Постанова № 9886543, 11.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.03.2010
Номер справи
2а-14162/09/2670
Номер документу
9886543
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 березня 2010 року 16:16 № 2а-14162/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача: Комара Є.Г.;

відповідача: Мельника Р.В.;

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю “Промислово-індустріальний союз”

доДержавної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва

прозобовязання вчинити дії

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 11 березня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

16 листопада 2009 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Товариство з обмеженою відповідальністю “Промислово-індустріальний союз” (далі по тексту позивач, ТОВ “Промислово-індустріальний союз”) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва (далі по тексту відповідач, ДПІ у Святошинському районі м. Києва), в якому просить зобовязати відповідача вручити податкове повідомлення-рішення, прийняте за результатами перевірки, оформленої актом від 04 вересня 2009 року №188/23-60/33788671.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2009 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-14162/09/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 16 лютого 2010 року.

Судове засідання 16 лютого 2010 року відкладалось на 11 березня 2010 року у звязку з неприбуттям представника позивача.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

04 вересня 2009 року ДПІ у Святошинському районі м. Києва за результатами позапланової невиїзної перевірки ТОВ “Промислово-індустріальний союз” з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість за серпень, жовтень, листопад 2008 червень 2009 року складено акт “Про результати позапланової невиїзної перевірки ТОВ “Промислово-індустріальний союз (код за ЄДРПОУ 33788671) з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість за серпень, жовтень, листопад 2008 року, червень 2009 року” №188/23-60/33788671 (далі по тексту Акт перевірки).

Відповідно до висновків Акта перевірки ТОВ “Промислово-індустріальний союз” порушено вимоги підпунктів 7.2.3, 7.2.4, 7.2.6 пункту 7.2, підпункту 7.4.1 пункту 7.4, підпункту 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”, в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму у розмірі 1870332,00грн., в тому числі за серпень 2008 року у розмірі 8991,00 грн., за жовтень 2008року у розмірі 69625,00 грн., за листопад 2008 року у розмірі 62812,00 грн., за червень 2009 року у розмірі 1728904,00 грн.

На підставі Акта перевірки ДПІ у Святошинському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення від 17 вересня 2009 року №0002262310/0, яким позивачу визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість на загальну суму у розмірі 1289191 грн. 80 коп., в т.ч. 908102,00 грн. основного платежу та 381089,80 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

20 жовтня 2009 року позивачем на підставі пункту 4.12 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року №327, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за №925/11205 (далі по тексту Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства) надіслано ДПІ у Святошинському районі м. Києва лист вих. №20/10-09 з проханням повідомити про факт прийняття/неприйняття податкового повідомлення-рішення за результатами позапланової невиїзної перевірки, оформленої Актом перевірки, та у разі прийняття такого рішення вручити його у встановленому законодавством порядку.

В позовній заяві позивач зазначив, що в порушення вимог пунктів 4.11 та 4.12 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства на момент звернення до суду йому, окрім Акт перевірки не надходили, ані податкове повідомлення-рішення, яке мало бути прийнято за результатами проведеної перевірки, ані відповідь на лист від 20 жовтня 2009 року №20/10-09. В звязку з чим позивач просить суд зобовязати відповідача вручити податкове повідомлення - рішення, прийняте за результатами перевірки, оформленої Актом перевірки.

Окружний адміністративний суд міста Києва вважає висновки позивача необґрунтованими, а позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Пунктом 4.11 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства передбачено, що податкове повідомлення-рішення (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок або вручення його поштою суб'єкту господарювання (на підставі відмітки на поштовому повідомленні), а за наявності заперечень посадових осіб субєкта господарювання до акта перевірки - приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді субєкту господарювання.

Згідно з приписами пункту 4.12 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства податкове повідомлення-рішення (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) вручається субєкту господарювання у порядку та строки, визначені чинним законодавством.

З метою забезпечення впровадження Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших законодавчих актів, відповідно до яких органам державної податкової служби України надано право застосовувати штрафні (фінансові санкції) наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року №253 затверджено Порядок направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 липня 2001 року за №567/5758 (далі по тексту Порядок направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій).

Відповідно до підпункту “б” пункту 3.1 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій податковий орган здійснює розрахунок суми податкового зобов'язання (визначає суму бюджетного відшкодування ПДВ) та складає податкове повідомлення у випадку, зокрема, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях.

Згідно з приписами розділу 4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій структурний підрозділ, який склав податкове повідомлення, уносить його до реєстру податкових повідомлень, направлених юридичним особам - платникам податків (додаток 9), або реєстру податкових повідомлень, направлених фізичним особам - платникам податків (додаток 10), які ведуться в цілому в податковому органі в електронному вигляді щодо окремих платників податків.

Після складання в той самий день податкове повідомлення передається структурному підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, для надсилання (вручення) платнику податків.

Структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції податкового органу, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день отримання податкового повідомлення від структурного підрозділу, що його склав, надсилає (вручає) податкове повідомлення платнику податків. При цьому корінець податкового повідомлення залишається в податковому органі.

Податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем надано документальне підтвердження, що 05 листопада 2009 року ним надано відповідь ТОВ “Промислово-індустріальний союз”, в якому повідомлялось, що податкове повідомлення-рішення, прийняте за результатами позапланової невиїзної перевірки, направлено позивачу 17 вересня 2009 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення на його юридичну адресу: м. Київ, вул. Гнати Юри, к. 414.

Згідно відомостей на зворотній стороні копії повідомлення про вручення поштового відправлення, податкове повідомлення-рішення від 17 вересня 2009 року №0002262310/0 вручено позивачу 21 вересня 2009 року.

З урахуванням встановленого судом факту дотримання відповідачем вимог чинного законодавства України щодо порядку вручення позивачу податкового повідомлення-рішення від 17 вересня 2009 року №0002262310/0, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ТОВ “Промислово-індустріальний союз”.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, ДПІ у Святошинському районі м. Києва доведено правомірність своїх дій з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, у задоволенні адміністративного позову ТОВ “Промислово-індустріальний союз” має бути відмовлено повністю.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю “Промислово-індустріальний союз” у задоволенні адміністративного позову повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяВ.А. Кузьменко

Постанову складено в повному обсязі та підписано 28 травня 2010 року.

Суддя В.А. Кузьменко