
06.08.2021
227/2828/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2021 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Тимофєєва Г.Л., розглянувши матеріали, що надійшли від відділу поліції №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
16 липня 2021 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.130 КУпАП.
Відповідно до протоколу серії ААБ №153124 від 08.07.2021 року, гр. ОСОБА_1 , 08.07.2021 року о 03 год. 00 хв. в м.Добропілля по вул.Банкова, керував автомобілем ВАЗ 21063 д.н.з НОМЕР_1 , що належав ОСОБА_2 , з наявними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, невиразна мова, порушення координації рухів), після зупинки працівниками поліції до проходження медичного огляду у встановленому законом порядку гр. ОСОБА_1 вживав спиртні напої, а саме пиво «Арсенал міцне». В подальшому пройшов медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння в КНП «Добропільська ЛІЛ». За результатами огляду після продуття Драгер 6510: 1)2,82 промілі, 2)2,66 промілі. Своїми діями порушив п.2.9 а ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.4 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав. Пояснив, що вживав спиртні напої того дня, оскільки були помини сорок днів з дня смерті його батька. Додав, що після зупинення його автомобіля поліцейськими, та після того, як йому було запропоновано пройти медичний огляд на стан сп`яніння він вживав алкогольне пиво.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 130 КУпАП виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, відповідно до п.2.9 «а» Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Диспозицією ч.4 ст.130 КУпАП передбачена відповідальність за вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушенні полягає в тому, що він, будучи водієм транспортного засобу, вжив алкоголь після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення в нього стану алкогольного сп`яніння.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується, показами які були надані ним у судовому засіданні та матеріалами адміністративної справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №153124 від 08.07.2021 р.;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 08.07.2021 року.
- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння від 08.07.2021 р., відповідно до якого ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння;
- повідомленням ТСЦ МВС № 1444 про отримання ОСОБА_1 посвідчення водія ( НОМЕР_2 16.06.2000 у м.Добропілля);
- оптичним DVD-R диском з відеоматеріалами правопорушення за ч.4 ст. 130 КУпАП, відповідно до яких вбачається, що ОСОБА_1 вживає пиво після зупинки автомобіля поліцейськими.
З огляду на наведене, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП.
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому достатні та допустимі дані, які б спростовували чи ставили під сумнів наведені досліджені докази, вказували про порушення вимог ст. 266 КУпАП під час їх отримання у справі відсутні і не встановлені.
Враховуючи характер вчиненого, особу ОСОБА_1 , його майновий стан, те, що він не працює, зважаючи на ступінь його вини, вчинення правопорушення, будучи в стані алкогольного сп`яніння, що є обтяжуючою відповідальність обставиною, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк п`ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 454,00 грн., який підлягає стягненню на користь держави.
Тому з ОСОБА_1 також підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 40-1, 130, 268, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, Законом України «Про судовий збір», суд –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_3 виданий Добропільським МРВ УМВС 17.08.1999 року, визнати винним у вчинені правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк п`ятнадцять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Строк адміністративного арешту відраховувати ОСОБА_1 з моменту його затримання в порядку виконання даної постанови.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_3 виданий Добропільським МРВ УМВС 17.08.1999 року, на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 копійок, який повинен бути сплачений на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Г.Л. Тимофєєва