Рішення № 98836893, 05.08.2021, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2021
Номер справи
460/4392/21
Номер документу
98836893
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

05 серпня 2021 року м. Рівне №460/4392/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді К.М.Недашківської, розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій.

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі – відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача та зобов`язати переглянути виплату до пенсії за понаднормовий стаж роботи на 1% за кожний рік роботи понад 20 років з середньомісячного заробітку для обчислення пенсії, що складає з 01.03.2021 25165 грн. 80 коп. та виплачувати її з 01 березня 2021 року.

Заяви по суті справи.

В обґрунтування позову зазначає, що він є потерпілою особою від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком. На виконання постанови Кузнецовського міського суду Рівненської області від 07.08.2017 у справі №565/1266/17 відповідачем було проведено перерахунок його пенсії із збільшенням розміру пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад 20 років, але не вище 75% заробітку, на підставі частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 18.04.2017. Позивач вказує, що з березня 2021 року відповідач здійснює доплату за понаднормовий стаж з розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії позивача за 2020 рік, а не за 2021 рік, яка становить 25165 грн 80 коп. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, що і стало підставою для звернення до суду. З огляду на наведене, позивач просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому вказав, що з 01.03.2021 позивачу при проведенні перерахунку пенсії встановлено розмір заробітку для обчислення пенсії в сумі 25165 грн 80 коп. Таким чином, відповідач стверджує, що розмір пенсії позивача має складати 10457 грн 19 коп, в тому числі 7906,34 грн пенсія з врахуванням страхового стажу та заробітної плати, 2493,91 грн – доплата за 11 років понаднормового стажу на виконання судових рішень (22671,9х11%), 56,94 грн – додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю. За наведених обставин, відповідач стверджує про безпідставність вимоги позивача щодо обчислення доплати за понаднормовий стаж від заробітної плати, що застосовується при визначенні розміру пенсії з 1 березня 2021 року. Тому, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Ухвалою суду від 05.05.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Головуючий суддя в період з 31 травня по 05 липня 2021 року перебувала у відпустці.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з`ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.

Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком за нормами Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зі зниженням пенсійного віку відповідно до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою Кузнецовського міського суду Рівненської області від 07.08.2017 у справі №565/126617 Володимирецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області було зобов`язано здійснити перерахунок позивачу пенсії з 18.04.2017 із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 75% заробітку на підставі частини 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по припинення права на вказаний вид збільшення пенсії на таких підставах.

Відповідно до ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 30.10.2017 постанову від 07.08.2017 змінено, виключено з абзацу другого резолютивної частини фразу «по день припинення права на вказаний вид збільшення пенсії на таких підставах» (а.с.13-17).

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 03.09.2019 у справі №460/1467/19, що набрало законної сили, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо виплати пенсії позивачу з 01.02.2018 без урахування вимог ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок та виплачувати пенсію з 01 лютого 2018 року ОСОБА_1 відповідно до ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 75% заробітку. У задоволенні позовних вимог про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області виплачувати 1% за понаднормовий стаж роботи з розрахунку заробітної плати 20425 грн. 13 коп. відмовлено (а.с.22-25).

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 у справі №460/5431/20 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій – задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо невиплати ОСОБА_1 збільшення до пенсії за понаднормовий стаж з 01.05.2020, відповідно до ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із врахуванням проведеного перерахунку пенсії. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 збільшення до пенсії за понаднормовий стаж з 01.05.2020, відповідно до ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із врахуванням проведеного перерахунку пенсії. У задоволенні позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області виплачувати ОСОБА_1 1% за понаднормовий стаж роботи з розрахунку заробітної плати 22671,90 грн. – відмовлено (а.с.32-35).

20 березня 2021 року позивач подав до відповідача заяву про перегляд перерахунку його пенсії з огляду на підвищення з 01.03.2021 розміру заробітної плати для обчислення пенсії (а.с.37), на що отримав листа від 19.04.2021 про здійснення перерахування пенсії позивача та визначення доплати за понаднормовий стаж відповідно до судового рішення у справі №460/5431/20 (а.с.38-39).

Вважаючи своє право порушеним, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб`єктом владних повноважень в основу своїх дій, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає наступне.

Спірним питанням в даній справі є правомірність нарахування відповідачем позивачу підвищення до пенсії відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сталій сумі – 2493,91 грн, тобто в розмірі, що був визначений Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області станом на 01.05.2020 на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 у справі №460/5431/20.

Тобто, на думку відповідача, на підставі рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 у справі №460/5431/20 територіальний орган Пенсійного фонду України було зобов`язано, зокрема, здійснити перерахунок та виплату з підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». І в подальшому, при здійсненні перерахунку пенсії з 01.03.2021 відповідач здійснює нарахування підвищення до пенсії відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сталій сумі – 2493,91 грн з розрахунку заробітку для обчислення пенсії 22671,90 грн.

Суд не погоджується з позицією відповідача з огляду на таке.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій встановлені Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV (далі - Закон № 1058), який набрав чинності 1 січня 2004 року.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 1058 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Частиною першою статті 9 Закону № 1058 передбачено, що в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

При цьому, пунктом 13 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058 встановлено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та цього Закону призначається одна пенсія за її вибором.

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ (далі - Закон № 796) визначені основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.

Статтею 49 Закону № 796 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Аналіз вказаних вище правових норм дозволяє прийти до висновку, що законодавцем надано право особі обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом № 1058, або спеціальним Законом № 796.

Відповідно до пункту 2 статті 56 Закону № 796 (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії за віком), право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку.

При цьому, слід зазначити, що починаючи з впровадженням в Україні пенсійної реформи, тобто з 1 січня 2004 року, призначення та перерахунок пенсій особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції є неможливим лише на підставі Закону № 796 без врахування положень Закону № 1058.

