Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2010 року о 11 год. 28 хв. Справа № 2а-2435/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріГорбовій І.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя,
м. Запоріжжя
до:Приватного підприємця ОСОБА_1,
м. Запоріжжя
про:стягнення податкової заборгованості,
за участю представників:
від позивача:Стоянов Ю.О. за довіреністю № 27940/10-014 від 31.12.2009;
від відповідача:не прибув,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (далі ДПІ у Орджонікідзевському районі) до Приватного підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету суму податкової заборгованості по податку на додану вартість у розмірі 2229 грн. 70 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач не виконав грошові зобовязання перед бюджетом після настання встановленого терміну сплати податкового боргу, та зазначає, що станом на 22.02.2010 за відповідачем обліковується податкова заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 2229 грн. 70 коп., що виникла за результатами проведених перевірок дотримання податкового законодавства.
Представник позивача (Стоянов Ю.О. за довіреністю № 27940/10-014 від 31.12.2009) у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі стягнути з відповідача суму податкового боргу.
У судове засідання представник відповідача не з'явився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлявся належним чином. Письмових заперечень на адміністративний позов з боку відповідача до суду не надходило.
Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 та п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Судом встановлено, що 04 грудня 2006 року ДПІ у Орджонікідзевського району складено акт № 586/17/1/121-2367709847 за результатами перевірки повноти і своєчасності сплати до бюджетів, державних цільових фондів, податків і зборів, встановлених законодавством ПП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1). Податковим органом при проведенні зазначеної перевірки була встановлена несвоєчасна сплата узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість, чим було порушено вимоги п.п. 7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про податок на додану вартість», після закінчення граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання, а також штрафних санкцій невнесена сума вважається недоїмкою і стягується в примусовому порядку з нарахуванням штрафу за несвоєчасну сплату зобов'язань, а також пені.
На підставі встановлених порушень, податковим органом прийняте рішення форми «Ш» про направлення відповідачу податкового повідомлення-рішення № 0010801701/0 від 04.12.2006 про застосування штрафних санкцій у розмірі 19 грн. 70 коп. та встановлено граничний строк сплати десятий день від дня отримання зазначеного податкового повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення № 0010801701/0було розміщено на дошці податкових повідомлень у звязку з неможливістю вручення рішення відповідачу про що свідчить наявний в матеріалах справи акт № 22/17/1//121-2367709847 від 09.01.2007.
Проте, зазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем не отримане, про що свідчить акт ДПІ у Заводському районі про неможливість вручення податкового рішення від 09.01.2007. Зазначене податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень. Штрафні санкції, визначені податковим повідомленням-рішенням, відповідачем не сплачені.
Крім цього, 03 лютого 2206 року ДПІ у Орджонікідзевського району складено акт № 703/17-1/121-2367709847 про результати документальної невиїзної перевірки приватного підприємця ОСОБА_1 Зазначеною перевіркою встановлено порушення з боку відповідача вимог п.п. 4.1.4 п 4.1 ст. 4, п.п. 7.7.2 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: неподання до податкового органу декларації з податку на додану вартість за період з 01.07.2005 по 13.10.2006; вимог п.п. «г» п. 9.8. ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: затримка у повернені свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 64744965 від 18.03.1999 у строки, визначені законодавством.
Відповідно до розрахунку штрафу за не надання податкових декларацій у зазначений період та затримку у повернені свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, податковим органом нараховано відповідачу до сплати 2210 грн.
11 червня 2008 року ДПІ у Орджонікідзевському районі прийнято рішення форми «Р» про направлення відповідачу податкового повідомлення-рішення № 0007641701/10, яким ПП ОСОБА_1 зобовязано сплатити штрафні санкції за порушення податкового законодавства, встановлені перевіркою, у розмірі 2210 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем не отримане, про що свідчить акт ДПІ у Заводському районі про неможливість вручення податкового рішення № 89 від 14.07.2008. Зазначене податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень. Штрафні санкції, визначені податковим повідомленням-рішенням, відповідачем не сплачені.
У звязку з несплатою відповідачем узгоджених податкових зобовязань, ДПІ у Орджонікідзевському районі прийняті перша та друга податкові вимоги № 1/347 від 26.06.2007 та № 2/2199 від 28.09.2007. Проте зазначені вимоги відповідачем не виконані, суми податкових зобовязань не сплачені.
12 листопада 2007 року начальником ДПІ у Орджонікідзевському районі прийнято рішення № 241 про застосування до відповідача заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.
Відповідно до копії облікової картки платника податків ПП ОСОБА_1, за відповідачем станом на 22.02.2010 обліковується заборгованість у розмірі 2229 грн. 70 коп.
Згідно п.п. 4.1.4 п. 4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Як зазначено позивачем, зі скаргами на прийняте повідомлення-рішення відповідач до податкового органу не звертався, а тому вони вважаються узгодженими та з дати їх отримання починається строк для погашення податкових зобовязань. Доказів щодо спростування зазначеного факту суду не надавалось.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 2 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до положень п. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем по справі не виконувались обовязкові вимоги податкового законодавства, а саме не сплачена у повному обсязі сума податкового боргу, тому адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості є таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, ч. 4 ст. 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (69000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (код платежу 14010100, роз. рахунок 31118029700007, в ГУДКУ України в Запорізькій області, отримувач Державний бюджет у Орджонікідзевському районі, код отримувача 34677145, МФО 813015) суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 2229 (дві тисячі двісті двадцять девять) гривень 70 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя(підпис)Н.В. Стрельнікова
Постанова складена у повному обсязі 11 червня 2010 року