
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
09 серпня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3762/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - позивач) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (далі - відповідач), в якому позивач просив суд визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 02.03.2020 про накладення штрафу в розмірі 5100,00 грн на Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області за невиконання рішення суду у виконавчому провадженні №60718142 за виконавчим листом №360/1730/19, виданим Луганським окружним адміністративним судом 29.10.2019 (а.с.1-5).
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що 07.07.2021 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області отримано та зареєстровано за вхід. № 1950/7 ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 30.06.2021 у справі №360/2607/21 про повернення позовної заяви Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області від 18.05.2021 №1211-07- 7/3983 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправною та скасування постанови від 02.03.2020 про накладення штрафу у виконавчому провадженні ВП № 60718142. Постанову про накладання штрафу винесено державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Антоновою Валентиною Євгенівною. Боржником у виконавчому провадженні № 60718142 є Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області. За інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 23.06.2021 Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області. Враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 925 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» фактичним та юридичним правонаступником боржника у виконавчому провадженні № 60718142 - Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області є Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області. Позивач зазначив, що державним виконавцем відповідача не перевірено виконання Управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04.07.2019 у справі № 360/1730/19. Рішенням від 04.07.2031, що набрало законної сили за наслідками апеляційного перегляду 01.10.2019, Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області зобов`язано провести ОСОБА_1 перерахунок страхового стажу на підземних роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за заявою від 02.01.2019, зареєстрованою за № 11, з урахуванням правової оцінки. Наданої судом у рішенні. Органи Пенсійного фонду України для призначення, виплати та перерахунку пенсій з жовтня 2018 року використовують програмне забезпечення ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії (далі - ІКІС. ПФУ: ППВП). Зазначена програма дозволяє формувати електронні пенсійні справи громадянина, які зберігаються на загальному сервері Пенсійного фонду України. Відомості про нарахування та виплату пенсій формуються у ІКІС ПФУ: ППВП та в електронному вигляді направляються до Пенсійного фонду України. На виконання Рішення від 04.07.2019 Управління Пенсійною фонду України в м. Лисичанську Луганської області 21.02.2020 прийняло рішення № 121130000318, яким провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 08.10.2018, зарахувавши до пільгового стажу періоди роботи. Управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області нарахована до виплати в березні 2020 року ОСОБА_1 пенсія за березень 2020 року в сумі 9848,55 грн та на додаткову відомість березня 2020 року пенсію за період з 08.10.2018 по 29.02.2020 в сумі 72307,68 грн. У березні 2020 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області профінансовано виплату ОСОБА_1 поточної пенсії за березень 2020 року в сумі 9848,55 грн та 23.03.2020 профінансовано виплату пенсії за період з 08.10.2018 по 29.02.2020 в сумі 72307,68 грн. В період з березня 2020 року та по день подання цього позову ОСОБА_1 пенсія нараховувалась та виплачувалась в повному обсязі, заборгованості за цей період не має. Таким чином, позивач вважає, що вчинив усі, передбаченні чинним законодавством, залежні від нього дії для забезпечення виконання Рішення від 04.07.2019, вини або умислу управління на навмисне невиконання в повному обсязі рішення суду не має. Рішення виконано фактично та в повному обсязі 23.02.2020, з урахуванням абз. 1 ст. 47 Закону № 1058-ІV, враховуючи, що на виконання Рішення від 04.07.2019 нарахована в лютому 2020 року пенсія може бути виплачена до 25.03.2020, іншого законодавством не передбачено. Враховуючи вищевикладене, позивач вважає, що постанова від 02.03.2020 про накладення штрафу в розмірі 5100,00 грн на позивача за невиконання рішення суду у виконавчому провадженні № 60718142 за виконавчим листом № 360/1730/19, виданим Луганським окружним адміністративним судом 29.10.2019 є протиправною, а тому просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач позов не визнав, 05.08.2021 подав до суду відзив від 05.08.2021 №7713 (а.с.30-33) в якому зазначив, що 26.11.2019 на виконання до Відділу надійшов виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2019 № 360/1730/19 про зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області провести ОСОБА_1 перерахунок страхового стажу на підземних роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за заявою від 02 січня 2019 року зареєстрованою за № 11 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. 27.11.2019 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 60718142. Станом на 02.03.2020 від боржника щодо фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, інформації та копій підтверджуючих документів, а також будь-якої відповіді не надходило. 02.03.2020 державним виконавцем, керуючись ст.ст. 63, 75 Закону, винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5100 грн, де також було зазначено про обов`язок боржника виконати рішення протягом 10 робочих днів. Листом від 02.03.2020 № 1564/03-33 Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області повідомило, що останнім було нараховано та буде виплачено у березні 2020 року місячний розмір пенсії у сумі 9848,55 грн, та борг за період з 01.10.2018 по 29.02.2020 у сумі 52492,14 грн, дата виплати 23 число. Із зазначеного листа боржника не встановлено, чи проведено Управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області ОСОБА_1 перерахунок страхового стажу на підземних роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за заявою від 02 січня 2019 року зареєстрованою за № 11 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. Враховуючи викладене, державним виконавцем направлено вимоги боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання рішення суду. Відповіді від боржника не надходило. На підставі викладеного, відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
Судом по справі вчинено такі процесуальні дії.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2021 року справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 09 серпня 2021 року на 13 год. 30 хв. (а.с.26-27).
