Рішення № 98919273, 10.08.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.08.2021
Номер справи
640/14205/21
Номер документу
98919273
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 серпня 2021 року м. Київ № 640/14205/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Балась Т.П., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 з позовом до Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (далі - відповідач), у якому просить суд:

- визнати протиправними дії Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення щодо відмови ОСОБА_1 у наданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оформленої листом від 06.04.2021 №332/48-2021;

- зобов`язати Національну поліцію України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (код ЄДРПОУ: 40108578, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10) підготувати та надати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (за формою, встановленою чинним законодавством України) за посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за грудень 2019 року із зазначенням усіх його складових (посадового окладу; окладу за спеціальним званням, процентної надбавки за вислугу років) та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

На обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що відповідач протиправно відмовив йому у наданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням вищенаведених розмірів, оскільки у грудні 2019 року відбулось підвищення грошового забезпечення за відповідною (рівнозначною) посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, з якої позивач звільнений зі служби в поліції, за рахунок введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, та премії, які мають постійний характер, прямо визначені постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та є безумовними складовими грошового забезпечення поліцейських.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.05.2021 було відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Вказаною ухвалою залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі - третя особа) та витребувано матеріали пенсійної справи позивача.

Від відповідача надійшов відзив, в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав відсутності рішень Кабінету Міністрів України про підвищення розмірів грошового забезпечення та не надходження до Пенсійного фонду України та Національної поліції України інформації щодо наявності підстав для перерахунку пенсії.

Третя особа правом надати пояснення по суті спору не скористалась.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 проходив службу в Національній поліції України та був звільнений за п.п. 2 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через хворобу) в званні підполковника поліції з посади заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України з 23.09.2017.

Позивач є пенсіонером, з 02.11.2017 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Як убачається з автоматизованої системи розрахунку пенсії по пенсійній справі 2313009557 для ОСОБА_1 , пенсію йому обчислено із сум грошового забезпечення за посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у розмірі 13847,58 грн., у тому числі: посадовий оклад - 3350,00 грн; оклад за військове звання - 2200,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 35% - 1942,50 грн; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення - 6355,08 грн., а саме: надбавка за умови режимних обмежень, допуск Ф.2 (15%); надбавка за специфічні умови проходження служби (65%); премія %.

У березні 2021 року позивач звернувся до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України із заявою, у якій просив повідомити розмір грошового забезпечення заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за грудень 2019 року із зазначенням усіх його складових (посадового окладу, окладу за спеціальним званням, процентної надбавки за вислугу років) та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії; також просив виготовити довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії за посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за грудень 2019 року із зазначенням усіх його складових грошового забезпечення.

Листом від 26.03.2021 №28зі/42-05ЦА/04-2021 Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України повідомлено, що розгляд питання щодо надання заявнику довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, не належить до компетенції Департаменту та відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», копію запиту надіслано для розгляду в цій частині за належністю до Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України.

Одночасно повідомлено інформацію про складові та розмір грошового забезпечення за посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за грудень 2019 року, відповідно до якої грошове забезпечення начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за грудень 2019 року складалось з: посадового окладу - 3350,00 грн.; окладу за спеціальним званням - 2200,00 грн.; надбавки за стаж служби (35%) - 1942,50 грн.; надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (10%) - 335,00 грн.; надбавки за специфічні умови проходження служби (75%) - 5619,38 грн.; премії (180%,087) - 24216,08 грн., індексація - 929,08 грн.

В подальшому, листом Сектору з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України від 06.04.2021 №332/48-2021 відмовлено позивачу у видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, оскільки інформація стосовно перерахунку пенсії до Національної поліції не надходила.

Вважаючи дії відповідача щодо відмови у підготовці та видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення за рівнозначною посадою, з якої позивача було звільнено, для перерахунку пенсії протиправними та такими, що порушують його права та законні інтереси на належне пенсійне забезпечення, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам, які мають право на пенсію за цим Законом, обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Згідно ч.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до ст.94 Закону України "Про національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VІІІ поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).

Згідно з ч.3 розділу 1 Порядку №260 до складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до ст.10 Закону №2262-ХІІ призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 12 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45).

