Постанова № 9885156, 02.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2010
Номер справи
2а-9485/10/0570
Номер документу
9885156
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 червня 2010 р. справа № 2а-9485/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 15год 00хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Тарасенка І.М.

при секретаріКушек Н.А.

за участю:

представника позивача Пищити Є.В., діє за довіреністю від 31.05.2010 р.

представника відповідачаЧернобаєвої М.О., діє за довіреністю від 05.01.2009 р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до відкритого акціонерного товариства «Донвуглеводоканал» про стягнення заборгованості з земельного податку,-

В С Т А Н О В И В :

Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до відкритого акціонерного товариства «Донвуглеводоканал» про стягнення заборгованості з земельного податку.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач має податкову заборгованість станом на 01.04.2010 року у розмірі 34481,53 грн. з земельного податку, у тому числі 38,47 грн. пеня.

Заборгованість виникла за поточними нарахуваннями згідно поданих податкових декларацій з розрахунку земельного податку:

-№ 1340 від 25.01.2008 р. за липень-грудень 2008 року із самостійно визначеною сумою податкового зобовязання у розмірі 17868,32 грн.;

-№622 від 21.01.2009 року за січень-грудень 2009 року із самостійно визначеною сумою податкового зобовязання у розмірі 20584,36 грн.;

-№1642 від 28.01.2010 року за січень-лютий 2010 року із самостійно визначеною сумою податкового зобовязання у розмірі 4924,18 грн.

Отже, позивач просив стягнути з відповідача суму податкової заборгованості у розмірі 34481,53 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити, надати пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання зявилась, позов визнала, не заперечувала проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України. Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідач зареєстрований як юридична особа виконкомом Куйбишевської районної в м. Донецьку ради 11.09.1995 року року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.4). знаходиться на обліку в ДПІ в Куйбишевському районі м. Донецька з 20.07.1995 за № 0573, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.5).

Станом на 01.04.2010 р. у відповідача існує борг з земельного податку у розмірі 34481,53 грн., що підтверджується відповідними розрахунками.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»

податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю», податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції. Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 01 січня і до 01 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

У відповідності до ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) є загальнодержавним податком.

У відповідності п. 5.1 ст. 5 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податкові декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (а.с.7,8).

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.1. ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Наявність заборгованості з земельного податку юридичних осіб підтверджується довідкою про стан розрахунків з бюджетом та зворотнім боком облікової картки платника податку. що містяться в матеріалах справи.

Таким чином, з відповідача підлягає стягненню на користь місцевого бюджету податковий борг з земельного податку у розмірі 34481,53 грн., у тому числі 38,47 грн. пеня.

У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив узгоджені суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до відкритого акціонерного товариства «Донвуглеводоканал» про стягнення заборгованості з земельного податку задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Донвуглеводоканал» (ЄДРПОУ 05438089, адреса: 83096, м. Донецьк, вул. Куйбишева, б.109) в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом з земельного податку у розмірі 34481 (тридцять чотири тисячі чотириста вісімдесят одна ) грн.. 53 коп., на користь місцевого бюджету (р/р 33217811700007, код платежу 13050101, отримувач - місцевий бюджет Кіровської районної ради, банк ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687153).

Постанова прийнята і підписана у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 02 червня 2010 року в присутності представників сторін.

Повний текст постанови складений 07 червня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня виготовлення тексту постанови у повному обсязі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Тарасенко І.М.