Постанова № 98933451, 11.08.2021, Чортківський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
11.08.2021
Номер справи
608/1563/21
Номер документу
98933451
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 серпня 2021 року Справа № 608/1563/21

Номер провадження3/608/895/2021

Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Коломієць Н. З. , участю секретаря судового засідання Смаглій О. Р., прокурора Чортківської місцевої прокуратури Гринюка О. О., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чортків матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Тюмень Російська Федерація, жительки АДРЕСА_1 , невійськовозобов`язаної, з вищою освітою, одруженої, завідуючої лабораторії АЗПСМ с. Нагірянка, сімейного лікаря, РНОКПП НОМЕР_1 , не судимої, до адміністративної відповідальності не притягувалася, -

за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд в Чортківський районний суд поступило два адміністративних протоколи № № 280, 281 від 22 липня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , які були об`єднані в одне провадження.

Згідно даних протоколів, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), а саме 01.12.2020 припинивши повноваження депутата Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 24.06.2021 подала на офіційний веб -сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення).

01.12.2020, припиняючи повноваження депутата Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом

відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог

абз.1 ч.2 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 03.01.2021 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання

корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або

місцевого самоврядування (надалі-Декларація), яка припиняє діяльність, пов`язану

з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не

охоплений раніше поданими деклараціями перед звільненням.

Своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, щиро розкаялась у вчиненому.

Вислухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, позицію прокурора, який вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в зв`язку з чим просить притягнути її до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 850 гривень, дослідивши матеріали справ про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог ст. 245 вищезазначеного Кодексу завданням адміністративного судочинства є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Згідно з вимогами ст. 280 цього ж Кодексу орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. ст. 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган, посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та ін.

Судом встановлено, що рішенням Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області №2 від 30.10.2015 «Про визнання повноважень депутатів Нагірянської сільської ради» ОСОБА_1 обрано депутатом Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області.

Відповідно до рішення Нагірянської селищної ради №1 від 01.12.2020 «Про початок повноважень депутатів Нагірнянської сільської ради» визнано повноваження депутатів Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області восьмого скликання та відповідно припинено повноваження депутатів Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області сьомого скликання, в тому числі ОСОБА_1 .

Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, після звільнення до 01.04.2021 та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями перед звільненням протягом 20 робочих днів з дня такого припинення, тобто не пізніше 30.12.2020. Однак, такі декларації були подані нею 24.06.2021 та 03.01.2021 відповідно.

ОСОБА_1 , будучі депутатом Нагірянської сільської ради був попереджена про встановленні Законами України «Про запобігання корупції» обмеження, що підтверджується повідомленням Нагірянської сільської ради № 552 від 21.07.2021 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з вимогами ст. 280 цього ж Кодексу, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Враховуючи вимоги закону та оцінюючи дослідженні в судовому засіданні докази, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у вигляді штрафу.

З врахуванням наведеного та керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 36, 256, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, уродженку м. Тюмень Російська Федерація, жительку АДРЕСА_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Тюмень Російська Федерація, жительки с. Нагірянка Чортківського району Тернопільської області, на рахунок ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783), банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд.

Суддя : ( підпис)

Копія вірна

Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/1563/21

Постанова набрала законної сили « » 2021 року

Строк пред`явлення постанови до виконання до « » року

Суддя Н. З. Коломієць