
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
10 серпня 2021 р. Справа №200/1944/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шувалової Т.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності, вчиненої суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якій просить:
- визнати протиправним рішення Лозівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України від 01.07.2021 року № 205150003398 про призначення пенсії в частині дати призначення пенсії з 17.05.2021 року замість 12.06.2019 року, а також зазначення датою звернення за призначенням пенсії 11.08.2020 року замість 12.06.2019 року;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області по прийняттю рішення від 15.07.2021 року № 205150003398 про перерахунок пенсії, яким позивачу заблоковано виплату пенсії;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо виконання рішення суду в частині зобов`язання прийняття рішення про зарахування стажу роботи за період з 21.02.2018 року по 30.06.2018 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області усунути порушення, допущені щодо позивача при виконанні рішення Донецького окружного адміністративного суду від 16.04.2021 року у справі № 200/1944/21-а.
Дослідивши заяву, а також долучені до неї документи, суддя дійшов висновку про необхідність залишення заяви без руху, керуючись наступним.
Статтею 383 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України) не врегульовані положення щодо можливості поновлення строку звернення до суду та залишення заяви без руху.
Згідно з частиною шостою статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відтак, виходячи із приписів частини шостої статті 7 КАС України щодо застосування судом закону за аналогією, залишення заяви без руху визначаються загальними нормами, зокрема, статтями 161, 169 КАС України.
Відповідно до статті 383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
У такій заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява; 2) ім`я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 3) ім`я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 4) ім`я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 5) номер адміністративної справи; 6) відомості про набрання рішенням законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження; 7) інформація про день пред`явлення виконавчого листа до виконання; 8) інформація про хід виконавчого провадження; 9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви; 10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються (частина друга статті 383 КАС України).
Отже, одним із обов`язкових документів, що додається до заяви про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень, передбачений статтею 383 КАС України, є документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674).
Згідно п. 1 частини першої статті 3 Закону № 3674 судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Стаття 383 КАС України передбачена розділом IV «Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах».
Законом № 3674 передбачена сплата судового збору за подання заяв, пов`язаних із виконанням судових рішень, а відтак заявнику необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за подання заяви в порядку виконання судового рішення.
Заявником до заяви в порядку статті 383 КАС України не додано документ про сплату судового збору .
Єдиною умовою несплати судового збору при поданні заяви в порядку статті 383 КАС України є звільнення заявника від сплати судового збору.
Доказів для звільнення від сплати судового збору заявником суду не надано.
Судом згідно частини п`ятої статті 242 КАС України враховані висновки Верховного Суду, викладені в постанові від 25 червня 2020 року у справі № 0240/2226/18-а.
Посилання заявника на висновки, викладені в постанові Верховного Суду у справі № 440/207/19 від 22 січня 2020 року, суд вважає безпідставними, оскільки такі висновки сформовані щодо несплати судового збору за подання заяви в порядку статті 382 КАС України, а в цій справі заявником подано заяву в порядку статті 383 КАС України, положеннями якої прямо передбачено сплату судового збору.
Таким чином, заявнику необхідно сплатити судовий збір за заявлені вимоги в порядку статті 383 КАС України в розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме у розмірі 681,00 грн, за наступними реквізитами:
«Отримувач коштів: Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785; Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО) -899998; Рахунок отримувача UA308999980313111206084005658; Код класифікації доходів бюджету 22030101. Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35099148 (суду, де розглядається справа)»
Згідно п. 4 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як убачається із заяви ОСОБА_1 просить суд, зокрема, зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області усунути порушення, допущені щодо позивача при виконанні рішення Донецького окружного адміністративного суду від 16.04.2021 року у справі № 200/1944/21-а.
При цьому, заявник не конкретизує в цій позовній вимозі, які він має на увазі порушення допущені відповідачем, що мають бути ним усунуті.
Таким чином, заявнику необхідно конкретизувати пункт 4 заявлених позовних вимог.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що заяву про визнання протиправною бездіяльності, вчиненої суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду необхідно залишити без руху з наданням часу для подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду з позовом (заявою) та причини пропуску цього строку.
Згідно з частинами першої та другої статті 169 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв`язку з чим суд, враховуючи положення статті 169 КАС, вважає за необхідне залишити заяву без руху та встановити строк для усунення недоліків заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
У Х В АЛ И В:
Заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності, вчиненої суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду - залишити без руху.
Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху, шляхом:
- надання до суду доказу сплати судового збору;
- уточнення позовних вимог.
У разі невиконання вимог цієї ухвали, заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу.
Повернення заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Шувалова