
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
05 серпня 2021 року м. Київ № 640/25203/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 )
до Служби безпеки України (вул. Володимирська, 33, Мсп601,Центральна Частина Києва, Київ,01601, код ЄДРПОУ00034074)
про визнання протиправними та скасування наказів,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Служби безпеки України, в якому просить суд:
- Визнати протиправними та скасувати Накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_1 від 23.11.2018, 20.05.2019, 10.06.2019 та 12.06.2019.
- Визнати протиправним та скасувати Наказу № 1442-ОС від 25.10.2019 «По особовому складу» в частині звільнення ОСОБА_1 з військової служби.
- поновити посаді консультанта-експерта з оперативних питань 4 відділу 1 управління ДКР Служби безпеи України.
- стягнути з Служби безпеки України на користь ОСОБА_1 грошове утримання за час вимушеного прогулу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 відкрито провадження у справі та витребувано у відповідача належним чином завірені копії документів та матеріалів, які були підставою для прийняття оскаржуваних наказів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 липня 2021 року у відповідача повторно витребувано належним чином завірені копії документів та матеріалів, які були підставою для прийняття оскаржуваних наказів.
16 липня 2021 року від Управління правового забезпечення Служби безпеки України повідомлення, що Управління листом від 17.08.2020 №87/т до режимно-секретного органу Окружного адміністративного суду міста Києва були направлені документальні матеріали, які були підставою для прийняття оскаржуваних наказів.
Відповідно до інформації, отриманої судом від Режимно-секретного відділу Окружного адміністративного суду міста Києва, від Служби безпеки України надійшли документи, що містять державну таємницю та мають ступінь секретності "Таємно", з огляду на що, судом поставлено питання передачі об`єднаної адміністративної справи на розгляд іншому складу суду.
Вирішуючи питання передачі справи на розгляд іншому складу суду, суд зазначає наступне.
Частиною першою статті 1 Закону України 21.01.1994 року № 3855-XII "Про державну таємницю" (із змінами і доповненнями) визначено, що державна таємниця - вид таємної інформації, що охоплює відомості у сфері оборони, економіки, науки і техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку, розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці України та які визнані у порядку, встановленому цим Законом, державною таємницею і підлягають охороні державою.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про державну таємницю" з метою охорони державної таємниці впроваджуються: єдині вимоги до виготовлення, користування, збереження, передачі, транспортування та обліку матеріальних носіїв секретної інформації; дозвільний порядок провадження державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями діяльності, пов`язаної з державною таємницею.
Згідно із статтею 20 Закону України "Про державну таємницю" державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації мають право провадити діяльність, пов`язану з державною таємницею, після надання їм Службою безпеки України спеціального дозволу на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею.
За змістом частин першої-третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Таким чином, для вирішення цієї справи суд має надати оцінку документам, які містять інформацію з грифом секретності. Проте, у головуючого судді Добрянської Я.І. спеціальний доступ до державної таємниці відсутній, що унеможливлює повний та всебічний розгляд справи за даних обставин.
Частиною першою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи.
З огляду на наявність обставин, що унеможливлюють розгляд справи №640/25203/19 суддею Добрянською Я.І., адміністративну справу №640/25203/19 слід передати на повторний автоматизований розподіл для визначення складу суду, який має спеціальний доступ до державної таємниці.
Керуючись статтями 35, 242, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Передати адміністративну справу №640/25203/19 на повторний автоматизований розподіл справ між суддями, які мають спеціальний доступ до державної таємниці.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції порядку та в строки, передбачені статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.І. Добрянська