Ухвала суду № 98860701, 09.08.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.08.2021
Номер справи
821/2012/17
Номер документу
98860701
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

09 серпня 2021 року справа №821/2012/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Проценко Р.А. та представників:

позивача за первісним

позовом та відповідача

за зустрічним позовом: не з`явились;

відповідача за первісним

позовом та позивача

за зустрічним позовом: Шевчук Г.О.

розглянувши в підготовчому засіданні клопотання представника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про заміну сторони в адміністративній справі

за первісним позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

до ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу

та за зустрічним позовом ОСОБА_1

до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень- рішень

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС у Херсонській області (далі по тексту - позивач) звернулося до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування в сумі 103 658,69 грн., та з військового збору в сумі 7 824,17 грн.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2018 року позов Головного управління ДФС у Херсонській області задоволено повністю.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2019 року рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2018 року скасовано, адміністративну справу №821/2021/17 передано на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва.

На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративну справу №821/2021/17 передано на розгляд судді Кузьменку В.А.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №821/2012/17 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

До суду надійшов зустрічний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, в якому позивач за зустрічним позовом просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 08 лютого 2017 року №0001801300, №000181130 та №0001821300.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 грудня 2019 року прийнято зустрічний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень; об`єднано позовні вимоги за зустрічним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області в одне провадження з первісним позовом Головного управління ДФС у Херсонській області до ОСОБА_1 ; призначено підготовче засідання.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 квітня 2020 року замінено позивача Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, його правонаступником - Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та призначено підготовче засідання в адміністративній справі №821/2012/17 в режимі відеоконференції.

До суду надійшло клопотання представника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про заміну позивача за первісним позовом та відповідача за зустрічним позовом

В підготовчому засіданні 09 серпня 2021 року, ОСОБА_1 залишила дане питання на розсуд суду, представник Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в підготовче засідання не прибув.

Виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на таке.

Згідно із положеннями частин другої та третьої статті 21-1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, визначені частиною першою цієї статті, утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади, можуть мати окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України. Положення про територіальний орган як відокремлений підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, положення про територіальний орган як відокремлений підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, затверджуються керівником відповідного центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади.

Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.

У свою чергу повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обов`язків контролюючих органів визначається законодавством України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року №893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком.

Поряд з цим установлено, що територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються, подовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податкової службою територіальних органів та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов`язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацу 4 пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.

Права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.

Наказом Державної податкової служби України від 30 вересня 2020 року №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком згідно з додатком. Можливість з 01 січня 2021 року забезпечення здійснення новоствореними територіальними органами положень та функцій територіальних органів, що ліквідуються, була передбачена відповідним наказом від 24 грудня 2020 року №755.

Крім того регламентовано, що кожен територіальний орган ДПС, утворений як її відокремлений підрозділ, є правонаступником майна, прав та обов`язків відповідного територіального органу ДПС, що ліквідуються.

Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Враховуючи викладене, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, про необхідність заміни Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (73022, м. Херсон, просп. Ушакова, 75, ідентифікаційний код 43143201) - Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (73022, м. Херсон, просп. Ушакова, 75, ідентифікаційний код 43995495).

На підставі вищенаведеного, частини першої статей 52, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Задовольнити клопотання представника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про заміну сторони у справі.

2. Замінити Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (73022, м. Херсон, просп. Ушакова, 75, ідентифікаційний код 43143201) - Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (73022, м. Херсон, просп. Ушакова, 75, ідентифікаційний код 43995495).

3. Копію ухвали направити учасникам справи.

Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.А. Кузьменко