Рішення № 98837034, 22.07.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2021
Номер справи
480/2451/21
Номер документу
98837034
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 липня 2021 року справа №480/2451/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бондаря С.О.

за участю секретаря судового засідання - Демченко К.І.

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Годонюк Ю.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/2451/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту – ГУ ПФУ в Сумський області, Управління), у якому просить:

- визнати неправомірними дії ГУ ПФУ в Сумський області щодо відмови в зарахуванні до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах періоду роботи на посаді нагрівальника металу ПрАТ «Донецьксталь» - «Металургійний завод» Філіал «Металургійний комплекс» з 26.01.2007 по 30.10.2014;

- зобов`язати ГУ ПФУ в Сумський області призначити пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 08 листопада 2020 року.

Вимоги мотивовані тим, що позивач після досягнення 53-річного віку при наявності понад 7-річного стажу роботи за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та загального трудового стажу понад 23 роки, звернувся до ГУ ПФУ в Сумський області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Проте, рішенням ГУ ПФУ в Сумський області від 13.10.2020 № 4190 відмовлено у призначенні пенсії у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу 10 років (в наявності 3 роки 1 місяць 2 дні) та страхового стажу 23 роки (в наявності 17 років 2 місяці). На думку позивача, вказане рішення є протиправним, оскільки відповідачем безпідставно не зараховано до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах періоду роботи на посаді нагрівальника металу ПрАТ «Донецьксталь» - «Металургійний завод» Філіал «Металургійний комплекс» у період з 26.01.2007 по 30.10.2014. Робота позивача на посаді нагрівальника металу підтверджується записами у трудовій книжці, індивідуальними відомостями Пенсійного фонду України про ОСОБА_1 , як застраховану особу, розрахунковими листками про заробітну плату позивача. Крім того, при визначенні страхового стажу, відповідачем не враховані вимоги ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», якою передбачено, що за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Тому, з урахуванням вказаних положень страховий стаж позивача перевищує необхідних 23 роки.

Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області надало суду відзив на позов, у якому зазначає, що рішенням від 30.10.2020 № 4190 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах по Списку №1 відповідно до п. 1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу 10 років (в наявності 3 роки 1 місяць 2 дні) та страхвого стажу 23 роки (в наявності 17 років 2 місяці).

До пільгового стажу не зараховано період з 26.01.2007 по 31.12.2010, оскільки в індивідуальних відомостях про застраховану особу форми ОК-5 з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр) відсутні відомості про атестацію робочого місця. Натомість, період з 01.01.2011 по 02.02.2014 зараховано до пільгового стажу позивача, оскільки інформація про атестацію робочого місця на підприємстві наявна в індивідуальних відомостях про застраховану особу форми ОК-5 з Реєстру, зокрема, наявна інформація щодо наказів про атестацію робочого місця - № 122 від 22.12.2009 та № 396 від 22.12.2009.

Ухвалою суду від 26.03.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Згідно з ухвалою від 27.04.2021 суд перейшов до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.

Протокольною ухвалою від 20.05.2021 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті.

У судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача Годонюк Ю.С. позов не визнала з підстав, викладених у відзиві на позов.

Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, вивчивши письмові матеріали справи, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , згідно записів у трудовій книжці, у період з 26.01.2007 по 06.05.2014 працював на посаді нагрівальника металу прокатного цеху ВАТ «Донецький металургійний завод», яке у 2013 році було реорганізоване у ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод».

У зв`язку з реорганізацією підприємства ОСОБА_1 01.11.2013 був переведений у філіал «Металургійний комплекс» ПрАТ «Донецьксталь» - металургійний завод» на посаду нагрівальника металу прокатного цеху.

06.05.2014 позивача переведено до залізничного цеху вказаного підприємства вантажником.

30.10.2014 ОСОБА_1 звільнився з філіалу «Металургійний комплекс» ПрАТ «Донецьксталь» за власним бажанням.