Застосування окремих положень Закону № 1058, на переконання суду, не є перешкодою для застосування положень Закону № 796 при обрахунку пенсії вказаній категорії осіб.

Таким чином, особам, яким призначена пенсія за віком та на яких поширюється дія Закону № 796, перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (20 років - для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1% заробітку за рік стажу.

Вказане узгоджується з правовою позицією, висловленою Верховним Судом у постанові від 6 лютого 2018 року в справі № 560/675/17.

Суд зазначає, що право позивача перерахунок та виплату пенсії за віком з урахуванням частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із збільшенням пенсії на 1 % заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 75% заробітку, встановлено в судових рішеннях: постанові Кузнецовського міського суду Рівненської області у справі №565/1266/17 від 07.08.2017, рішенні Рівненського окружного адміністративного суду від 03.09.2019 у справі №460/1467/19, в рішенні Рівненського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 у справі №460/5431/20, і не заперечується відповідачем.

При цьому, суд звертає увагу на те, що аналіз положень пункту 2 статті 56 Закону № 796 також дозволяє прийти до висновку про те, що розмір підвищення до пенсії не є сталим, оскільки залежить від розміру заробітної плати, що враховується при обчисленні пенсії, та обсягу понаднормового стажу. Тобто, в разі збільшення розміру вказаних величин, то, відповідно, розмір підвищення до пенсії також збільшується.

Матеріалами справи підтверджується та не заперечується учасниками справи, що з моменту проведення перерахунку пенсії позивача станом на 01.05.2020 року на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 у справі №460/5431/20, розмір заробітної плати, що враховується при обчисленні пенсії, а саме: розмір заробітної плати станом на 01.05.2020 року становив 22671,90 грн, відповідно розмір доплати за 11 років понаднормового стажу склав – 22671,90 грн. х 11% = 2493,91 грн.

З 01 березня 2021 року позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» від 22.02.2021 №127.

Після перерахунку розмір заробітку для обчислення пенсії позивача становить 25165 грн 80 коп.

Відтак, підвищення до пенсії позивача, передбачене частиною другою статті 56 Закону № 796, також мало збільшитися.

Разом з тим, згідно з матеріалами справи, з 01 березня 2021 року відповідач здійснює розрахунок підвищення до пенсії, передбачене частиною другою статті 56 Закону № 796, в такому ж розмірі, що й станом на 01 травня 2020 року, тобто з розрахунку розміру заробітної плати для обчислення пенсії – 22671 грн 90 коп.

Таким чином, всупереч вимогам законодавства та судовим рішенням за позовними вимогами ОСОБА_1 Головне управління Пенсійного фонду України при здійсненні перерахунку пенсії позивача визначило його підвищення до пенсії, передбачене частиною другою статті 56 Закону № 796, в розмірі 2493 грн 91 коп. (22671 грн 90 коп. х 11%), а не в належному розмірі 2768 грн 24 коп (25165 грн 80 коп. - розмір заробітку для обчислення пенсії з 01.03.2021 х 11% - відсоток за кожен рік роботи понад 20 років, тобто за 11 років понаднормового стажу).

Посилання відповідача на судове рішення Рівненського окружного адміністративного суду у справі №460/5431/20 від 07.09.2020 як на підставу для виплати позивачу підвищення до пенсії відповідно до пункту 2 статті 56 Закону № 796 в сталій, незмінній сумі, суд оцінює критично, оскільки резолютивна частина вказаного рішення не містить таких положень зобов`язального характеру, а вказівка на виплату позивачу пенсії за віком з урахуванням проведеного раніше перерахунку не спростовує законодавчо визначеного обов`язку відповідача здійснити новий перерахунок пенсії в разі настання обставин для його проведення, зокрема, в разі збільшення розміру заробітної плати, що враховується при обчислені пенсії, та/або понаднормового страхового стажу.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів правомірності прийнятого ним рішення. Натомість обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду та вказують на неправомірність поведінки відповідача в спірних правовідносинах.

Підсумовуючи вищенаведене в його сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення позовної заяви в повному обсязі.

При цьому, суд зазначає, що позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача та зобов`язати зробити виплату пенсії за понаднормовий стаж роботи у розмірі 1% за кожний рік роботи понад 20 років, починаючи з 01.03.2021 виплачувати з розрахунку заробітної плати 25165,80 грн.

Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

При цьому, суд зазначає, що згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Тому, для захисту порушених прав позивача, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі та необхідність вийти за межі позовних вимог, а саме: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 з 1 березня 2021 року підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сталій сумі 2493 грн. 91 коп., та зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу з 01 березня 2021 року підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру заробітної плати, що враховується для обчислення пенсії, в сумі 25165 грн. 80 коп., та з кількості років понаднормового стажу, визначеного на момент здійснення перерахунку.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання до суду даного позову сплачено судовий збір, який підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, у розмірі 908 грн 00 коп, що підтверджено квитанцією про сплату від 28.04.2021 №7 (а.с.44).

Враховуючи наведене та керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вулиця Короленка, 7, місто Рівне, 33028; код ЄДРПОУ 21084076) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинення певних дій – задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 з 1 березня 2021 року підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сталій сумі 2493 грн 91 коп.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01 березня 2021 року підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру заробітної плати, що враховується для обчислення пенсії, в сумі 25165 грн 80 коп, та з кількості років понаднормового стажу, визначеного на момент здійснення перерахунку.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) суму судового збору у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн 00 (нуль) коп за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень – Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (код ЄДРПОУ 21084076).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 05 серпня 2021 року

Суддя К.М. Недашківська