Рішення № 98917029, 11.08.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2021
Номер справи
320/6586/21
Номер документу
98917029
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 серпня 2021 року м. Київ № 320/6586/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Шевченко А.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату про визнання відмови протиправною та про зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Київського обласного військового комісаріату (далі - відповідач), в якому позивач просив суд:

- визнати протиправною відмову Київського обласного військового комісаріату у видачі позивачу нової довідки про грошове забезпечення відповідно до займаної посади на момент звільнення, інструктор групи обслуговування КІВПС у військовому званні майор, з вислугою 24 роки, для проведення перерахунку його пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%, відповідно до заяви від 06.04.2021;

- зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат скласти, оформити і направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на ім`я позивача нову довідку про грошове забезпечення відповідно до займаної посади на момент звільнення, інструктор групи обслуговування КІВПС у військовому званні майор, з вислугою 24 роки, для проведення перерахунку його пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%, відповідно до заяви від 06.04.2021.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач безпідставно відмовив у видачі позивачу нової довідки про грошове забезпечення відповідно до займаної посади на момент звільнення, інструктор групи обслуговування КІВПС у військовому званні майор, з вислугою 24 роки, для проведення перерахунку його пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%, відповідно до заяви від 06.04.2021.

Ухвалою суду від 09.06.2021 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Копії ухвали про відкриття провадження у справі надіслані учасникам справи засобами поштового зв`язку та отримані, зокрема, позивачем 25.06.2021, відповідачем - 16.06.2021, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень.

Від відповідача в установлений судом строк відзиву на позовну заяву з невідомих для суду причин не надійшло.

Натомість, 14.07.2021 від представника відповідача до суду надійшло клопотання про закриття провадження в цій справі у зв`язку з добровільним виконанням суб`єктом владних повноважень оскаржуваних порушень, а саме відповідачем було підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 05.07.2021 № 2/3/1/2779. Вищевказані обставини, на думку відповідача, свідчать про фактичне задоволення ним позовних вимог позивача.

Крім того, 29.07.2021 від представника відповідача надійшов лист з доказами направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідки від 05.07.2021 № 2/3/1/2779, виданої ОСОБА_1 , що підтверджено супровідним листом від 21.07.2021 № 2/3/1/3390.

Ухвалою суду від 09.08.2021 у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі відмовлено.

Враховуючи, що відповідач своїм процесуальним правом на подання відзиву в установлений судом строк без поважних причин не скористався, у відповідності до вимог частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд визнав за необхідне розгляд справи здійснювати за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи та матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України та наділений адміністративною процесуальною дієздатністю, що підтверджено паспортом серії НОМЕР_1 .

Згідно з посвідченням Серії НОМЕР_2 від 27.12.1993 позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 2).

Відповідно до посвідчення Серії НОМЕР_3 від 20.02.2018 позивач є особою з інвалідністю 2 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.

Крім того, згідно з пенсійним посвідченням Серії НОМЕР_4 від 15.03.2018 позивач є особою з інвалідність 2 групи внаслідок війни та отримує пенсію по інвалідності довічно.

06 квітня 2021 року позивач звернувся до відповідача засобами поштового зв`язку з заявою, в якій просив, зокрема, видати йому нову довідку про грошове забезпечення відповідно до займаної посади на момент звільнення, інструктор групи обслуговування КІВПС у військовому званні майор, з вислугою 23 роки, для проведення перерахунку його пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%.

Відповідно до копії фіскального чеку від 06.04.2021, позивачем в адресу відповідача було направлено рекомендований лист 0860602879703 з вищевказаною заявою.

Із офіційних даних, розміщених на веб-сайті ПАТ «Укрпошта» за пошуком вищевказаного поштового відправлення (штриховий кодовий ідентифікатор 0860602879703) встановлено, що відправлення вручено 12.04.2021.

Відповіді в установлений законом строк позивач від відповідача не отримав.

Не погоджуючись з діями відповідача щодо відмови у видачі позивачу оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення, позивач звернувся з позовом до суду.

Оскільки Київський обласний військовий комісаріат змінив назву на Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки без зміни ідентифікаційного коду в ЄДРПОУ та адреси місцезнаходження, суд виходить з актуального найменування відповідача.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами у справі, суд виходив з такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України з числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-XII).

Відповідно до статті 63 Закону № 2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Уразі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Положенням статті 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Оскільки зміни, внесені постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.

Згідно з абзацами 2, 4 та 5 пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 № 937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок № 3-1). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.

Тобто, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.

Згідно з пунктом 23 Порядку № 3-1, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Відповідно до пункту 24 Порядку № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а, який в силу вимог частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України врахований судом у спірних правовідносинах.

