Рішення № 98791152, 04.08.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2021
Номер справи
360/2360/21
Номер документу
98791152
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

04 серпня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2360/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління Національної поліції в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 2840,45 грн,

ВСТАНОВИВ:

06 травня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - позивач, ГУНП в Луганській області) до ОСОБА_1 (далі - відповідач, ОСОБА_1 ), в якому позивач просить:

- стягнути з відповідача на користь ГУНП в Луганській області вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився у розмірі 2840,45 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що наказом від 07.04.2021 № 178 о/с відповідача за пунктом 7 частини першої статті 77 (за власним бажанням) Закону України «Про Національну поліцію» звільнено з поліції з 14.04.2021, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 27 років 09 місяців 01 день, у пільговому обчисленні: 35 років 04 місяці 03 дні, з виплатою одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в поліції та стаж служби в поліції для її виплати складає: 27 років, з виплатою компенсації за невикористану в році звільнення відпустку у кількості 11 діб, сума відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився, складає 2840,45 грн.

08.04.2021 відповідача ознайомлено з вимогами наказу МВС від 24.12.2019 № 1100 «Про внесення змін до Порядку забезпечення поліцейських одностроєм» довідкою «Про отриманні поліцейським предмети однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився», однак ОСОБА_1 не надала згоду на відшкодування вартості предметів особистого користування з її грошового забезпечення у сумі 2840,45 грн, при цьому остання вказала, що відмовляється від компенсації за предмети однострою строк експлуатації, яких не закінчився у зв`язку з тим, що згідно зі статтею 20 Закону України «Про Національну поліцію» однострій поліцейський отримує безоплатно. Зміни до наказу МВС України від 12.09.2017 № 772 внесені відповідно до нового наказу МВС України від 24.12.2019 № 1100, тобто після отримання нею однострою, та вказала, що закон зворотної дії не має.

На підставі вищевикладеного вказані дії ОСОБА_1 позивач вважає такими, що суперечать вимогам діючого законодавства.

Ухвалою суду від 11.05.2021 позовну заяву Головного управління Національної поліції в Луганській області залишено без руху та надано строк для усунення недоліків (арк. спр. 54).

18 травня 2021 року представником позивача до суду надано супровідний лист разом з платіжним дорученням, вивченням якого встановлено, що позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Судом 21 травня 2021 року на виконання вимог частини третьої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) направлено запит на УДМС України в Луганській області про надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача.

На офіційну електронну адресу Луганського окружного адміністративного суду 01 червня 2021 року надійшла відповідь на запит суду про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача.

Ухвалою суду від 07 червня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; визначено розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 64-65).

Від відповідача 10.06.2021 надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог з таких підстав (арк. спр. 69-71).

Відповідач зазначив, що 14 квітня 2021 року наказом від 07 квітня 2021 року № 178 о/с позивача звільнено за частиною першою пункту 7 статті 77 (за власним бажанням) зі служби в поліції з вислугою років - 27 років 09 місяців 01 день. Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейські мають єдиний однострій. Поліцейський отримує однострій безоплатно. Механізм забезпечення поліцейських одностроєм згідно з нормами належності однострою поліцейських (у мирний час), організацію його використання та обліку визначає Порядок забезпечення поліцейських одностроєм (у мирний час), затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України 12 вересня 2017 року № 772, в який наказом Міністерства внутрішніх справ України від 24 грудня 2019 року № 1100 внесені зміни. Наказ МВС № 1110, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.02.2020 та набрав чинності 28.02.2020. Вказаними змінами наказ 24 грудня 2019 року доповнено V розділом - Забезпечення предметами однострою особистого користування, де пунктом 10 передбачено відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, який здійснюється з урахуванням термінів його експлуатації та у випадку втрати, пошкодження та/або звільнення поліцейського зі служби з підстав: звільнення за власним бажанням.

Відповідач зазначає, що на час отримання нею однострою, а саме: не період березня 2019 року діяв наказ МВС від 12.09.2017 № 772, в якому пунктами 1, 2, 3, 4 Розділу V Порядку № 772, передбачено, що предмети однострою особистого користування передаються поліцейським безоплатно.

