Постанова № 9886526, 30.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.03.2010
Номер справи
2а-14459/09/2670
Номер документу
9886526
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 березня 2010 року 15:11 № 2а-14459/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача: Марінець А.Ю.;

відповідача: не з’явились

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “КЗ “Агромаш”

простягнення заборгованості

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 30 березня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

20 листопада 2009 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва (далі по тексту –позивач, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва) звернуласЬ до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “КЗ “Агромаш” (далі по тексту –відповідач, ТОВ “Торговий дім “КЗ “Агромаш”), в якому просить стягнути суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 97 159,76 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 грудня 2009 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-14459/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 23 грудня 2009 року.

Судові засідання неодноразово відкладались у зв’язку з неявкою представників відповідача та необхідністю витребування додаткових доказів.

В судовому засіданні 30 березня 2010 року представник ДПІ у Дніпровському районі м. Києва позовні вимоги підтримав.

Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У зв’язку з неприбуттям в судове засідання представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту частини другої статті 17, частини першої статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” та з урахуванням положень частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ “Торговий дім “КЗ “Агромаш” зареєстровано Дніпровською районною у місті Києві державною адміністрацією 26 серпня 2003 року (ідентифікаційний код 32490176) в якості суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до даних облікових карток ТОВ “Торговий дім “КЗ “Агромаш” має заборгованість зі сплати до бюджету суми податку на прибуток у розмірі 97 159,76 грн. (90 453,25 грн. основного боргу + 6 706,51 грн. пені), яка виникла на підставі: 1) податкового повідомлення-рішення від 27 листопада 2006 року №0010251510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170,00 грн.; 2) податкового повідомлення-рішення від 05 грудня 2006 року №0010331510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 763,00 грн.; 3) податкового повідомлення-рішення від 19 січня 2007 року №0002381510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 38 657,51 грн.; 4) податкового повідомлення-рішення від 16 травня 2007 року №0008181510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 16 467,50 грн..; 5) податкового повідомлення-рішення від 20 серпня 2007 року №0011541510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 419,77 грн.; 6) податкового повідомлення-рішення від 19 листопада 2007 року №0014571510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 429,35 грн.; 7) податкового повідомлення-рішення від 29 січня 2008 року №0001131510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 413,82 грн.; 8) податкового повідомлення-рішення від 27 лютого 2008 року №0003881510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3 806,73 грн.; 9) податкового повідомлення-рішення від 11 квітня 2008 року №0006581510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 466,91 грн.; 10) податкового повідомлення-рішення від 06 травня 2008 року №0007481510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 104,39 грн.; 11) податкового повідомлення-рішення від 01 вересня 2008 року №0011611510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 84,50 грн.; 12) податкового повідомлення-рішення від 13 лютого 2009 року №0004131510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 78,50 грн.; 13) податкового повідомлення-рішення від 10 березня 2009 року №0005681510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3,00 грн.; 14) податкового повідомлення-рішення від 07 травня 2009 року №0010031510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 12,57 грн.; 15) податкового повідомлення-рішення від 03 липня 2009 року №0013201510/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5,85 грн.; 16) податкових декларацій з податку на прибуток, якими ТОВ “Торговий дім “КЗ “Агромаш” самостійно визначило, але не сплатило податкові зобов’язання на суму у розмірі 33 691,00 грн. (декларація від 19 лютого 2007 року №135528 за 2006 рік, яке частково погашено за рахунок переплати за минулі звітні періоди у розмірі 17 708,16 грн., а тому податковий борг зменшився до 15 982,84 грн.), на суму 55,00 грн. (декларація від 23 липня 2008 року №84665 за І півріччя 2008 року); на суму 224,00 грн. (декларація від 09 квітня 2008 року №37880 за І квартал 2008 року); на суму 27,00 грн. (декларація від 30 червня 2009 року №138352 за І півріччя 2009 року); на суму 8 112,00 грн. (декларація від 01 січня 2008 року №154277 за 2007 року); на суму 169,00 грн. (декларація від 19 серпня 2008 року №84665 за І півріччя 2008 року).

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Відповідно до підпункту 16.4.1. пункту 16.4. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові повідомлення надсилаються в порядку передбаченому для податкових вимог та вважаються надісланими (врученими) юридичній особі, якщо їх передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів податкові повідомлення-рішення ДПІ у Дніпровському районі м. Києва від 27 листопада 2006 року №0010251510/0, від 05 грудня 2006 року №0010331510/0, від 19 січня 2007 року №0002381510/0, від 16 травня 2007 року №0008181510/0, від 20 серпня 2007 року №0011541510/0, від 19 листопада 2007 року №0014571510/0, від 29 січня 2008 року №0001131510/0, від 27 лютого 2008 року №0003881510/0, від 11 квітня 2008 року №0006581510/0, від 06 травня 2008 року №0007481510/0, від 01 вересня 2008 року №0011611510/0, від 13 лютого 2009 року №0004131510/0, від 10 березня 2009 року №0005681510/0, від 07 травня 2009 року №0010031510/0, від 03 липня 2009 року №0013201510/0 вручені під розписку директору або уповноваженим особам ТОВ “Торговий дім “КЗ “Агромаш”.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” –“в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

В матеріалах справи відсутні докази сплати податкових зобов’язань, в межах і у строки, встановлені Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, визначених відповідачем у поданих ним податкових деклараціях з податку на прибуток приватних підприємств за №84665 від 23 липня 2008 року за І півріччя 2008 року; за №37880 від 09 квітня 2008 за І квартал 2008 року; за №138352 від 30 червня 2009 року за І півріччя 2009 року; за №154277 від 01 січня 2008 року за 2007 рік; за №84665 від 19 серпня 2008 року за І півріччя 2008 року, як і відсутні докази того, що платником розпочато процедуру апеляційного узгодження щодо податкових зобов’язань визначених контролюючим органом.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Оскільки судом встановлено, що податкове зобов’язання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобов’язання визнається податковим боргом.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов’язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов’язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов’язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Судом встановлено, що у зв’язку з несплатою податкових зобов’язань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованими листами з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 29 травня 2006 року №1/1295 на суму у розмірі 17 096,11 грн., яку вручено відповідачу під розписку 22 червня 2006 року та другу податкову вимогу від 24 липня 2006 року №2/1709 на суму у розмірі 17 096,11 грн., яку вручено відповідачу під розписку 04 серпня 2006 року.

Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржені.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “КЗ “Агромаш” (02125, м. Київ, вул. Воскресенська, 7, ідентифікаційний код 32490176) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №34122999700005, УДК у Дніпровському районі міста Києва, ГУ УДК у місті Києві, код 26077906, МФО 820019) заборгованість у розмірі 97 159,76 грн. (дев’яносто сім тисяч сто п’ятдесят дев’ять гривень сімдесят шість копійок).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.А. Кузьменко