Суд звертає увагу, що 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 (далі - Постанова № 704), та якою було затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, розміри додаткових видів грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Цією ж постановою від 30.08.2017 № 704 Уряд скасував свою попередню постанову від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Зокрема, пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Підпунктами 1, 2 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати: посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 1-11 за аналогічними посадами; посадові оклади заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, на 1-5 відсотків нижче від посадового окладу відповідного керівника; надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Пунктом 6 Постанови № 704 постановлено виплачувати: 1) надбавку за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 16; 2) доплату за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу; 3) доплату за вчене звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які займають посади, пов`язані з педагогічною або науковою діяльністю і мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), в розмірі 5 відсотків, професора - 10 відсотків посадового окладу; 4) надбавку за спортивні звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які мають спортивне звання «заслужений тренер», «заслужений майстер спорту», «майстер спорту міжнародного класу», в розмірі 10 відсотків посадового окладу, «майстер спорту» - 5 відсотків посадового окладу; 5) надбавку за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які мають почесні звання «заслужений» або «народний», в розмірі відповідно 10 і 15 відсотків посадового окладу; 6) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірах та порядку, визначених законодавством; 7) грошову допомогу військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби, в розмірі восьми, а зазначеним особам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - дванадцяти посадових окладів тощо.

Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно з Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Наведена позиція узгоджується з висновком суду, викладеним у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 17.12.2019 за результатами розгляду зразкової адміністративної справи № 160/8324/19.

Відповідно до частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Разом з тим, виготовлена відповідачем довідка від 05.07.2021 № 2/3/1/2779 не містить додаткових видів грошового забезпечення, про суми яких наполягав позивач, а саме: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%, а містить такі складові, як посадовий оклад - 3440, 00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням майор - 1340, 00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) ПО+ОВЗ - 2151, 00 грн.; надбавка за особливості проходження служби (65%) ПО+ОВЗ+НВР - 4505, 15 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) ПО - 344, 00 грн.; надбавка за кваліфікацію (3%) ПО - 103, 20 грн.; премія (87%) ПО - 2992, 00 грн.

Крім того, у поданих відповідачем документах відсутні докази направлення (видачі) вищевказаної довідки позивачу.

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Таким чином, суд наділений правом вийти за межі позовних вимог під час ухвалення рішення у справі та з метою ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Оскільки за результатами розгляду заяви позивача від 06.04.2021 відповідач не надав жодної відповіді та не надіслав позивачу нової довідки про розмір його грошового забезпечення, для належного захисту прав і законних інтересів позивача слід визнати протиправною бездіяльність відповідача у видачі позивачу нової довідки про грошове забезпечення відповідно до займаної посади на момент звільнення, інструктор групи обслуговування КІВПС у військовому званні майор, з вислугою 24 роки, для проведення перерахунку його пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%, відповідно до заяви від 06.04.2021 та зобов`язати відповідача направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на ім`я позивача нову довідку про грошове забезпечення відповідно до займаної посади на момент звільнення, інструктор групи обслуговування КІВПС у військовому званні майор, з вислугою 24 роки, для проведення перерахунку його пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%, відповідно до заяви від 06.04.2021.

У підсумку, з урахування вищезазначеного у сукупності, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Як установлено частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з вимогами частини третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до положень статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На виконання вимог частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не доведено належними та допустимими доказами правомірності його дій (бездіяльності).

Натомість, позивачем було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не були спростовані відповідачем.

Під час розгляду справи відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду жодних належних і достовірних доказів, а відтак, не довів правомірності своїх дій.

Правом на подання відзиву відповідач також не скористався.

Щодо розподілу судових витрат, суд виходить з такого.

В силу вимог частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до пунктів 9 та 10 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», що підтверджено копіями посвідчень Серії НОМЕР_3 від 20.02.2018 та Серії НОМЕР_2 від 27.12.1993, питання про розподіл судових витрат не вирішується.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 159, 162, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Київського обласного військового комісаріату) у видачі ОСОБА_1 нової довідки про грошове забезпечення відповідно до займаної посади на момент звільнення, інструктор групи обслуговування КІВПС у військовому званні майор, з вислугою 24 роки, для проведення перерахунку його пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%, відповідно до заяви від 06.04.2021.

Зобов`язати Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (Київський обласний військовий комісаріат) (код ЄДРПОУ: 07910662; місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Артема, буд. 59) скласти, оформити і направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на ім`я ОСОБА_1 нову довідку про грошове забезпечення відповідно до займаної посади на момент звільнення, інструктор групи обслуговування КІВПС у військовому званні майор, з вислугою 24 роки, для проведення перерахунку його пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за військовим званням - 2280 грн.; надбавка за вислугу років 45% - 3456 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 6060 грн.; надбавки за кваліфікацію, в/сл./ клас майстер - 5,5%; робота з таємними виробами, носіями, документами - 10%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; премія - 10%, відповідно до заяви від 06.04.2021.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Шевченко А.В.