
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.07.2021 Справа № 133/2156/21
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , яка працює директором ТОВ "Радіо Сіті", за ч. 1 ст. 146 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №47 від 02.06.2021, складеного головним спеціалістом відділу державного нагляду по Північно-західному регіону управління державного нагляду ДДН Бадяк А.Д., про те, що директором ТОВ «РАДІО СІТІ» ОСОБА_1 не забезпечено дотримання ТОВ «РАДІО СІТІ» законодавства у сфері користування радіочастотним ресурсом України, а саме: ТОВ «РАДІО СІТІ» здійснює експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ) без відповідних дозволів на експлуатацію РЕЗ, встановлених за адресами:
- Вінницька обл., м. Козятин, вул. Довженка, 107, на частоті випромінювання 22470 МГц;
- Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Вівсяники, на частоті випромінювання 25137 МГц;
- Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Голендри, вул. Жовтнева, 5А, на частотах випромінювання 26145 МГц; що є порушенням ч. 1 ст. 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».
Також згідно протоколу про адміністративне правопорушення №44 від 02.06.2021, складеного головним спеціалістом відділу державного нагляду по Північно-західному регіону управління державного нагляду ДДН Бадяк А.Д., про те, що під час позапланової перевірки, яка проводилася з 24.05.2021 по 02.06.2021, було зафіксовано порушення чинного законодавства, а саме: директором ТОВ «РАДІО СІТІ» ОСОБА_1 не забезпечено дотримання ТОВ «РАДІО СІТІ» законодавства у сфері користування радіочастотним ресурсом України, а саме: на момент проведення перевірки 25.05.2021 ТОВ «РАДІО СІТІ» експлуатує радіо електронні засоби (РЕЗ), встановлені за адресами:
- Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Зозулинці, вул. Захисників Вітчизни, 23А, на частотах випромінювання 22302 МГц, 5785 МГц;
- Вінницька обл., Козятинський р-н, смт. Бродецьке, ПП Агро-Текс +, 23А, на частотах випромінювання 5755 МГц, 5800 МГц;
- Вінницька обл., Козятинський р-н, смт. Глухівці, вул. Шкільна, 23А, на частоті випромінювання 6010 МГц;
- Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Збараж, на частоті випромінювання 5785МГц;
- АДРЕСА_2 , на частоті випромінювання 5555 МГц;
- Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Безіменне, вул. Перемоги, 2А, на частоті випромінювання 5970 МГц;
- АДРЕСА_3 , на частотах випромінювання 5630 МГц, 5785 МГц;
- Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Махнівка, вул. Механізаторів, 9, на частотах випромінювання 5555 МГц, 5900 МГц;
- АДРЕСА_4 , на частоті випромінювання 23310 МГц;
- АДРЕСА_3 , на частоті випромінювання 38906 МГц; що є порушенням ч. 1 ст. 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».
Своїми діями ОСОБА_1 , за змістом протоколу, вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 146 КУпАП.
Постановою суду від 12.07.2021 справи №133/2156/21 та №133/2157/21 об`єднано в одне провадження згідно зі ст. 36 КУпАП, оскільки передано на розгляд одному й тому ж судді.
У судове засідання 28.07.2021 ОСОБА_1 не з`явилася, хоча була повідомлена, про що свідчить телефонограма №666 від 12.07.2021.
28.07.2021 ОСОБА_1 подала заяву, у якій просить суд розглядати справу без її участі. Зазначила, що у скоєному розкаюється, всі порушення усунула, про що повідомила контролюючий орган. ПРосила не конфісковувати майно, яке належить ТОВ "Радіо Сіті", оскільки це позбавить жителів міста та району користуватись мережею Інтернет.
Частиною 1 статті 146 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-якого виду і призначення, а так само користування радіочастотним ресурсом України без належного дозволу чи ліцензії або з порушенням правил, які регулюють користування радіочастотним ресурсом України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146 КУпАП, підтверджується дослідженими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №47 від 02.06.2021; протоколом про адміністративне правопорушення №44 від 02.06.2021; актом перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України №103/РЧР/1 від 02.06.2021; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 24.05.2021 №7.ТРК.1.10.05.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 24.05.2021 №7.ТРК.1.01.05.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 24.05.2021 №7.ТРК.1.03.05.21, №7.ТРК.1.04.05.21; протоколами інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 24.05.2021 №7.ТРК.1.02.05.21, №25.05.2021 ТРК.1.18.5.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 25.05.2021 № ТРК.1.4.5.21, №ТРК.1.5.5.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 25.05.2021 № ТРК.1.6.5.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 25.05.2021 № ТРК.1.10.05.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 25.05.2021 №ТРК.1.20.05.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 25.05.2021 №ТРК.1.3.05.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 25.05.2021 №ТРК.1.1.5.21, №ТРК.1.13.5.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 25.05.2021 №ТРК.1.11.5.21, №ТРК.1.12.5.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 24.05.2021 №7.ТРК.1.08.05.21; протоколом інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ і ВП ПФ ДП УДЦР від 24.14.2021 №7.ТРК.1.08.05.21; заявою ОСОБА_1 від 28.07.2021.
Отже, подія та склад адміністративного правопорушення та вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146 КУпАП, доведені матеріалами справи.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини які пом`якшують і обтяжують покарання.
Враховуючи наведені вище обставини, суд прийшов до висновку про можливість застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції, встановленої ч. 1 ст. 146 КУпАП, без конфіскації засобів та пристроїв, оскільки порушення не завдало значної шкоди суспільним інтересам, і закон не передбачає обов`язкової конфіскації майна разом з накладенням штрафу.
Статтею 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454,00 гривні.
На підставі наведеного та керуючись ч. 1 ст. 146, 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , штраф в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень без конфіскації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-якого виду і призначення.
Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок судового збору на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз`яснити особі, на яку накладено адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня винесення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Н.О. Пєтухова
Дата документу 28.07.2021