В судове засідання сторони не прибули, повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду справи (а.с.28,29), просили розглядати справу за відсутності представників (зворотній бік а.с.4, а.с.33).
Згідно з частиною третьою статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції.
Учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів. (частина третя статті 194 КАС України).
З огляду на положення статті 194 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розглянути адміністративну справу за відсутності представників сторін у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
З даних КП «ДСС» вбачається, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 04.07.2019 у справі №360/1730/19 позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (ідентифікаційний код 21792407, місцезнаходження: 93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри, буд. 347) про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, які полягають у неправильному обчисленні страхового стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за заявою від 02 січня 2019 року зареєстрованою за № 11.
Зобов`язано управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області провести ОСОБА_1 перерахунок страхового стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за заявою від 02 січня 2019 року зареєстрованою за № 11 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім грн 40 коп.).
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 01.10.2019 апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04 липня 2019 року у справі № 360/1730/19 - залишено без задоволення. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04 липня 2019 року у справі № 360/1730/19 - залишено без змін.
З даних КП «ДСС» також вбачається, що рішення Луганського окружного адміністративного суду від 04.07.2019 у справі № 360/1730/19 набрало законної сили 01.10.2019.
29.10.2019 Луганським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 360/1730/19 щодо зобов`язати управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області провести ОСОБА_1 перерахунок страхового стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за заявою від 02 січня 2019 року зареєстрованою за № 11 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні (а.с.38-39).
26.11.2019 до відповідача за вх.№3672 надійшла заява стягувача від 26.11.2019 про примусове виконання виконавчого листа № 360/1730/19 (а.с.37).
27.11.2019 державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГТУЮ у Луганській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 60718142. Копії постанови направлені боржнику для виконання, стягувачу для відома. У постанові про відкриття виконавчого провадження зазначено про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (а.с.45).
13.02.2020 відповідач направив позивачу вимогу виконавця №6270, якою вимагав надати інформацію щодо повного та фактичного виконання рішення суму негайно з моменту отримання вимоги (а.с.50-51).
21.02.2020 позивачем винесено рішення №121130000318 про перерахунок ОСОБА_1 пенсії на виконання рішення суду (а.с.8-10).
Листом від 02.03.2020 №1564/03-33 УПФУ в м.Лисичанську повідомив відповідача, що останнім було нараховано та виплачено у березні 2020 року місячний розмір пенсії у сумі 9848,55 грн та борг за період з 01.10.2018 по 29.02.2020 у сумі 52492,14 грн, дата виплати 23 число. Також надав документи, що підтверджують виконання рішення (а.с.54,55-57).
02.03.2020 державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) винесено постанову ВП №60718142 про накладення штрафу в сумі 5100,00 грн (а.с.13-14).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги позивача, суд виходить з такого.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно з частинами другою та третьою статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом
Частиною першою статті 255 КАС України визначено, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов`язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон №1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України (пункт 1).
Відповідно до частини першої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно з пунктами 1 та 16 частини третьої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.
Статтею 26 Закону № 1404-VIII визначено початок примусового виконання рішення, зокрема:
- виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, за заявою стягувача про примусове виконання рішення (пункт 1 частини першої);
- виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей (частина п`ята);
- за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина шоста).
Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність (частина друга статті 63 Закону № 1404-VIII).
Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 1404-VIII виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Частинами першою та другою статті 75 Закону № 1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Аналізуючи наведені положення законодавства в контексті цієї справи потрібно зауважити, що накладення штрафу за невиконання рішення, що зобов`язує боржника до вчинення певних дій, є видом юридичної відповідальності боржника за невиконання покладеного на нього зобов`язання.
Застосування такого заходу реагування є обов`язком державного виконавця і націлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження.
Умовою для накладення на боржника у виконавчому проваджені штрафу є невиконання ним виконавчого документа (судового рішення) без поважних причин. У залежності від характеру правовідносин і змісту зобов`язання, примусове виконання якого відбувається у межах виконавчого провадження, поважними причинами можуть визнаватися такі обставини, які створили об`єктивні перешкоди для невиконання зобов`язання, і подолання яких для боржника було неможливим або ускладненим.
