/2419/16 виданої Господарським судом Волинської області.

Зокрема, як слідує з вказаної постанови суду, згідно довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 25.04.2016 № 03-23/2419/16, виданої Господарським судом Волинської області, посадовий оклад начальника організаційно-кадрового відділу суду з 01.01.2016 встановлено в сумі 5512 гривень, надбавка за ранг – 110 гривень, надбавка за вислугу років (стаж державної служби 26 років) – 2248,80 гривень.

26.04.2021 Господарським судом Волинської області видано довідку про складові заробітної плати ОСОБА_1 №03-23/2602/21 до якої включені всі додаткові виплати за останні 24 місяці роботи перед звільненням з державної служби (премії, надбавки, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної на вирішення соціально-побутових питань, премій по державних, професійних та ювілейних свят) на які нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Крім того, 26.04.2021 Господарським судом Волинської області видано позивачу довідку №03-23/2603/21 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, відповідно до якої посадовий оклад начальника організаційно-кадрового відділу суду з 01.01.2016 встановлено в сумі 5512 гривень, надбавка за ранг – 110 гривень, надбавка за вислугу років (стаж державної служби 26 років) – 2248,80 гривень, тобто аналогічну довідці від 25.04.2016 № 03-23/2419/16.

На звернення позивача від 28.04.2021 щодо здійснення перерахунку пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату №03-23/2602/21, №03-23/2603/21 від 26.04.2021, виданих Господарським судом Волинської області, відповідач листом від 10.06.2021 №5012-3865/С-02/8-0300/21 про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії у зв`язку з тим, що Закон №889-VІІІ не передбачає проведення перерахунку пенсії, в тому числі, призначених згідно Законом №3723-ХІІ, а також той факт, що в рішенні Луцького міськрайонного суду від 22.07.2016 відсутні вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням відомостей про додаткові виплати за період з 01.01.2013 по 31.03.2015.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Вирішуючи адміністративний спір по суті, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно зі статтею 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 (у редакції чинній станом на день звільнення позивача з державної служби, далі - Закон №3723-ХІІ) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» ( 1058-15 ), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» ( 1058-15 ), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з частиною другою статті 37-1 Закону №3723-XII умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Частиною другою статті 33 Закону №3723-XII передбачено, що Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Частиною першою статті 1 Закону України «Про оплату праці» №108/95-ВР від 24.03.1995 (далі - Закон №108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 Закону № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Відповідно до частини першої статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі - Закон №1788-ХІІ) до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно зі статтею 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV), виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, надбавка за особливі умови проходження державної служби та премії до державних і професійних свят, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, входили до системи оплати праці державного службовця.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Судом встановлено, що згідно з довідкою Господарського суду Волинської області від 2604.2021 №03-23/2602/21 про складові заробітної плати позивачці були нараховані та виплачені надбавка за високі досягнення у праці, премія, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та премія до свят. На всі виплати, включені у вказану довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії використовується як спосіб відновлення порушеного права у зв`язку з тим, що при призначенні пенсії позивачці протиправно не було враховано всі види оплати праці (виплат, доходу), на які нараховано збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постановах від 02.04.2018 (справа № 306/48/16-а), від 05.06.2018 (справа № 275/593/17) та від 16.12.2019 (справа № 308/2129/17) та від 24.12.2020 №510/1286/16-а, та в силу вимог частини п`ятої статті 242 КАС України враховується при вирішенні даної справи.

При цьому, суд зазначає, що питання про наявність права позивача на перерахунок пенсії згідно довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 25.04.2016 № 03-23/2419/16, виданої ОСОБА_1 Господарським судом Волинської області, відповідно до якої посадовий оклад начальника організаційно-кадрового відділу суду з 01.01.2016 встановлено в сумі 5512 гривень, надбавка за ранг – 110 гривень, надбавка за вислугу років (стаж державної служби 26 років) – 2248,80 гривень, вирішувалося Луцьким міськрайонним судом Волинської області в справі №161/7791/16-а, за результатами розгляду якої прийнята постанова від 22.07.2016, що набрала законної сили 19.09.2016.

Частиною четвертою статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Як вже зазначалося судом, у довідці Господарського суду Волинської області від 26.04.2021 №03-23/2603/21 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, зазначені складові, які є аналогічними довідці від 25.04.2016 № 03-23/2419/16, правомірність здійснення перерахунку на підставі якої встановлена постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22.07.2016 в справі №161/7791/16-а.

Суд не бере до уваги доводи відповідача про пропуск позивачем шестимісячного строку звернення до суду з цим позовом, оскільки позивач в позовній заяві просить здійснити перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.05.2021, при цьому з позовною заявою позивач звернулася до суду 29.06.2021, тобто в межах строку, передбачено статтею 122 КАС України.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що матеріалах справи немає доказів наявності вини ГУ ПФУ у Волинській області щодо неврахування додаткових виплат за останні 24 місяці роботи перед звільненням з державної служби до дня звернення позивачкою із заявою про перерахунок пенсії - до 28.04.2021.

ОСОБА_1 звернулася до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про перерахунок пенсії та надала довідкуГосподарського суду Волинської області від 26.04.2021 №03-23/2602/21 про складові заробітної плати для обчислення розміру пенсії лише 28.04.2021, що, на думку суду, також свідчить про відсутність вини пенсійного органу щодо неврахування для обчислення пенсії спірних додаткових виплат при її призначенні та подальших перерахунках.