Позивач вважає, що внесенні зміни в наказ Міністерства внутрішніх справ України 12.09.2017 № 772 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 24.12.2019 № 1100 суттєво погіршують її становище, і тому вважає, що ці зміни не мають зворотної сили, оскільки на час отримання нею однострою діяв наказ від 12.09.2017 № 722 без змін, отримання однострою здійснювалося безкоштовно, тому позивач вважає, що вимоги ГУНП в Луганській області про стягнення 2840,45 грн з вище зазначених підстав незаконні, оскільки вони погіршують становище позивача, і як би в березні 2019 року вже були внесені зміни про те, що за однострій прийдеться відшкодовувати його вартість у разі звільнення, позивач його б не отримувала, тому просить відмовити в задоволенні позову, у зв`язку з тим, що він суперечить нормам Конституції України та порушує її права як громадянина України.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив таке.

ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проходила службу в Національній поліції України до 14.04.2020, що підтверджено послужним списком (арк. спр. 34-46), копією витягу з наказу по особовому складу від 07 квітня 2021 року № 178 о/с (арк. спр. 13).

Під час служби в Національній поліції України ОСОБА_2 був забезпечений предметами однострою, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями арматурної картки № 1356 (арк. спр. 22), довідки від 07.04.2021 № 42 про отримані поліцейським предмети однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації), яких не закінчився (арк. спр. 14), накладних (арк. спр. 15, 18), роздавальних відомостей (арк. спр. 16-17, 19-21).

Наказом ГУНП в Луганській області від 07 квітня 2021 року № 178 о/с звільнено підполковника поліції ОСОБА_1 , старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції в Луганській області за пунктом 7 частини першої статті 77 (за власним бажанням), з 14.04.2021, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 27 років 09 місяців 01 день, у пільговому обчисленні: 35 років 04 місяць 03 дні, з виплатою компенсації за невикористану в році звільнення відпустку у кількості 11 діб, встановивши відсоток премії за квітень 2021 року 31,77%, сума відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився, складає 2840,45 грн (арк. спр. 13).

Згідно з довідкою від 07 квітня 2021 року № 42 про отримані поліцейським предмети однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився майору поліції ОСОБА_1 , старшому слідчому в особливо важливих справах відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції в Луганській області на день звільнення видані наступні предмети однострою:

- кашкет повсякденний т. А - 1 шт., ціна - 365,00, строк носіння (експлуатації) згідно з нормами належності - 48, виданий в березня 2019 року, строк фактичного носіння (експлуатації) - 26, обсяг коштів, який має бути сплачений для відшкодування вартості даного предмету однострою особистого користування, строк носіння якого не закінчився - 167,29;

- куртка зимова т. А - 1 шт., ціна - 2240,04, строк носіння (експлуатації) згідно з нормами належності - 48, видана в березня 2019 року, строк фактичного носіння (експлуатації) - 26, обсяг коштів, який має бути сплачений для відшкодування вартості даного предмету однострою особистого користування, строк носіння якого не закінчився - 1026,69;

- костюм (кітель, спід) - 1 шт., ціна - 1690,02, строк носіння (експлуатації) згідно з нормами належності - 48, виданий в березні 2019 року, строк фактичного носіння (експлуатації) - 26, обсяг коштів, який має бути сплачений для відшкодування вартості даного предмету однострою особистого користування, строк носіння якого не закінчився - 774,59;

- черевики т. А - 1 шт., ціна - 1350,00, строк носіння (експлуатації) згідно з нормами належності - 48, видані в грудні 2019 року, строк фактичного носіння (експлуатації) - 17, обсяг коштів, який має бути сплачений для відшкодування вартості даного предмету однострою особистого користування, строк носіння якого не закінчився - 871,88;

Загальна сума вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився, в кількості дванадцять найменувань - 2840,45 грн (арк. спр. 14).

Відповідачем згоду на відшкодування вартості предметів особистого користування зі свого грошового забезпечення не надано, що підтверджується копією згоди від 08.04.2021 б/н (арк. спр. 24).

Станом на дату розгляду справи сторонами не надано доказів відшкодування позивачеві витрат.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію» (далі - Закон № 580-VIII).

Згідно з частиною першою статті 17 Закону № 580-VIII поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Відповідно до частин першої та другої статті 20 Закону № 580-VIII поліцейські мають єдиний однострій. Поліцейський отримує однострій безоплатно. Зразки предметів однострою поліцейських затверджує Кабінет Міністрів України.

