
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 серпня 2021 року м. Житомир справа № 240/18171/20
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Чернової Г.В., розглянувши у письмовому провадженні в справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо зменшення основного розміру призначеної йому пенсії з 82 відсотків до 70 відсотків сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату йому призначеної пенсії у основному розмірі 82 відсотків сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції та постанови від 18 листопада 2015 року № 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268", з урахуванням проведених виплат.
Ухвалою від 26 жовтня 2020 року відкрито провадження у справі №240/18171/20 за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подало до суду клопотання, в якому просило зупинити провадження у справі №240/18171/20 до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду України у справі №510/1286/16-а.
Розглянувши зазначене клопотання, суд зазначає наступне.
Обґрунтовуючи необхідність зупинення провадження у справі №240/18171/20 до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду України у справі №510/1286/16-а, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зазначило, що предметом розгляду справи №510/1286/16-а є, зокрема, питання фактичного встановлення строкових меж триваючого правопорушення у сфері реалізації соціальних прав та застосування процесуальних строків для звернення до суду за захистом цих прав.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 КАС Українисуд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Таким чином, обов`язок суду щодо зупинення провадження у справі на підставі п. 3 ч. 1ст. 236 КАС Українивиникає у разі неможливості розгляду справи до вирішення взаємопов`язаного спору іншим судом в іншій справі. При цьому, неможливість розгляду справи полягає в тому, що обставини, які підлягають з`ясуванню та мають значення при розгляді конкретної справи, не можуть бути встановлені судом самостійно у даній справі.
Згідно з пунктом 5 частини 2статті 236 КАС Українисуд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Зі змісту вищезазначеної норми вбачається, що підставою для зупинення провадження у справі відповідно до п. 5 ч. 2ст. 236 КАС Україниє не лише перегляд судового рішення у подібних правовідносинах у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду, а й наявність припущення про те, що рішення, яке переглядається в касаційному порядку, має значення для справи, що розглядається.
Крім того, зупинити провадження у справі на підставі п. 5 ч. 2ст. 236 КАС Україниє правом суду, а не обов`язком.
Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, суд встановив, що відповідно до відомостей офіційного сайту Єдиного державного реєстру судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua), постанова Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №510/1286/16-а набрала законної сили 24.12.2020 та опублікована 25.01.2021. Відтак відсутні підстави для зупинення провадження у даній адміністративній справі та задоволення поданого клопотання.
Керуючись статтями 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у справі №240/18171/20.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя Г.В. Чернова