Разом з тим, протиправними є дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачці на підставі поданих нею довідок Господарського суду Волинської області від 26.04.2021 №03-23/2602/21 та від 26.04.2021 №03-23/2603/21.

За таких обставин до спірних правовідносин має бути застосовано положення статті 98 Закону №1788-ХІІ, якою передбачено, що перерахунок пенсії проводиться на підставі документів про вік, стаж, заробіток та інших, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, а також додаткових документів, поданих пенсіонером на час перерахунку.

Частиною другою цієї норми встановлено, що якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії у зв`язку з введенням у дію цього Закону (про стаж роботи, заробіток, сімейний стан та інші), то пенсія знову перераховується за нормами Закону № 1788-ХІІ. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців перед поданням додаткових документів і не раніше ніж з дня введення в дію цього Закону.

Частиною четвертою статті 45 Закону №1058-IV визначено, що перерахунок призначеної пенсії, у разі виникнення права на підвищення пенсії проводиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Як встановлено з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернулася до відповідача із відповідною заявою про перерахунок пенсії 28.04.2021. За таких обставин, з огляду на вказане правове регулювання, призначена позивачу пенсія підлягає перерахунку з 01.05.2021, як про це і просить позивач.

Суд звертає увагу на те, що припис частини другої статті 98 Закону №1788-ХІІ щодо періоду, за який можливий перерахунок пенсії, встановлений державою з метою забезпечення юридичної визначеності у правовідносинах щодо пенсійного забезпечення у солідарній системі, керівництво й управління якою здійснює ПФУ (підпункт 2 пункту 4 Положення про Пенсійний Фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280). Останній також здійснює ефективний розподіл фінансових ресурсів для пенсійного забезпечення (підпункт 4 пункту 4 вказаного Положення), і у солідарній системі пенсійного забезпечення така ефективність розподілу за умови відсутності часових обмежень для перерахунку пенсій за минулі періоди на підставі нових документів, які подають пенсіонери, була би під загрозою.

Сьогоднішній стан системи пенсійного забезпечення не передбачає прямого взаємозв`язку між розміром сплачених сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та розміром пенсійних виплат. Водночас, зважаючи на соціальну солідарність та справедливість у системі соціального захисту, до складу якої входить система пенсійного забезпечення, держава нормативно встановлює передумови щодо визначення пропорційної взаємозалежності між особистою участю особи в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування та рівнем її подальшого пенсійного забезпечення за рахунок вказаної системи фінансування пенсій та інших соціальних виплат (постанова Великої Палати Верховного Суду від 10.04.2019 у справі № 814/779/17). Така пропорційність досягається, зокрема, можливістю отримати перерахунок пенсії за попередній період у разі подання до управління ПФУ нових документів, але за визначений частиною другою статті 98 Закону №1788-ХІІ період.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.12.2020 у справі №510/1286/16-а.

При цьому, суд не бере до уваги посилання відповідача на правову позицію викладену, зокрема у постановах Верховного Суду від 29.08.2018 у справі №555/2183/16-а, від 26.02.2020 у справі №508/808/16-а, від 28.10.2020 у справі №826/16182/18 та від 22.04.2021 у справі №712/10182/17, оскільки спірні правовідносини не є аналогічними.

Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності вчинених ним дій та прийнятого рішення.

Отже, з урахуванням наданих статтею 245 КАС України повноважень, позов підлягає задоволенню шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій ГУ ПФУ у щодо відмови у перерахунку пенсії, з врахуванням додаткових виплат за останні 24 місяці роботи перед звільненням з державної служби згідно довідки Господарського суду Волинської області від 26 квітня 2021 року №03-23/2602/21 та зобов`язання провести позивачу з 01 травня 2021 року перерахунок та виплату (з урахуванням раніше проведених виплат) пенсії державного службовця у розмірі 88% від заробітної плати, врахувавши всі додаткові виплати за останні 24 місяці роботи перед звільненням з державної служби (премії, надбавки, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної на вирішення соціально-побутових питань, премій по державних, професійних та ювілейних свят), вказані в довідці Господарського суду Волинської області від 26.04.2021 №03-23/2602/21 та складові заробітної плати, вказані в довідці Господарського суду Волинської області від 26.06.2021 №03-23/2603/21.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 908,00 грн, сплачений згідно з квитанцією від 29.06.2021

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України Волинської області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, ідентифікаційний код 13358826) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, з врахуванням додаткових виплат за останні 24 місяці роботи перед звільненням з державної служби згідно довідки Господарського суду Волинської області від 26 квітня 2021 року №03-23/2602/21.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести ОСОБА_1 з 01 травня 2021 року перерахунок та виплату (з урахуванням раніше проведених виплат) пенсії державного службовця у розмірі 88% від заробітної плати, врахувавши всі додаткові виплати за останні 24 місяці роботи перед звільненням з державної служби (премії, надбавки, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної на вирішення соціально-побутових питань, премій по державних, професійних та ювілейних свят), вказані в довідці Господарського суду Волинської області від 26 квітня 2021 року №03-23/2602/21 та складові заробітної плати, вказані в довідці Господарського суду Волинської області від 26 квітня 2021 року №03-23/2603/21.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.Я. Ксензюк