Постанова № 9885137, 01.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2010
Номер справи
2а-9045/10/0570
Номер документу
9885137
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 червня 2010 р. справа № 2а-9045/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12год 30хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Тарасенка І.М.

при секретаріКушек Н.А.

за участю представника позивачаКолосової Ж..Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Словянської обєднаної державної податкової інспекції до колективного підприємства «Слав Клас» про стягнення заборгованості з комунального податку, -

В С Т А Н О В И В:

Словянська обєднана державна податкова інспекція звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до колективного підприємства «Слав Клас» про стягнення заборгованості з комунального податку.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 10.03.2009р. відповідач має податкову заборгованість з комунального податку у розмірі 510,00 грн., який виник на підставі податкового повідомлення-рішення № 0004291543/0 від 07.10.2009 року. З метою погашення податкового боргу відповідачу надсилались податкові вимоги. Вжиті контролюючим органом заходи до погашення податкового боргу не призвели. Просили стягнути з відповідача на користь місцевого бюджету податкову заборгованість з комунального податку у розмірі 510,00 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявися, про час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка щодо вручення судової повістки, яка міститься в матеріалах справи. Заяв на час слухання про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не зявився і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Словянської обєднаної державної податкової інспекції до колективного підприємства «Слав Клас» про стягнення заборгованості з комунального податку у розмірі 510,00 грн. є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що колективне підприємство «Слав Клас» є юридичною особою, 25.04.1997 року зареєстрований Розпорядженням Виконавчого комітету Словянської міської ради Донецької області, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.4), Довідкою з управління статистики (а.с.5).

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Словянська обєднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Станом на 15.03.2010 року у відповідача існує податковий борг з комунального податку у розмірі 510,00 грн., що підтверджується розрахунком податкового боргу (а.с.6), Довідкою про заборгованість перед бюджетом станом на 10.03.2010 року (а.с.7), податковим повідомленням-рішенням № 0004291543/0 від 07.10.2009 року (а.с.11).

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”

податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Щодо порядку обчислення і спати комунального податку, то відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів „Про місцеві податки і збори” комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Комунальний податок, згідно п. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України „Про систему оподаткування”, є місцевим податком.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Позивачем на відповідача були накладені штрафні санкції, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0008831540/0 від 17.07.2008 року, відповідно до якого відповідач має сплатити суму штрафу у розмірі 340,00 грн.

Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.

Податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу не було, у звязку з чим було розміщене на дошці податкових оголошень.

Як встановлено у судовому засіданні, зазначене податкове повідомлення-рішення оскаржене відповідачем не було.

Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.1. ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню податковий борг з комунального податку у розмірі 340,00 грн.

Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Суми, яки визначені податковими вимогами, відповідачем сплачені не були.

Також, контролюючим органом було прийняте рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, але вжиті заходи до погашення податкового боргу не призвели.

У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Словянської обєднаної державної податкової інспекції до Споживчого кооперативу „Автогаражний кооператив Гірник 2” про стягнення заборгованості з комунального податку у розмірі 340,00 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Словянської обєднаної державної податкової інспекції до Споживчого кооперативу „Автогаражний кооператив Гірник 2” про стягнення заборгованості з комунального податку у розмірі 340,00 грн. задовольнити.

Стягнути з Споживчого кооперативу „Автогаражний кооператив Гірник 2” (86151, Донецька область, м. Макіївка, м-н. Сонячний, 33, 116; ЄДРПОУ 33858649) на користь місцевого бюджету м. Макіївки (р/р 33216828700068, код платежу 16010200, код ЄДРПОУ 34686736, МФО 834016, ГУДКУ в Донецькій області) податковий борг з комунального податку у розмірі 340 (триста сорок) грн. 00 коп.

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана сторонами протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційну скаргу на постанову може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку.

Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Тарасенко І.М.