Постанова № 9885217, 17.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2010
Номер справи
2а-5931/10/0570
Номер документу
9885217
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 травня 2010 р. справа № 2а-5931/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10год.00хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Мозгової Н. А.

при секретаріОленьчекно М.В.

за участю представника позивача Петриченка М.М.

відповідач не зявився

прокурора Гайфуліна О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судового засідання у м. Донецьку позовну заяву Донецько - Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку та територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3400 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Донецько - Ясинуватський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку та територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області звернувся до суду з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3400 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що при проведенні перевірок територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 встановлено порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акти перевірок дотримання субєктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт від 08.08.2009р. та 20.03.2009р. На підставі актів перевірок відповідача Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Донецькій області прийняті постанови від 15.09.2009р. та 22.04.2009р. про застосування до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій в розмірі 3400грн.

Представник позивача підтримав позов та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Надав суду заперечення на позовну заяву від 20.04.2010р., яких зазначає, що поданий позов не підлягає розгляду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Винесення фінансових санкцій начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, яке є структурним підрозділом і не є урядовим органом державного управління - незаконне. Відповідач зауважує, що позивачем до проведення перевірки не надані всі необхідні документи, як то передбачено Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006р. "Про здійснення державного контролю на автомобільному транспорті". Крім того, відповідач зазначає, що дану справу слід розглядати в порядку ст. 24 Кодексу адміністративного судочинства колегією суддів. Просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Донецько - Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку та територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3400 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.

Згідно з п. 4 вищевказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведенні перевірок встановлено порушення законодавства з боку Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 при здійсненні ним діяльності, повязаної з перевезенням пасажирів.

08.08.2009р. працівниками інспекції у відношенні відповідача складено акт перевірки дотримання субєктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт №120436, а саме в порушення ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» відповідачем здійснювалась господарська діяльність з внутрішнього перевезення пасажирів без наявності передбачених ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» дозвільних документів (дорожнього листу, договору з замовником, документи про сплату страхового полісу на пасажирів). Від підпису акту перевірки відповідач відмовився.

20.03.2009р. працівниками інспекції у відношенні відповідача складено акт перевірки дотримання субєктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме в порушення ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» відповідачем здійснювалась господарська діяльність з внутрішнього перевезення пасажирів без наявності передбачених ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» дозвільних документів (ліцензійної картки, дорожнього листу, схеми маршруту, розкладу руху). Акт підписаний водієм транспортного засобу - ОСОБА_3.

За дане порушення ч.1 абз.3 ст.60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За результатами розгляду актів тимчасово виконуючим обовязки начальника інспекції 22.04.2008 року та 15.09.2009 року винесені постанови без номеру та №044887 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у загальній сумі 3400грн.

Зазначені постанова відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувались.

Позивачем направлялись на адресу відповідача постанови для добровільного виконання постанови про застосування фінансових санкцій у відповідності з п.28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування», затвердженого постановою КМУ №143 від 29.01.2003 року. Однак до теперішнього часу відповідачем фінансові санкції у розмірі 3400грн. до бюджету не сплачені.

Відповідно до п.2 ст. 15 ЗУ «Про державний бюджет на 2008 рік» фінансові санкції за порушення автомобільного законодавства надходять до державного бюджету України.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача щодо необхідності розгляду справи колегією суддів, оскільки згідно ст.24 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, предметом оскарження у яких є рішення, дія або бездіяльність, центрального органу виконавчої влади, розглядаються та вирішуються в окружному адміністративному суді колегією в складі трьох суддів. В даному випадку рішення центрального органу виконавчої влади не є предметом оскарження, а Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку та територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області є позивачем по справі.

На органи прокуратури, згідно ст. 121 Конституції України покладено обовязки по представництву інтересів держави в судах у випадках, визначених Законом. Право на звернення прокурора або його заступників до суду в інтересах держави передбачене п.6 ч.2 ст.20 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991р. із змінами та доповненнями, та ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України.

Несплата відповідачем заборгованості перед бюджетом порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 46,121 Конституції України, п.2 ст. 15 ЗУ «Про державний бюджет на 2008 рік», ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Донецько - Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку та територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3400 грн. - задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (83043, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (83086, м. Донецьк, вул. Донецька, 39 , р/р 31112106700002 в УДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 23977045, код платежу 21081100) суму фінансових санкцій у розмірі 3400(три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 17 травня 2010 року в присутності представника позивача та прокурора.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Мозговая Н. А.