
Справа № 365/169/21
Номер провадження: 2/365/195/21
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
10 серпня 2021 року смт Згурівка Київської області
Згурівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Денисенко Н.О.
секретар
судового засідання Матвієнко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання цивільну справу за правилами загального позовного провадження за позовом Керівника Броварської окружної прокуратури Пономаренка В.В. в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Київській області до Згурівської селищної ради, ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення, скасування рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, витребування земельної ділянки площею 2,00 га із чужого незаконного володіння,
за участю прокурора Худякової М.Ю.
В С Т А Н О В И В:
Керівник Броварської окружної прокуратури Пономаренко В.В. звернувся до суду із зазначеним вище позовом, посилаючись на те, що під час вивчення прокуратурою законності відведення у власність громадян земельних ділянок на території Згурівського (на теперішній час - Броварського) району Київської області було встановлено, що рішенням Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області № 152-37-VII від 01.10.2019 «Про затвердження Проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у власність гр. ОСОБА_2 на території сільської ради» затверджено проект землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_2 земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га, кадастровий номер якої 3221980600:04:010:0001, розташованої на території Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області.
Після чого на підставі зазначеного рішення державний реєстратор Згурівської селищної ради провів державну реєстрацію права власності на цю земельну ділянку - індексний номер рішення 49057643 від 08.10.2019.
В подальшому 24.12.2019 власником спірної земельної ділянки на підставі договору купівлі-продажу став ОСОБА_1 (рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер рішення 50434206 від 24.12.2019, індексний номер запису про право власності 33571161).
Водночас набуття права приватної власності на цю земельну ділянку відбулось всупереч вимогам земельного законодавства. Спірна земельна ділянка розташована за межами Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області населеного пункту та відноситься до земель державної власності, у зв`язку з чим її розпорядником є Головне управління Держгеокадастру у Київській області (далі - Головне управління) як територіальний орган Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та відповідно територіальний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин. Головне управління не приймало рішення про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки території Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області, площею 2,0000 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 3221980600:04:010:0001, та надання її у приватну власність ОСОБА_2 .
Відтак спірна земельна ділянка вибула із державної власності в порядку безоплатної приватизації.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура звертається з позовом в інтересах держави, оскільки правовідносини, які пов`язані із вибуттям об`єкта із державної власності у приватну, становить суспільний публічний інтерес. Проте органи Держгеокадастру не мають повноважень щодо звернення до суду з позовами про визнання недійсними організаційно-розпорядчих актів органів державної влади та місцевого самоврядування при здійсненні державного контролю за використанням та охороною земель. Виявлені порушення залишаються неусунутими, тому прокурор просить визнати незаконним та скасувати рішення Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області № 152-37-VII від 01.10.2019 «Про затвердження Проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у власність гр. ОСОБА_2 на території сільської ради», скасувати рішення про проведення державної реєстрації права власності ОСОБА_1 на нерухоме майно - земельну ділянку з кадастровим номером 3221980600:04:010:0001, індексний номер рішення 50434206 від 24.12.2019, номер запису про право власності 33571161, витребувати на користь держави в особі Головного управління з незаконного володіння ОСОБА_1 земельну ділянку, площею 2,0000 га, кадастровий номер якої 3221980600:04:010:0001, вартістю 51751,55 грн та стягнути із відповідача Згурівської селищної ради на користь Київської обласної прокуратури сплачений судовий збір.
У письмових пояснення уповноважений представник Головного управління зазначила про часткове підтримання позову, посилаючись на те, що відповідно до п. 24 Р.Х «Перехідні положення» Закону України від 28 квітня 2021 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, крім земель певних категорій. Спірна земельна ділянка не підпадає під жодне з виключень, тому селищна рада є чинним розпорядником земель. Відтак Головне управління частково підтримує позовні вимоги щодо скасування рішення Безуглівської сільської ради та не підтримує позовні вимоги щодо витребування земельної ділянки на користь Головного управління.
