
№ 336/6148/21
н/п 3/336/2493/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Боєв Євген Сергійович, за участю прокурора Гладенка Я.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , яка обіймає посаду завідувача ритуального бюро СКП «Запорізька ритуальна служба» Запорізької міської ради,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Завідувач ритуального бюро СКП “Запорізька ритуальна служба” Запорізької міської ради Мала Олена Петрівна, будучи, згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 1 ст 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік – лише 14.04.2021.
У судовому засіданні будучи ознайомлена під особистий підпис із правами, передбаченими ст. 268 КУпАП, будь-яких клопотань не заявляла. Повідомила, що свої інтереси захищатиме сама.
Свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, зазначивши про те, що у період карантину працювала майже за всіх співробітників бюро, тому не встигла вчасно отримати сертифікований підпис та подати декларацію. Крім того, зазначила, що вона невірно зрозуміла рішення Конституційного суду України, яким зі слів ЗМІ, було визнано декларування необов`язковим. Коли до СКП звернулися юристи Запорізької міської ради та повідомили про необхідність подачі декларації, вона ж відразу її подала. Просила визнати вчинене правопорушення малозначним та звільнити від відповідальності
Прокурор на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності наполягав, послався на конституційний принцип, що незнання законів не звільняє від відповідальності, не вбачав підстав для звільнення особи від відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП визначає, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним із корупцією.
Відповідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України “Про запобігання корупції” визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. 1 п. 2. п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону.
Згідно з п.п. “а” 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, с посадові особи юридичних осіб публічного права.
Відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України юридичною особою публічного права визначаються юридична особа, яка створюються розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.
Відповідно до статуту Спеціалізованого комунального підприємства «Запорізька ритуальна служба» Запорізької міської ради, код ЄДРПОУ 03345780, засновником та власником підприємства є територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради, а отже є юридичною особою публічного права.
Відповідно до наказу СКП «Запорізька ритуальна служба ЗМР № 172к від 03.11.2017 року ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача ритуального бюро СКП «Запорізька ритуальна служба ЗМР з 06.11.2017 року.
Адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо).
Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності.
Згідно з посадовою інструкцією завідувач ритуального бюро СКП «Запорізька ритуальна служба” 3МР ОСОБА_1 здійснює організацію, керування та контролювання ритуального бюро і агентської служби, веде облік реалізації продукції та послу ритуальним бюро і агентською службою, тобто має як адміністративно-господарьскі, так і організаційно розпорядчі функції.
Таким чином, завідувач ритуального бюро СКП “Запорізька ритуальна служба” Запорізької міської ради ОСОБА_1 відповідно до ч. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП, п.п. “а” п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України “Про запобігання корупції” є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах “а” і “в” пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством
Відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцевi положення Закону України “Про запобігання корупції” про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рiшення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
10.06.2016 Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Зокрема, другий етап, для всіх інших суб`єктів декларування та декларації (повідомлень), передбачених Законом - з 00 год. 00 хв. 01.01.2017.
Крім цього, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства 3 питань запобігання корупції використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених самоврядування. на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування. ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи завідувачем ритуального бюро СКП “Запорізька ритуальна служба” ЗМР, відповідно до ч. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 вiд 10.06.2016, була зобов`язана до 01.04.2021 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.
Відомостями про дату подачі декларації як з відкритого реєстру декларацій (а.с. 30-33), так і відповідно до роздруківки послідовності дій користувача “Єдиного державного реєстру декларацій…” (а.с. 14-15), поясненнями особи, викладеними письмово, та в судовому засіданні, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресуpci https://nazk.gov.ua, лише 12.04.2021, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016.
Наведені ОСОБА_1 обставини, на переконання суду не є тими обставинами непереборної сили, які б однозначно вказували на поважність причин несвоєчасного подання декларації та виключали склад правопорушення у діяннях особи.
Тому ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та кваліфікувати її діяння як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
Доводи ОСОБА_1 про звільнення її від адміністративної відповідальності за малозначністю є непереконливими, з огляду на те, що адміністративне правопорушення вчинене ним, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не може бути визнано малозначним, оскільки є корупційним правопорушенням, тяжкість якого обумовлена ступенем недовіри суспільства до осіб, уповноважених на виконання функцій держави, місцевого самоврядування та прирівняних до них антикорупційним законодавством осіб.
Тому, враховуючи характер вчиненого правопорушення, відомості про особу ОСОБА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, а також розцінивши наведені особою обставини щодо неможливості вчасного подання декларації як такі, що пом`якшують відповідальність, суддя вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 176-1 КУпАП.
Сплаті відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає також судовий збір у розмірі встановленому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. (вісімсот п`ятдесят) в дохід держави.
(Адміністративні штрафи та інші санкції (державний бюджет); Отримувач - УК у Шевч.р-ні м.Зап./Шевч./21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, Код банку отримувача (МФО) 899998, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN) UA558999980313060106000008479, Код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні в дохід держави.
(Стягувач: Отримувач коштів: ГУК м. Києва, 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: Судовий збір на користь держави).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Роз`яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя Є.С. Боєв
Строк пред`явлення виконавчого документа ______ 20___рік
Постанова набрала законної сили ______ 20___рік
Дата видачі постанови ______ 20___рік