Згідно довідки від 28.08.2018 №0000604973 позивач є внутрішньо переміщеною особою та взятий на облік структурним підрозділом з питань соціального захисту населення міста Конотоп Сумської області.

Після досягнення 53-річного віку, ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Сумський області із заявою від 08.11.2020 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Рішенням ГУ ПФУ в Сумський області від 13.10.2020 № 4190 відмовлено у призначенні пенсії у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу 10 років (в наявності 3 роки 1 місяць 2 дні) та страхового стажу 23 роки (в наявності 17 років 2 місяці).

Не погодившись з вказаним рішенням, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень суд перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрата годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом.

Згідно з ст. 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі по тексту – Закон №1788) право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.

Статтею 13 Закону №1788 (в чинній редакції з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 23.01.2020 у справі №1-р/2020) передбачено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:

чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;

Періоди з яких складається страховий стаж визначений статтею 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі по тексту – Закон №1058)

Так, згідно з частиною першою ст.24 Закону №1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до частини третьої ст.24 Закону №1058 страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.

За кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Правовий аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що чоловік при наявності страхового стажу не менше 20 років, із яких 7 років спеціального стажу за Списком № 1, при досягненні 53-річного віку має право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Стосовно наявності у ОСОБА_1 семи років спеціального стажу за Списком № 1 суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 62 Закону №1788 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання положень статті 62 Закону №1788 Кабінет Міністрів України своєю постановою № 637 від 12.08.1993 затвердив Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі по тексту – Порядок №637).

За приписами пунктів першого та другого Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Перелік документів, необхідних для підтвердження стажу роботи, і з шкідливими і важкими умовами праці, визначений п. 10 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.11.2005 № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005, (далі по тексту - Порядок № 383), відповідно до якого для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену п. 20 Порядку.

Відповідно до пункту 20 Порядку №383 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Як вбачається з трудової книжки ОСОБА_1 , у період з 26.01.2007 по 31.10.2013 він працював на посаді нагрівальника металу прокатного цеху ВАТ “Донецький металургійний завод”, а у період з 01.11.2013 по 06.05.2014 – на посаді нагрівальника металу прокатного цеху Філіал “Металургійний комплекс” ПрАО "Донецьксталь" - металургійний завод".

Розділом III Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників з особо шкідливими і особо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком (через старість) на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2003 року № 36, передбачено право нагрівальника металу (позиція 3.3а) на пільгову пенсію.

Аналогічне право нагрівальника металу на пільгову пенсію передбачено Розділом III Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461.

Головним управлінням ПФУ в Сумській області період з 01.01.2011 по 02.02.2014 зараховано до пільгового стажу позивача, оскільки інформація про атестацію робочого місця на підприємстві наявна в індивідуальних відомостях про застраховану особу форми ОК-5 з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр), зокрема, на сторінці 4 та 5 форми ОК-5 наявна інформація щодо наказів про атестацію робочого місця - № 122 від 22.12.2009 та № 396 від 22.12.2009.

Втім, до пільгового стажу не зараховано період з 26.01.2007 по 31.12.2010, оскільки в індивідуальних відомостях про застраховану особу ОСОБА_1 форми ОК-5 з Реєстру відсутні відомості про атестацію робочого місця.

Тобто, відповідач не заперечує того факту, що ОСОБА_1 у період з 26.01.2007 по 31.10.2013 працював на посаді нагрівальника металу прокатного цеху ВАТ “Донецький металургійний завод”, а у період з 01.11.2013 по 06.05.2014 – на посаді нагрівальника металу прокатного цеху Філіал “Металургійний комплекс” ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод".

Проте, відмовляє позивачу у зарахуванні вказаних періодів до пільгового стажу у зв`язку з відсутністю відомостей про атестацію робочого місця.

Суд не погоджується з такими доводами відповідача з огляду на таке.

Відповідно до п. 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. За відсутності зазначених у цьому пункті документів для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Згідно з пунктом 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: період роботи, що зараховується до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п.4 «Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 (далі - Порядок № 383) атестація робочих місць проводиться кожні 5 років відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 (далі - Порядок № 442).

