
Дата документу 06.08.2021 Справа № 554/6766/21
Провадження № 3/554/1705/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2021 року м.Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Троцька А.І., при секретарі - Зайцевій Я.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Октябрського райсуду м. Полтави протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 , керівника ТОВ «ВНТ «Форум», адреса: м.Полтава, вул. Р.Люксембург, 64, -
в с т а н о в и в :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №3913 від 05.07.2021 року, слідує, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді керівника ТОВ «ВНТ «Форум», допустив порушення, передбачені п.46.2 ст. 46 та Податкового кодексу України, а саме: неподання аудиторського звіту за 2020 рік з граничним терміном подання 10.06.2021р., що зафіксовано в акті №3913/16-31-18-06-12/36396672 від 14.06.2021р., за що передбачена відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Після роз`яснення відповідно до ст. 268 КУпАП прав особі, що притягується до адміністративної відповідальності, в тому числі права на захист, ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав, просив закрити провадження у справі на підставі п.1 ст. 247 КУпАП. Вказував, що строк дії ліцензії закінчився 27.03.2018 року, тому діяльність ТОВ «ВНТ «Форум» як фінансової установи не здійснювалась.
Суд, перевіривши адміністративний матеріал, оцінивши зібрані докази в їх сукупності, дійшов наступних висновків.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП повинен належним чином з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.
Постанова судді згідно зі ст. 283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
За змістом ч.1 ст. 163-3 КУпАП адміністративна відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Згідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
При цьому, всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №3913 від 05.07.2021 року, слідує, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді керівника ТОВ «ВНТ «Форум», допустив порушення, передбачені п.46.2 ст. 46 та Податкового кодексу України, а саме: неподання аудиторського звіту за 2020 рік з граничним терміном подання 10.06.2021р.
Вказане зафіксовано в акті №3913/16-31-18-06-12/36396672 від 14.06.2021р.
Відповідно до пункту 3 статті 14 Закону № 996, в залежності від категорії суб`єкта господарювання, фінзвітність разом з аудиторським висновком мають подавати:
- підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб`єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб`єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством;
- великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі);
- інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).
Із сказаного доходимо висновку, що від оприлюднення річної фінансової звітності, а отже, і від обов`язкового її аудиту звільнені мікро- та малі підприємства, які не належать до фінустанов.
ОСОБА_1 надано копію ліцензії на провадження діяльності з адміністрування фінансових активів для придбання товарів в групах серії AE № 198426, видану TOB «ВНТ «ФОРУМ» 27.03.2013 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Строк дії ліцензії - від 27.03.2013р. по 27.03.2018р.
Таким чином, у зв`язку з закінченням строку дії ліцензії діяльність як фінансової установи ТОВ «ВНТ «ФОРУМ» - не здійснювалась починаючи з березня 2018р., а тому обов`язку подавати фінзвітність разом з аудиторським висновком товариство не мало.
Крім того, згідно рішення НБУ №21/362-пк від 12.02.2021 року ТОВ «ВНТ «ФОРУМ» виключено з Державного реєстру фінансових установ та анульовано свідоцтво про реєстрацію фінансової установи.
Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч.1ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що суду не надано жодних доказів наявності в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, а відтак провадження у справі сліз закрити за відсутністю в її діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 14, 163-1 ч.1, 245, 247, 251, 283, 284 КУпАП, суд, -
п о с т а н о в и в:
Провадження по адміністративній справі за ч.1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв`язку із відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м. Полтави.
Повний текст постанови виготовлено 09.08.2021 року.
Суддя : Троцька А.І.