Ухвалою суду від 07 липня 2021 року продовжено підготовче проваження.
В судовому засідання прокурор позов підтримала повністю, інші учасники у судове засідання справи не з`явились, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку, направили до суду заяви, в яких Головне управління позов підтримує частково, відповідачі Згурівська селищна рада та ОСОБА_1 та третя особа просять проводити розгляд справи за їхньої відсутності, позовні вимоги визнають повністю.
У судовому засідання прокурор Худякова М.Ю. пояснила, що у позовній заяві допущено описку, тому просить визнати незаконним та скасувати рішення Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області № 152-37-VII від 01.10.2019 «Про затвердження Проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського виробництва у власність гр. ОСОБА_2 на території сільської ради», скасувати рішення про проведення державної реєстрації права власності ОСОБА_1 на нерухоме майно - земельну ділянку з кадастровим номером 3221980600:04:010:0001, індексний номер рішення 50434206 від 24.12.2019, номер запису про право власності 33571161, витребувати на користь держави в особі Головного управління з незаконного володіння ОСОБА_1 земельну ділянку, площею 2,0000 га, кадастровий номер якої 3221980600:04:010:0001, вартістю 51751,55 грн та стягнути із відповідача Згурівської селищної ради на користь Київської обласної прокуратури сплачений судовий збір. Ці позовні вимоги прокурор підтримала повністю, посилаючись на обґрунтування, викладене в позовній заяві.
Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, як кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, наведені у справі аргументи, повно і всебічно з`ясовані обставини, керуючись засадами верховенства права, суд дійшов висновку.
Судом встановлено, що на підставі клопотання ОСОБА_2 від 27 жовтня 2014 року Головне управління наказом від 24 листопада 2014 року № 10-14057/15-14-сг «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» надало ОСОБА_2 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розташованої на території Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області, орієнтованим розміром 2,0000 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності (а.с.22, 41 - копії заяви ОСОБА_2 та наказу Головного управління).
Проте Головне управління за наслідками розгляду клопотання ОСОБА_2 щодо затвердження документації із землеустрою та передачі йому у власність спірної земельної ділянки повідомило, що питання щодо затвердження Проекту землеустрою буде розглянуто після усунення зауважень, зокрема приведення кадастрового плану у відповідність до ст. 34 Закону України «Про державний земельний кадастр» та після надання матеріалів перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) з прив`язкою до геодезичних пунктів державної геодезичної мережі.
Також Головне управління звернуло увагу останнього на те, що постановою Ради міністрів Української РСР від 25.02.1980 року № 132 та Указом Президента України від 10.12.1994 року № 750/94 було оголошено першу та другу частину Усівського заказника (Усівський-1, Усівський-2), відповідно до яких заказник Усівський-1 є регулятором водного режиму р. Супій Згурівської та Яготинської системи озер. Типовий болотний масив у заплаві р. Супій охороняється відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», а тому ОСОБА_2 рекомендовано долучити до проекту землеустрою графічні матеріали із зазначенням відстані від межі запроектованої для передачі у власність земельної ділянки до гідрологічного заказника «Усівський». Відповідно до п. 3 ст. 186-1 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельної ділянки, розташованої на території чи в межах об`єкта природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги, підлягає також погодженню з структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища (а.с.32 - копія письмового повідомлення Головного управління від 12.03.2018 року).
Головне управління наказ про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність ОСОБА_2 не видавало. За інформацією Відділу у Згурівському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області до місцевого фонду документації із землеустрою Відділу не передавались розробником проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 3221980600:04:010:0001 для ведення особистого селянського господарства на території Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області (а.с.43 - копія письмового повідомлення Головного управління від 17.04.2020).
За інформацією Відділу у Згурівському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області згідно з наявною у місцевому фонді документацією із землеустрою Відділу проекту формування території і встановлення меж Безуглівської сільської ради народних депутатів та сільських населених пунктів села Безуглівка та села Свобода Згурівського району Київської області, розробленого Київським відділенням Інституту землеустрою у 1993 році та згідно із даними Державного земельного кадастру земельна ділянка з кадастровим номером 3221980600:04:010:0001 розташована за межами населеного пункту на території Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області (а.с.44 - копія письмового повідомлення Головного управління від 30.04.2020).