Відповідно до абзацу 1 пункту 3 Порядку №45 довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Із матеріалів справи судом встановлено, що на звернення позивача щодо підготовки та надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідач листом 26.03.2021 №28зі/42-05ЦА/04-2021 повідомив, що списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку до Національної поліції не надходили, тому немає жодних підстав для надання йому довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Оцінюючи вказані підстави відмови, суд враховує, що згідно з ч.18 ст.43 Закону №2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Крім того, за приписами ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова №988) грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 4 Постанови №988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби тощо.

Пунктом 5 Постанови №988 зобов`язано також виплачувати й надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством.

Необхідно зазначити, що згідно з автоматизованої системи розрахунку пенсії по пенсійній справі 2313009557 для ОСОБА_1 , в листопаді 2017 року позивачу було нараховано грошове забезпечення в розмірі 13 847,58 грн. та складалось з наступних видів нарахувань: посадовий оклад - 3350,00 грн; оклад за військове звання - 2200,00 грн; процентна надбавка за вислугу років 35% - 1942,50 грн; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення - 6355,08 грн., а саме: надбавка за умови режимних обмежень, допуск Ф.2 (15%); надбавка за специфічні умови проходження служби (65%); премія %.

Таким чином, враховуючи інформацію, надану листом Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України від 26.03.2021 №28зі/42-05ЦА/04-2021, щодо розміру грошового забезпечення за посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за грудень 2019 року, а також виходячи з системного аналізу наведених норм законодавства у своєму взаємозв`язку, судом встановлено, що дійсно відбулось підвищення грошового забезпечення за посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за рахунок таких складових як надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, та премії, які мають постійний характер, прямо визначені Постановою №988 та є безумовними складовими грошового забезпечення поліцейських.

Відповідно до ч.1 ст.63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Так, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Згідно п. 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Таким чином, положення як Закону №2262-ХІІ, так і Порядку №3-1 надають право пенсіонеру подати до органів Пенсійного фонду України додаткові документи для здійснення перерахунку пенсії.

13.02.2008 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 (далі - Порядок №45).

Додатком 2 до Порядку №45 визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій зазначались розміри посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії тощо.

У подальшому постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якими, зокрема, додаток 2 (форма довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії) до Порядку №45 викладено у новій редакції, згідно якої у вказаній довідці мають зазначатись лише посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, а такі складові як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразові додаткові види грошового забезпечення - відсутні.

Однак рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 (яке набрало законної сили 05.03.2019) зазначені вище зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в т.ч. і щодо форми довідки) визнано протиправними та нечинними.

За правилами, встановленими ч.2 ст.265 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Таким чином, до правовідносин, пов`язаних з оформленням і видачою уповноваженими органами довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, повинні застосовуватись правила Порядку №45, що діяли до 21.02.2018, тобто до внесення вищезгаданих змін, які судом визнані протиправними та нечинними.

На підставі вищевикладеного судом встановлено, що положення Закону №2262-ХІІ, Порядку №45 та Порядку №3-1 не містять обмежень для видачі уповноваженим органом на звернення пенсіонера відповідної довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Дана правова позиція викладена в постанові Великої палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року у справі № 160/8324/19.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що дії Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення щодо відмови ОСОБА_1 у наданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оформленої листом від 06.04.2021 №332/48-2021є протиправними.

Таким чином, з метою повного відновлення порушених прав позивача, Національну поліцію України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення належить зобов`язати підготувати та надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (за формою, встановленою чинним законодавством України) за посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за грудень 2019 року із зазначенням усіх його складових (посадового окладу; окладу за спеціальним званням, процентної надбавки за вислугу років) та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення позивачем інших витрат, пов`язаних з розглядом справи, суду не надано, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2-5, 19, 72-77, 90, 139, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Національної поліції України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення щодо відмови ОСОБА_1 у наданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оформленої листом від 06.04.2021 №332/48-2021.

3. Зобов`язати Національну поліцію України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (код ЄДРПОУ: 40108578, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10) підготувати та надати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (за формою, встановленою чинним законодавством України) за посадою заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за грудень 2019 року із зазначенням усіх його складових (посадового окладу; окладу за спеціальним званням, процентної надбавки за вислугу років) та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ).

Відповідач - Національна поліція України в особі Сектору з питань пенсійного забезпечення (ідентифікаційний код: 40108578, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Богомольця, буд. 10).

Третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (ідентифікаційний код: 21366538, місцезнаходження: 18000, Черкаська обл., м. Черкаси, Придніпровський район, вул. Смілянська, буд. 23).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Повний текст судового рішення виготовлено та підписано 10.08.2021.

Суддя Т.П. Балась