Ухвала суду № 98918059, 10.08.2021, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2021
Номер справи
460/1697/19
Номер документу
98918059
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

10 серпня 2021 року Р і в н е №460/1697/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді С.А. Борискін, розглянувши заяву в адміністративній справі за позовом

ОСОБА_1 до Копилівської сільської ради про заміну сторони виконавчого провадження,

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Копилівської сільської ради Макарівського району Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 05.11.2020 позов задоволено.

Визнано протиправним і скасовано рішення Копилівської сільської ради від 25.06.2019 №830-45-VII "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Копилівської сільської ради ОСОБА_1 ".

Поновлено ОСОБА_1 з 26.06.2019 на посаді сільського голови Копилівської сільської ради.

Стягнуто з Копилівської сільської ради на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 26.06.2019 по 05.11.2020 в розмірі 420 316 грн 88 коп. (сума вказана без урахування сплати податків та інших обов`язкових платежів, які підлягають стягненню під час виплати її працівнику).

Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу за один місяць допущене до негайного виконання.

05.11.2020 Рівненським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №1 про поновлення ОСОБА_1 з 26.06.2019 на посаді сільського голови Копилівської сільської ради; допуск до негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді сільського голови Копилівської сільської ради з 26.06.2019.

Також 05.11.2020 Рівненським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №2 про стягнення з Копилівської сільської ради на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 26.06.2019 по 05.11.2020 в розмірі 420316 (чотириста двадцять тисяч триста шістнадцять) грн. 88 коп. (сума вказана без урахування сплати податків та інших обов`язкових платежів, які підлягають стягненню під час виплати її працівнику); про допуск до негайного виконання рішення суду в частині стягнення з Копилівської сільської ради на користь ОСОБА_1 заробітної плати за час вимушеного прогулу за один місяць.

05.01.2021 судом видано виконавчий лист про стягнення з Копилівської сільської ради на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 26.06.2019 по 05.11.2020 в розмірі 420316 (чотириста двадцять тисяч триста шістнадцять) грн. 88 коп. (сума вказана без урахування сплати податків та інших обов`язкових платежів, які підлягають стягненню під час виплати її працівнику).

Боржником у таких виконавчих листах вказано Копилівську сільську раду (вул.Жовтнева, 57, с. Копилів, Макарівський район, Київська область, 08033, код ЄДРПОУ 04362314).

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05.05.2021 апеляційну скаргу Макарівської селищної ради Київської області задоволено частково. Рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 05.11.2020 в адміністративній справі №460/1697/19 змінено, замінивши в абзаці четвертому резолютивної частини рішення цифри "420 316 (чотириста двадцять тисяч триста шістнадцять) грн 88 коп" цифрами "74 900 (сто сімдесят чотири тисячі дев`ятсот) грн 20 коп". У решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Ухвалою суду від 10.08.2021 визнано виконавчий лист, виданий Рівненським окружним адміністративним судом 05.01.2021 в справі №460/1697/19 про стягнення з Копилівської сільської ради на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 26.06.2019 по 05.11.2020 в розмірі 420316 (чотириста двадцять тисяч триста шістнадцять) грн. 88 коп., таким, що не підлягає виконанню.

Представник позивача - Чижевської Раїси Василівни, звернувся до суду із заявою про заміну боржника - Копилівської сільської ради його правонаступником - Макарівською селищною радою, у виконавчому листі.

Ухвалою суду від 02.08.2021 заяву призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.

У судове засідання учасники справи не прибули, про дату, час і місце розгляду заяви повідомлені належним чином.

За правилами ч.2 ст.379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви про заміну боржника у виконавчому листі за відсутності представників учасників справи, на підставі наявних в матеріалах справи документів в порядку письмового провадження.

Відповідно до вимог ч.4 ст.229 КАС України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Вирішуючи подану заяву, суд виходить з такого.

14.05.2020 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад", яким внесено зміни, зокрема, до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні": розділ V "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону доповнено пунктом 7 і такого змісту: "До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України".

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 715-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області" адміністративним центром Макарівської територіальної громади визначено смт Макарів та затверджено територію Макарівської територіальної громади у складі таких територіальних громад: Макарівська, Андріївська, Борівська, Великокарашинська, Гавронщинська, Забуянська, Кодрянська, Колонщинська, Комарівська, Копилівська, Королівська, Липівська, Людвинівська, Маковищанська, Мар`янівська, Мотижинська. Наливайківська, Небелицька, Ніжиловицька, Пашківська, Плахтянська, Рожівська, Ситняківська, Фасівська, Червонослобідська та Юрівська.

