Єдиний державний реєстр судових рішень
<Текст >
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2010 р. справа № 2а-11869/09/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 09год.45хв
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Мозгової Н. А.
при секретаріОленьченко М.В.
за участю представника позивача Шапуваленко М.В.
за участю представника відповідача Гарбуз А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Донецького обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» про стягнення суми штрафу в розмірі 54279,76грн., -
В С Т А Н О В И В:
23.08.2009р. Донецький обласний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» про стягнення суми штрафу в розмірі 54279,76грн. В обгрунтування позову зазначив, що 31.03.2009 року проведена перевірка позивача на підставі листа Горлівського міського центру зайнятості від 16.03.2009 року № 1829, яким повідомлено Донецький обласний центр зайнятості про ненадходження від ТОВ „ДОНСЕКЬЮРІТІСЕРВІС" звітів про фактичне вивільнення працівників стосовно ОСОБА_3, який звернувся за сприянням у працевлаштуванні до відповідного центру зайнятості. За результатами перевірки встановлено порушення товариством вимог п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення”, а саме: не надання до служби зайнятості (Горлівського міського центру зайнятості) звітів про фактичне вивільнення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 (наказ про звільнення на підставі п.1 ст.40 КЗпП України від 13.01.2009 № 8 к), ОСОБА_6, ОСОБА_7(наказ про звільнення на підставі п.1 ст.40 КЗпП України від 27.01.2009 № 9 к) за формою 4-ПН (факт). За порушення Закону України “Про зайнятість населення” інспекцією застосовано штрафні санкції на загальну суму 54 279,76 грн. Просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» суму штрафних санкцій в розмірі 54279,76грн.
Відповідач проти позовних вимог заперечував частково, проти застосування штрафних санкцій за ненадходження звітів про фактичне вивільнення працівників Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в розмірі 9176,52грн. відповідач не заперечував. Стосовно застосованих до підприємства штрафних санкцій за ненадходження звітів про фактичне вивільнення працівників ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 відповідач зазначає наступне: 12.01.2009 року позивач направив до Горлівського міського центру зайнятості звіт про заплановане вивільнення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та 15.01.2009 року позивач повідомив про фактичне вивільнення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, що підтверджується направленням звіту від 15.01.2009 року. Просив в позовних вимогах в частині стягнення штрафних санкцій на суму 45103,24грн. відмовити.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позов, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив позов задовольнити у повному обсязі. Відповідач проти задоволення позову заперечував частково. Просив суд в частині позовних вимог щодо стягнення штрафних санкцій на суму 45103,24грн. відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Донецького обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» про стягнення суми штрафу в розмірі 54279,76грн. підлягають частковому задоволенню.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» зареєстрований в якості юридичної особи та має код ЄДРПОУ 33317776, юридична адреса: 84610, м. Горлівка, вул. Горлівської Дивізії, 10.
Відповідно до статті 18 Закону України “Про зайнятість населення” для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення. Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, передбачених на ці цілі.
Судом встановлено, що Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Донецького обласного центру зайнятості проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю “ ДонСекьюрітіСервіс ”, за результатами якої складений акт № 42 від 31.03.2009 року.
Перевіркою встановлені факти вивільнення працівників за п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України, зокрема, наказом від 13.01.2009 року №8к звільнені ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, наказом від 27.01.2009 року №9к звільнені ОСОБА_6, ОСОБА_7
Позивач посилається на порушення відповідачем п.5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення”, який передбачає, що при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників.
Як вбачається з акту перевірки № 42 від 31.03.2009 року, адміністративні дані про фактичне вивільнення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підприємством не надавались.
На підставі встановлених перевіркою порушень відповідачем у відповідності до п.5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення”, який встановлює, що у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника, позивачу визначений розмір штрафу у сумі 54279,76 грн.
Відповідачем на підтвердження надсилання Горлівському центру зайнятості звіту про заплановане вивільнення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 наданий Реєстр поштових відправлень Товариства з обмеженою відповідальністю “ ДонСекьюрітіСервіс ”за 15 січня 2009 року, відповідно до якого позивачем на адресу Горлівського міського центру зайнятості направлений звіт про фактичне вивільнення ф.№4-ПН (факт).
Реєстр поштових відправлень Товариства з обмеженою відповідальністю “ ДонСекьюрітіСервіс” за 15 січня 2009 року містить штамп поштового відділення про відправлення, що здійснене 15.01.2009 року, а тому у суду відсутня необхідність додатково встановлювати ці обставини.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі (ст. 69 КАС України). При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 86 Кодексу суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, а також відповідно до ч. 3 цієї статті оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо.
З наведеного виходить, що висновок позивача про ненадання звіту про фактичне вивільнення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 є помилковим, що обумовлює безпідставність застосування штрафу за порушення п.5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” в розмірі 45103,24грн.
Згідно ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільний або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Товариство з обмеженою відповідальність “ДонСекьюрітіСервіс” звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Донецького обласного центру зайнятості про визнання частково недійсним акту перевірки №42 від 31.03.2009р. на суму 45103,24грн. Постановою суду від 26.10.2009р. по справі №14835/09/0570 позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» задоволено в повному обсязі. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07.04.2010р. апеляційну скаргу залишено без задоволення, а рішення першої інстанції залишено без змін.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем не заперечується факт порушення п.5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” щодо ненадання звіту про фактичне вивільнення ОСОБА_6 та ОСОБА_7
Відповідно до ч. 1 ст. 9 зазначеного Кодексу суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядну, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Донецького обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» про стягнення суми штрафу в розмірі 54279,76грн. підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись, Законом України «Про зайнятість населення», керуючись ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Донецького обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» про стягнення суми штрафу в розмірі 54279,76грн. задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДонСекьюрітіСервіс» (адреса: 84610, м. Горлівка, вул. Горлівської дивізії, 10, ЄДРПОУ 33317776) на користь Донецького обласного центру зайнятості (83121, м. Донецьк, вул. Маршака, 2, р/р 37176305900018 в ГУДК в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686448, код платежу 50040500 одержувач - Горлівський міський центр зайнятості) суму штрафу за порушення п.5 ст.20 Закону України “Про зайнятість населення” в розмірі 9176 грн. 52 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 18 травня 2010 року в присутності представників сторін.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мозговая Н. А.