Рішенням Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області від 01 жовтня 2019 року № 152-37-VII «Про затвердження Проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського виробництва у власність гр. ОСОБА_2 на території сільської ради» затверджено Проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського виробництва у власність гр. ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства та передано останньому земельну ділянку, площею 2,0000 га, кадастровий номер якої 3221980600:04:010:0001 (а.с.23, 24-31, 51 - копії результатів голосування, протоколу пленарного засідання ради та рішення).
Право власності у відповідача ОСОБА_1 на спірну земельну виникло на підставі договору купівлі-продажу від 24 грудня 2019 року, укладеного між ним та ОСОБА_2 , державна реєстрація якого проведена 24 грудня 2019 року, індексний номер рішення 50434206 від 24 грудня 2019 року, номер запису про право власності ОСОБА_1 34838618 (а.с.45-46 - інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).
Вартість спірної земельної ділянки становить 51751,55 грн (а.с.39 - копія Витягу з технічної документації).
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Частиною четвертою цієї статті передбачено, що наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Прокурор повідомив Головне управління про встановлення підстав для здійснення представництва держави в особі Головного управління у цій справі (а.с.33 - копія повідомлення).
Згурівська селищна рада є правонаступником Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області відповідно до рішення Згурівської селищної ради від 01 грудня 2020 року № 20-01-VІІІ «Про реорганізацію сільських рад шляхом приєднання до Згурівської селищної ради» (а.с.34-38 - копія рішення).
Статтями 13 та 14 Конституції України передбачено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності українського народу, від його імені права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 ЗК України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
Згідно з ч. 2 ст. 22 ЗК України до земель сільськогосподарського призначення належать , зокрема сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги).
В силу п. «а» ч. 3 ст. 22 ЗК України землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства .
Відповідно до ч. 2 ст. 78 ЗК України право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.
Згідно зі ст. 79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Формування земельних ділянок здійснюється, зокрема, у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;
Статтею 80 ЗК України визначені суб`єкти права власності на землю.
Суб`єктами права власності на землю є:
а) громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності;
б) територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності;
в) держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.
Громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності (ст. 81 ЗК України).
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом (п «в» ч. 3 ст. 116 ЗК України).
Відповідно до ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Відповідно до п «б» ч. 1 ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Згідно з ч. 1 ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно з ч. 4 ст. 122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Згідно з п.п. 1. 4 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 року № 15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру.
Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.
Процедура погодження і затвердження документації із землеустрою, а також повноваження органів виконавчої влади в частині погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначені ст.ст. 186, 186-1 ЗК України.
Згідно зі ст. 186-1 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЗК України у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності.
З дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» (01.01.2013) землями комунальної власності відповідних територіальних громад вважаються земельні ділянки , на яких розташовані будівлі, споруди, інші об`єкти нерухомого майна комунальної власності відповідної територіальної громади; які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій; всі інші землі, розташовані в межах відповідних населених пунктів, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок державної власності .
Відповідно до ч. 1 ст. 155 ЗК України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права.
Основною метою цієї статті є попередження свавільного захоплення власності, конфіскації, експропріації та інших порушень безперешкодного користування своїм майном. При цьому в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини постійно вказує на необхідність дотримання справедливої рівноваги між інтересами суспільства та необхідністю дотримання фундаментальних прав окремої людини (наприклад, рішення у справі «Спорронг і Льоннрот проти Швеції», «Новоселецький проти України» та «Федоренко проти України»). Необхідність забезпечення такої рівноваги відображено в структурі статті 1. Зокрема, необхідно щоб була дотримана обґрунтована пропорційність між застосованими заходами та переслідуваною метою, якої намагаються досягти шляхом позбавлення особи її власності. Таким чином, особу може бути позбавлено її власності лише в інтересах суспільства, на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права, а при вирішенні питання про можливість позбавлення особи власності мусить бути дотримано справедливої рівноваги між інтересами суспільства та правами власника.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши письмові докази у справі, встановивши фактичні обставини справи, що мають істотне значення для її вирішення, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення частково, оскільки в судовому засіданні доведено, що спірна земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту та на момент пред`явлення позову відносилась до земель державної власності, відтак її розпорядником було Головне управління.