Пункт 4.1 Порядку № 383 вказує на те, що Порядок № 442 набрав чинності 21.08.1992. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах , певного 5-річного періоду роботи за шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.1992, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.

Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 442 проведення атестації та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації. Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до Списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку №442 строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.

Якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку № 442, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

Законодавцем покладено обов`язок проведення атестації робочих місць на керівників підприємств, а тому її несвоєчасне проведення або неповне проведення не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань про зарахування періоду де атестація не проводилася до пільгового стажу відповідно до статті 13 Закону № 1788-ХІІ.

Зазначена позиція викладена Верховним Судом у постанові від постанові від 01.11.2018 № 455/1053/16-а.

Враховуючи викладене, а також те, що Головним управлінням ПФУ в Сумській області період роботи позивача нагрівальником металу прокатного цеху з 01.01.2011 по 02.02.2014 зараховано до пільгового стажу, оскільки наявна інформація про накази № 122 від 22.12.2009 та № 396 від 22.12.2009 про атестацію робочого місця на підприємстві, а строк атестації 5 років, то період роботи позивача нагрівальником металу прокатного цеху з 26.01.2007 по 06.05.2014 повинен бути зарахований до пільгового стажу.

Стосовно посилань представника відповідача на відсутність інформації сплати страхових внесків у спірні періоди, суд зазначає, що позивач надав оригінали розрахункових листів по заробітній платі за 2008-2009 роки, з яких вбачається, що з його заробітної плати здійснювалися відповідні відрахування, зокрема до Фонду соцстраху та Пенсійного фонду.

Суд звертає увагу на те, що позивач не має нести відповідальність за неперерахування його роботодавцем коштів із заробітної плати позивача до відповідних фондів.

Крім того, необхідно зазначати, що ОСОБА_1 намагався отримати довідки про підтвердження трудового стажу, у зв`язку з чим звернувся до колишнього роботодавця із письмовою заявою.

Проте, листом від 29.03.2021 ПрАТ «Донецький металургійний завод» повідомило позивача, що всі активи підприємства та документи знаходяться на окупованій території у м.Донецьку, а тому не можуть надати довідок про стаж позивача.

Щодо загального страхового стажу суд зазначає, що з урахуванням пільгового стажу позивача з 26.01.2007 по 06.05.2014 (понад 7 років) за Списком 1, а також те, що відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону №1058 за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року, загальний трудовий стаж позивача становить понад 23 роки.

Стосовно вимог позивача про зарахування до пільгового стажу періоду його роботи вантажником залізничного цеху філіалу «Металургійний комплекс» ПрАТ «Донецьксталь» з 06.05.2014 по 30.10.2014, суд зауважує, що у їх задоволенні необхідно відмовити, оскільки посада вантажника залізничного цеху не передбачена Списком 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість на яких дає право на пенсію на пільгових умовах.

Таким чином, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Сумській області від 13.10.2020 № 4190, яким відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, та зобов`язати ГУ ПФУ в Сумський області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах період роботи з 26.01.2007 по 31.10.2013 на посаді нагрівальника металу ВАТ “Донецький металургійний завод”, період роботи з 01.11.2013 по 06.05.2014 на посаді нагрівальника металу прокатного цеху Філіал “Металургійний комплекс” ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод".

В іншій частині вимог необхідно відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи задоволення позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, відповідно до ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати в розмірі 908 грн.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 13.10.2020 №4190, яким відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумський області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах період роботи з 26.01.2007 по 31.10.2013 на посаді нагрівальника металу ВАТ «Донецький металургійний завод», період роботи з 01.11.2013 по 06.05.2014 на посаді нагрівальника металу прокатного цеху Філіал «Металургійний комплекс» ПрАО "Донецьксталь" - металургійний завод".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумський області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 08 листопада 2020 року.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (код ЄДРПОУ 21108013) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 908 грн (дев`ятсот вісім грн).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.О. Бондар

Повний текст рішення складений 03.08.2021.