Відповідно до пп.4 ч.2 розд.II Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 цього пункту.

Згідно з ч.8 ст.45 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах, закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної ради, обраної на наступних (чергових або позачергових) виборах.

27.11.2020 відбулося перше пленарне засідання Макарівської селищної ради VIII скликання, у зв`язку з чим повноваження Копилівської сільської ради сьомого скликання припинено.

При цьому, суд враховує, що 06.12.2012 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій", яким було внесено зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а саме: розділ V "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону доповнено, зокрема, пунктом 6-1, яким передбачено наступне: до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень: 4) сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту; 8) не пізніше завершення другої сесії новообраної ради у порядку, визначеному цим пунктом, починається реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами та розміщених поза адміністративним центром сформованої територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі сформованої територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні сільські, селищні, міські ради припиняються як юридичні особи з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом; 9) юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою; 12) під час реорганізації юридичних осіб - органів місцевого самоврядування у випадках, визначених цим пунктом, не застосовуються положення законодавства щодо: необхідності одержання згоди кредиторів стосовно заміни боржника у зобов`язанні (переведення боргу); права кредиторів вимагати у зв`язку з проведенням реорганізації забезпечення виконання зобов`язань, їх дострокового припинення або виконання та відшкодування збитків; неможливості завершення реорганізації до задоволення вимог, заявлених кредиторами.

Під час проведення реорганізації юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад та/або їхніх виконавчих комітетів повноваження з управління справами таких юридичних осіб здійснює сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою.

17.12.2020 Макарівська селищна рада прийняла рішення за № 18-02-VІІІ "Про початок реорганізації Кодрянської селищної, Андріївської, Борівської, Великокарашинської, Г авронщинської, Забуянської, Колонщинської, Комарівської, Копилівської, Королівської, Липівської, Людвинівської, Маковищанської, Мар`янівської, Мотижинської, Наливайківської, Небелицької, Ніжиловицької, Пашківської, Плахтянської, Рожівської, Ситняківської, Фасівської, Червонослобідської, Юрівської сільських рад шляхом приєднання до Макарівської селищної ради".

На виконання цього рішення 21.12.2020 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань було внесено запис за №1003401270014000672 щодо прийняття рішення про припинення Копилівської сільської ради (код ЄДРПОУ 04362314, місцезнаходження: 08033, Київська область, Макарівський район, село Копилів, вулиця Жовтнева, 57) в результаті реорганізації.

Тобто, Макарівська селищна рада (код ЄДРПОУ 04362183), що розміщена в адміністративному центрі сформованої Макарівської селищної територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, обраних розформованими територіальними громадами, у тому числі - Копилівської сільської ради (код ЄДРПОУ 04362314).

Відповідно до вимог ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з ч.4 ст.379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

У відповідності до правових висновків Верховного Суду, викладених у постанові від 29.01.2020 у справі №815/1303/17 (№К/9901/43501/18), заміна сторони у відносинах, щодо яких виник спір, (процесуальне правонаступництво) можлива на будь-якій стадії адміністративного процесу, як на стадії розгляду справи так і на стадії виконання судового рішення, яке набрало законної сили, зокрема, і до видання виконавчого листа, і відбувається виключно за відповідним рішенням суду, а не державного виконавця (що стосується заміни сторони виконавчого провадження), незалежно від того виданий судом виконавчий лист на момент звернення із заявою про правонаступництво та чи пред`явлений він (виконавчий лист) до примусового виконання.

Відтак, розглянувши заяву про заміну боржника у виконавчому листі, суд вважає її обґрунтованою та такою, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.243, 248, 256, 379 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Заяву про заміну боржника у виконавчому листі задовольнити.

Замінити Копилівську сільську раду (код ЄДРПОУ 04362314), як сторону боржника у виконавчих листах №1, №2, виданих 05.11.2020 Рівненським окружним адміністративним судом по справі №460/1697/19, на її правонаступника - Макарівську селищну раду (вул.Димитрія Ростовського, буд.30, смт.Макарів, Макарівський район, Київська обл., 08001, код ЄДРПОУ 04362183).

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складений 10.08.21

Суддя С.А. Борискін