Отже спірним рішенням Безуглівської сільської ради порушено норми земельного законодавства щодо передачі земельних ділянок, яке підлягає визнанню незаконним. Так само до задоволення підлягає похідна вимога щодо скасування рішення про проведення державної реєстрації права власності ОСОБА_1 на спірну земельну ділянку.
У позовній заяві прокурора зазначив номер запису про право власності ОСОБА_1 від 24 грудня 2019 року як 33571161, що розцінює як описку, оскільки із інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вбачається, що право власності ОСОБА_1 зареєстровано на підставі договору купівлі-продажу від 24 грудня 2019 року, номер запису 34838618.
При поданні позовної заяви Київська обласна прокуратура сплатила судовий збір у розмірі 6810,00 грн (а.с.21 - копія платіжного доручення).
Оскільки Безуглівська сільська радиухвалила рішення, яке суд визнає недійсним, суд покладає судовий збір на її правонаступника Згурівську селищну раду пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а саме, у розмірі 4540,00 грн.
У задоволенні інших позовних вимог, зокрема щодо витребування на користь держави в особі Головного управління з незаконного володіння ОСОБА_1 спірної земельної ділянки, вбачається за необхідне відмовити, оскільки на теперішній час селищна рада, а не Головне управління є чинним розпорядником спірної земельної ділянки.
При цьому суд враховує вимоги ч. 1 ст. 13 ЦПК України, відповідно до якої суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 80, 116, 122, 152, 155, 186, 186-1 ЗК України, ст.ст. 321, 387, 388, 393 ЦК України, ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», ст.ст. 2, 12, 13, 56, 141, 259, 263-265, 273 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Позов Керівника Броварської окружної прокуратури Пономаренка В.В. в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Київській області до Згурівської селищної ради, ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення, скасування рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, витребування земельної ділянки площею 2,00 га із чужого незаконного володіння задовольнити частково.
Визнати незаконним та скасувати рішення Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області № 152-37-VII від 01 жовтня 2019 року «Про затвердження Проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського виробництва у власність гр. ОСОБА_2 на території сільської ради».
Скасувати рішення про проведення державної реєстрації права власності ОСОБА_1 на земельну ділянку, кадастровий номер якої 3221980600:04:010:0001, індексний номер рішення 50434206 від 24 грудня 2019 року, номер запису про право власності 34838618.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути із Згурівської селищної ради на користь Київської обласної прокуратури судовий збір в розмірі 4540 (чотири тисячі п`ятсот сорок) грн 00 коп. (банк отримувача - Казначейство України Державна казначейська служба України м. Київ; МФО - 820172, рахунок отримувача - UA028201720343190001000015641).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного судового рішення.
Броварська окружна прокуратура, вулиця Київська, будинок 137, м. Бровари Київської області, 07400.
Прокуратура Київської області, бульвар Лесі Українки, буд. 27/2 м. Київ, 01601, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 02909996.
Позивач Головне управління Держгеокадастру у Київській області, вулиця Серпова, буд. 3/14 місто Київ, 03115, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 39817550.
Відповідач Згурівська селищна рада, вулиця Українська, буд. 10 смт Згурівка Київської області, 07601, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 04360296.
Відповідач ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Третя особа ОСОБА_2 житель АДРЕСА_2 .
Повний текст рішення суду складено 11 серпня 2021 року.
Головуючий суддя Н.О. Денисенко