
Справа №489/4421/21
Провадження №3/489/1944/21
ПОСТАНОВА
іменем України
05 серпня 2021 року м.Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м.Миколаєва Кирильчук О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону військової прокуратури Миколаївського гарнізону про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Івано-Франківськ, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
встановив:
За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії №ВП-37 від 30.06.2021 року, ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою - військовослужбовцем військової служби за контрактом на посаді командира технічної роти військової частини А4465, яка дислокується за адресою: Миколаївська область, м.Миколаїв, вул. Аеродромна, 1, протиправно, всупереч інтересам служби, в умовах особливого періоду, на порушення вимог ст.ст.9,11,16,17,28,31,111,112 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, п.п.3.4.6 Дисциплінарного статуту Збройних сил України, ст.ст.1-3,5,7 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України", п.10-16 розділу 5 Наказу №440 та Наказу №01, не здійснив належний контроль за наявністю та правильним списанням пального та інших матеріальних засобів, облік та звітність належним чином не вів, внаслідок чого стало можливим порушення керівних документів щодо обліку військового майна, що унеможливлювало б його втрату чи нестачу, що призвело до незаконного списання паливно - мастильних матеріалів на загальну суму 195 грн. 63 коп., чим вчинив недбале ставлення військової службової особи до військової служби, тобто адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з`явився, подав клопотання про проведення судового засідання за його відсутності. Згідно його письмових пояснень, зафіксованих в протоколі №ВП-37 від 30.06.2021 року, а також доданих до протоколу, вину у вчиненому правопорушенні визнав в повному обсязі, щиро розкаявся, просив суд звільнити його від адміністративної відповідальності, в зв`язку з повним відшкодуванням завданих правопорушенням збитків. Зазначив, що неправильне списання паливно - мастильних матеріалів сталось внаслідок допущення механічних помилок, описок та зміщення розділів під час оформлення актів, в зв`язку з великим навантаженням, а саме: відпрацюванням великих обсягів документів за різними напрямами діяльності, передачею техніки підрозділу до інших частин, заходами забезпечення льотних змін у великій кількості при малій кількості особового складу, які призвели до неуважності та постійного відволікання при оформленні відповідних розділів актів списання паливно - мастильних матеріалів.
Частиною другою статті 172-15 КУпАП встановлена відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з положеннями ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий стан це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової). Відповідно до Указу Президента від 17.03.2014 року за № 303 «Про часткову мобілізацію», затвердженого встановленим порядком, оголошено часткову мобілізацію, у зв`язку з чим в Україні настав особливий період.
Відповідно до ст.11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі-Статут) військовослужбовець зобов`язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, бути дисциплінованим, поважати честь і гідність кожної людини, додержуватися правил військового вітання, ввічливості й поведінки.
Відповідно до ст.16 Статуту кожний військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов`язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні підтверджується протоколом №ВП-37 від 30.06.2021 року, його письмовими поясненнями зафіксованими в протоколі, копією акту службового розслідування від 18.05.2021 року, рапортом Білецького І.І. від 05.05.2021 року, накладною на видавання (здавання) військового майна у військовій частині А4465 №6/173 від 05.05.2021 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, проходячи військову службу за контрактом, діючи протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення ст.ст.9, 11, 16, 17 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, вчинив недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду, що виразилось у незаконній витраті паливно - мастильних матеріалів, отже дії ОСОБА_1 кваліфіковано вірно за ч.2 ст.172-15 КУпАП, як недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Враховуючи характер дій ОСОБА_1 , повне відшкодування завданих збитків та відсутність відомостей про попереднє притягнення його до адміністративної відповідальності, суддя вважає достатнім для запобігання новим правопорушенням з його боку застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі в межах санкції статті КУпАП.
Керуючись ст.ст.40-1, 172-15 ч.2, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) гривень 00 копійок в дохід держави, який перерахувати на р/р UA448999980313070106000014482, отримувач коштів: УК у м.Миколаїв /Інгульський р-н/21081100, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992781, код класифікації доходів бюджету : 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок, в дохід держави, який перерахувати на р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Суддя