
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 серпня 2021 року м. Київ № 320/9348/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 , ОСОБА_2
до Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області,
Васильківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у
м. Києві та Київській області
про визнання протиправними рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1 , ОСОБА_2 з позовом до Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області, Васильківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправним рішення Васильківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби в м. Києві та Київській області про повернення документів про набуття громадянства України за територіальним походженням ОСОБА_1 (свідоцтво про народження НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_2 (свідоцтво про народження НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 ), що викладене у листі №80.3214-456/80.3214.1-21 від 16.06.2021 року;
- зобов`язати Васильківський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби в м. Києві та Київській області направити документи до Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області для прийняття рішення про оформлення набуття громадянства України ОСОБА_1 (свідоцтво про народження НОМЕР_1 адреса: АДРЕСА_1 );
- зобов`язати Васильківський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби в м. Києві та Київській області направити документи до Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області для прийняття рішення про оформлення набуття громадянства України ОСОБА_2 (свідоцтво про народження НОМЕР_2 адреса: АДРЕСА_1 );
- зобов`язати Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області прийняти рішення про оформлення набуття ОСОБА_2 (свідоцтво про народження НОМЕР_3 адреса: АДРЕСА_1 ) громадянства України за територіальним походженням та видати ОСОБА_2 довідку про реєстрацію громадянином України;
- зобов`язати Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області прийняти рішення про оформлення набуття ОСОБА_1 (свідоцтво про народження НОМЕР_1 адреса: АДРЕСА_1 ) громадянства України за територіальним походженням та видати ОСОБА_1 довідку про реєстрацію громадянином України.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви також додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абз.2 частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Абзацом 2 частини сьомої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Зі змісту позову вбачається, що позивачами заявлено в межах даного позову по три позовні вимоги немайнового характеру, дві з яких які є взаємопов`язаними, відтак судовий збір сплачується як за дві вимоги.
Положеннями статті 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік» установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2021 року - 2270 гривень.
Таким чином, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом, кожному позивачу слід було сплатити 1816,00 грн. судового збору, проте, позивачами не надано до суду доказів сплати судового збору за звернення з даним позовом до суду, а заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору. В обґрунтування вказаного клопотання представник позивачів зазначив, що враховуючи майновий стан позивачів, вони не можуть сплатити судовий збір , оскільки є членами малозабезпеченої сім`ї, адже дохід складається тільки з заробітної плати ОСОБА_3 , якої вистачає тільки на харчування. Через відсутність документів позивачі не навчаються та не працюють. Посилаючись на пункту 2 частини першої статті 8 закону України «Про судовий збір». Яким передбачено, що Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, зокрема, якщо позивачами є члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї, просять звільнити позивачів від сплати судового збору.
На підтвердження вказаних обставин, представником позивача надано до суду Акт обстеження матеріально-побутових умов від 14.07.2021 складений комісією у складі: депутата Васильківської міської ради Гринько А.В., директора Застугнянської ЗОШ Савченко Т.В. та діловода організації загального відділу Проценко Т.П. Так, згідно відомостей вказаного акта проведено обстеження житлово-побутових умов ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає по АДРЕСА_2 разом з дітьми: ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 . В ході обстеження виявлено: дохід сім`ї складається з заробітної плати ОСОБА_3 , коштів вистачає тільки на харчування. ОСОБА_2 , ОСОБА_1 в зв`язку з відсутністю документів не можуть вступити до навчального закладу та не мають можливості влаштуватися на роботу. Будинок в якому проживає сім`я потребує ремонту, в будинку пічне опалення, їжу готують на газі з балону. Сім`я малозабезпечена. Комісія прийшла до висновку, що ОСОБА_3 потребує матеріальної допомоги на придбання одягу для дітей.
Звертаючись до суду з клопотанням про відстрочення сплати судового збору, представник позивача посилається на Акт обстеження матеріально-побутових умов від 14.07.2021.
Згідно відомостей Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`я» малозабезпечена сім’ – це сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім`ї.
Наказом «Інструкція про порядок безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування дітей перших двох років житті із малозабезпечених сімей» від 30.03.1994 № 42 малозабезпеченими вважаються ті сім`ї з дітьми, яким призначається та виплачується державна допомога згідно з Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми».
Проте, позивачами на підтвердження свого статусу, а саме членів малозабезпеченої сім`ї не було надано до суду документу, що підтверджує вказані пільги, зокрема копії довідок Управління соціального захисту населення про отримання допомоги малозабезпеченій сім`ї, відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів на утримання податків позивачів, та ОСОБА_3 , на утриманні якого перебувають позивачі.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду:
- документ, що підтверджує статус особи – позивачів - членами малозабезпеченої сім`ї та інші докази зазначені в даній ухвалі, а за їх відсутності оригіналу платіжного документа, що свідчить про сплату судового збору в розмірі 1816, 00 грн. за належними реквізитами щодо його сплати кожним із позивачів.
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі “Судова влада України” за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Центрального міжрегіонального Управління ДМС України у м. Києві та Київській області , Васильківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панова Г. В.