Постанова № 98897993, 19.07.2021, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
19.07.2021
Номер справи
133/1041/21
Номер документу
98897993
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Справа № 133/1041/21

19.07.2021

Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Козятинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький)

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , такого, що не працює,

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП,

встановила:

До Козятинського міськрайонного суду Вінницької області з Козятинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № б/н від 31.03.2021 складеного головним державним виконавцем Козятинського міськрайонного відділу ДВС Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмільницький) Аніцькою Ю.В., ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не сплачує аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі ј частини зі всіх видів його заробітку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 04.10.2010 , що призвело до виникнення заборгованості, згідно виконавчого листа Козятинського міськрайонного суду Вінницької області у справі № 2-1372/2010, сукупний розмір якої згідно розрахунку заборгованості станом на 31.03.2021 становить в сумі 130 238,50 грн, що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання; за дане правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

За змістом ч.1 ст.183-1 КУпАП дії особи можуть бути кваліфіковані за цією статтею у випадку несплати аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Відповідно до санкції статті за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився. Згідно наданої довідки відділом обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України у Вінницькій області від 09.06.2021 про місце реєстрації, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою с. Махаринці, Козятинського району. Згідно поштового відправлення, яке було направлене на адресу ОСОБА_1 09.04.2021 - адресат відсутній за вказаною адресою.

Отримати інформацію про рух справи останній не був позбавлений можливості на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Так, інформація про дату, час та розгляду самого провадження (14.05.2021 на 08:20 год., 22.06.2021 на 13:15 год.,30.06.2021 на 08:55 год., 19.07.2021 на 10:45 год.,) даним складом суду розміщувалася на сайті Судової влади Козятинського міськрайонного суду Вінницької області у розділі інформації для громадян з найменуванням «ГРОМАДЯНАМ».

Таким чином, суд дійшов висновку, що зазначені обставини вказують на обізнаність ОСОБА_1 про наявність у суді справи про притягнення його до адміністративної відповідальності. Відповідно до ст. 268 КУпАП присутність особи при розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП не є обов`язковою, а тому розгляд справи здійснюється у відсутність ОСОБА_1 .

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали справи всебічно, повно та об`єктивно, враховуючи обставини справи та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя прийшов до наступних висновків.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Матеріалами адміністративної справи доведено, що ОСОБА_1 не сплачує аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі ј частини зі всіх видів його заробітку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 04.10.2010, що призвело до виникнення заборгованостісукупний розмір якої згідно розрахунку заборгованості станом на 31.03.2021 за період з травня 2018 року по березень 2021 року становить в сумі 130 238,50 грн., що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № б/н від 31.03.2021; виконавчим листом № 2-1372/2010; розрахунком заборгованості зі сплати аліментів, яка станом на 31.03.2021 становить 130238,50 грн.; викликом-запрошенням державного виконавця № 12049 від 18.03.2021; актом державного виконавця від 31.03.2021 про неявку ОСОБА_1 до відділу ДВС для складання протоколу про адміністративне правопорушення; постановою про відкриття виконавчого провадження ВП № 23479815 від 05.12.2010 року; листом-повідомленням про направлення протоколу про адміністративне правопорушення № 14315 від 01.04.2021 при примусовому виконанні виконавчого листа № 2-1372/2010, виданого 09.12.2010 Козятинським міськрайонним судом, списком рекомендованих відправлень.

За змістом ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Відповідно до ст. 247 КУпАП обставиною, що виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення є, зокрема, закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Відповідно до приписів ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених ст. 241 цього Кодексу; 3) про закриття справи.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № б/н від 31.03.2021 правопорушення було вчинено 31.03.2021 , тобто на час розгляду справи судом закінчився строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, який визначений ст. 38 КУпАП, а тому провадження у цій справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 34,38, ч.1 ст. 130, 221, 283-284, 287, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 про притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Пєтухова Н.О.

Дата документу 19.07.2021