
1Справа № 335/7949/21 3/335/1978/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є фізичною особою-підприємцем, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 , яка, згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 21.01.2021 змінила дошлюбне прізвище з « ОСОБА_3 » на ОСОБА_4 , будучи фізичною особою-підприємцем, допустила порушення податкового законодавства, яке полягає у несвоєчасному поданні до податкового органу податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 квартал 2021 року, чим порушила абз. «б» п. 176.2 ст. 176, п. 119.1 ст. 119 Податкового кодексу України та вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_5 свою провину визнала, проти обставин, викладених у протоколі, не заперечувала, при призначенні покарання просила врахувати, що до адміністративної відповідальності протягом року вона не притягалась.
Заслухавши пояснення ОСОБА_5 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя встановила наступні обставини.
Частиною 1 ст. 163-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Як зазначено у ст. ст. 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вивчивши всі обставини справи та оцінивши у сукупності зібрані і досліджені докази, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, суддя дійшла висновку, що ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, яке полягає у несвоєчасному поданні до податкового органу податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за перший квартал 2021 року.
Так, останнім днем для подання відомостей за І квартал 2021 року було 11.05.2021, а ОСОБА_2 було подано їх 15.05.2021.
Вина ОСОБА_2 підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 296 від 19.07.2021, актом № 4730/08-01-24-06/3195812283 від 10.06.2021 про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску щодо несвоєчасного подання, яким зафіксовані викладені у протоколі порушення, а також усними поясненнями ОСОБА_2 , наданими останньою у судовому засіданні.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2 , суддя враховує характер вчиненого правопорушення, визнання вини, дані про її особу, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та доходить до висновку про накладення на винну адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, не у максимальному розмірі, що буде необхідним і достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею подібних правопорушень у майбутньому.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_2 , на яку накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 163-4, ст.ст.265, 283-284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_6 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 (тридцять чотири) грн. 00 коп. на користь держави (отримувач: ГУК у Запорізькій області/ТГ м. Запоріжжя/21081100 код отримувача: (ЄДРПОУ) 37941997, номер розрахунку (IBAN): UA558999980313060106000008479, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) код класифікації доходів бюджету: 21081100), який підлягає сплаті не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп., на користь держави (отримувач: ГУК у Зап.обл/м.Зап. Вознес./22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA098999980313101206000008513, код класифікації доходів бюджету: 22030101).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції – Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців.
Суддя К.В. Гашук