Аналіз правових норм, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, дає підстави для висновку про те, що невиконання боржником рішення суду лише без поважних на те причин, тягне за собою певні наслідки, встановлені нормами Закону № 1404-VIII. Тобто на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу має бути встановленим факт невиконання боржником судового рішення без поважних причин.
Поважними, в розумінні наведених норм Закону № 1404-VIII, можуть вважатися об`єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.
З вищевикладеного слідує, що постанова про накладення штрафу за невиконання судового рішення може бути винесена лише за умови, що судове рішення не виконано боржником без поважних причин, коли боржник мав реальну можливість виконати таке судове рішення, проте не зробив цього.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постановах від 10 вересня 2019 року у справі № 0840/3476/18, від 19 вересня 2019 року у справі № 686/22631/17 та від 07 листопада 2019 року у справі № 420/70/19.
Згідно з статтями 23 та 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов`язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.
Пунктом 1 частини першої статті 73 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначено, що кошти Пенсійного фонду використовуються на:
1) виплату пенсій, передбачених цим Законом;
2) надання соціальних послуг, передбачених цим Законом;
3) фінансування адміністративних витрат, пов`язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду;
4) оплату послуг з виплати та доставки пенсій;
5) формування резерву коштів Пенсійного фонду.
З вищеописаних доказів судом встановлено, що за рішенням суду від 04.07.2019 у справі №360/1730/19 на управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області покладено обов`язок провести ОСОБА_1 перерахунок страхового стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за заявою від 02 січня 2019 року зареєстрованою за № 11 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
На виконання заходів щодо реалізації органами Пенсійного фонду України в Луганській області Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України №672-р від 14.09.2016, та на виконання листа Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 06.09.2018 № 2301/05-03 з 10.09.2018 забезпечене виконання процесів призначення, перерахунку та виплати пенсій у підсистемі «Призначення та виплата пенсій - на базі електронної пенсійної справи» з формуванням виплатних документів в підсистемі ІКІС ПФУ ПВП-ЕПС. Таким чином, відомості нарахування по виплаті пенсій та допомоги формуються у ППВП та в електронному вигляді направляються до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.
Судом встановлено, що на виконання Рішення від 04.07.2019 Управління Пенсійною фонду України в м. Лисичанську Луганської області 21.02.2020 прийняло рішення № 121130000318 (а.с.8-10), яким проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 08.10.2018 (дата призначення пенсії), зарахувавши до пільгового стажу періоди роботи, що підтверджується роздруківкою з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії.
Крім того, у лютому 2020 року в ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії Управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області нарахована до виплати в березні 2020 року ОСОБА_1 пенсія за березень 2020 року в сумі 9848,55 грн та на додаткову відомість березня 2020 року пенсію за період з 08.10.2018 по 29.02.2020 в сумі 72307,68 грн.
У березні 2020 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області профінансовано виплату ОСОБА_1 поточної пенсії за березень 2020 року в сумі 9848,55 грн та 23.03.2020 профінансовано виплату пенсії за період з 08.10.2018 по 29.02.2020 в сумі 72307,68 грн (а.с.12)
Таким чином судом встановлено, станом на дату винесення постанови про накладення штрафу на боржника, останнім було виконано рішення в частині проведення перерахунку та нараховані всі необхідні виплати з цього приводу. Отже, рішення суду фактично було виконано. Боржник надав з цього приводу державному виконавця всі належні докази (а.с.55-59).
Твердження відповідача щодо ненадання боржником державному виконавцю доказів вжиття заходів щодо повного виконання рішення суду, не відповідають дійсним обставинам справи та спростовуються наданими відповідачем матеріалами виконавчого провадження.
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі та визнання протиправною та скасування постанови відповідача від 02.03.2021 ВП №60718142 про накладення штрафу.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на те, що позов підлягає задоволенню повністю, на користь позивача, який у спірних правовідносинах не є суб`єктом владних повноважень, необхідно стягнути понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору за подання адміністративного позову в сумі 2270,00 грн.
Враховуючи те, що відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області є структурним підрозділом Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), яке, в свою чергу, є юридичною особою, судові витрати зі сплати судового збору за подання адміністративного позову в сумі 2270,00 грн необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).
Керуючись статтями 9, 77, 90, 139, 242-246, 255, 287, п.15.5 РозділуІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про визнання протиправною та скасування постанови задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 02 березня 2020 року ВП №60718142 про накладення на управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області штрафу у розмірі 5100,00 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (61002, Харківська область, м. Харків, Київський район, вул. Ярослава Мудрого, буд. 16, ідентифікаційний код 43315445) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (93404, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Шевченка, буд.9 код ЄДРПОУ 21782461) витрати зі сплати судового збору в розмірі 2270,00 гривень (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Н.М. Басова