Правила носіння та норми належності однострою поліцейських затверджує Міністр внутрішніх справ України (частина четверта статті 20 Закону № 580-VIII).

Служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень (частина перша статті 59 Закону № 580-VIII).

Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України (частина третя статті 59 Закону № 580-VIII).

Опис і зразки предметів однострою поліцейських затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 823 «Про однострій поліцейських».

Механізм забезпечення поліцейських одностроєм згідно з нормами належності однострою поліцейських (у мирний час), організацію його використання та обліку визначає Порядок забезпечення поліцейських одностроєм (у мирний час), затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України 12 вересня 2017 року № 772 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 24 грудня 2019 року № 1100), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2017 року за № 1224/31092 (далі - Порядок № 772).

Відповідно до пункту 2 Розділу І Порядку № 772 однострій - загальна назва форменого одягу поліцейського, що складається з предметів, які видаються в тимчасове користування для виконання службових завдань, тренувань, навчань, занять тощо (інвентарне майно), та предметів особистого користування, які видаються в постійне користування і не використовуються як інвентарне майно; строк носіння (експлуатації) предметів однострою - час, установлений нормами належності, протягом якого предмет має носитися або перебувати в експлуатації.

Згідно з пунктом 3 Розділу І Порядку № 772 одностроєм згідно із цим Порядком забезпечуються поліцейські, зокрема, які проходять службу на відповідних посадах у Національній поліції України.

Використання предметів однострою, які не відповідають описам та зразкам, затвердженим Кабінетом Міністрів України, забороняється. Рішення щодо подальшого обліку, використання або списання таких предметів однострою приймається керівником відповідного органу поліції, ЗВО, інших державних органів, установ та організацій у встановленому законодавством порядку (пункт 4 Розділу І Порядку № 772).

Забезпечення одностроєм у поліції здійснюється централізовано структурним підрозділом центрального органу управління поліцією з питань матеріально-технічного та ресурсного забезпечення (пункт 1 Розділу ІІІ Порядку № 772).

Отримання предметів однострою здійснюється на підставі відповідного рішення керівництва поліції (пункт 4 Розділу ІІІ Порядку № 772).

Строк носіння (експлуатації) предметів однострою починає обчислюватися з дня фактичної видачі їх у користування (експлуатацію). Час зберігання предметів однострою на складі не зараховується до строку їх носіння (експлуатації). На кожного поліцейського для здійснення контролю за станом використання ним предметів однострою згідно з нормами належності та за строками їх носіння (експлуатації) оформлюється арматурна картка. Облік предметів однострою в арматурній картці ведеться з дати призначення поліцейського на відповідну посаду або зарахування на навчання до ЗВО згідно з наказом по особовому складу (пункти 1, 2, 3 Розділу IV Порядку № 772).

Предмети однострою особистого користування передаються поліцейським безоплатно. Предметами однострою особистого користування забезпечуються поліцейські, визначені в пункті 3 розділу I цього Порядку, із дня призначення на посаду або зарахування на навчання до ЗВО. Предмети однострою особистого користування видаються поліцейським на майбутній термін служби або з урахуванням навчання у ЗВО та на строк, що передбачений нормами належності. Чергова видача поліцейським однострою особистого користування проводиться після закінчення строків його експлуатації (носіння). Дострокова видача предметів однострою дозволяється тільки у випадках, передбачених цим Порядком. Предмети однострою, що належать до видачі поліцейським за декількома нормами, видаються за тією, строк носіння (експлуатації) за якою менший (пункти 1, 2, 3, 4 Розділу V Порядку № 772).

Однострій, що знаходиться в органах (закладах, установах) поліції, ЗВО, підлягає обов`язковому обліку. Облік здійснюється шляхом оформлення відповідних документів, правильного та своєчасного занесення записів до книг, карток та інших облікових документів усіх операцій з руху та змін якісного стану предметів однострою (абзац перший пункту 2 Розділу VII Порядку № 772).

Книги та інші документи з обліку однострою оформлюються та ведуться згідно з вимогами цього Порядку і зберігаються згідно з вимогами законодавства. Упровадження облікових документів невстановленої форми заборонено (пункт 3 Розділу VII Порядку № 772).

Підставою для оформлення арматурної картки є наказ про призначення на посаду (зарахування на навчання) в орган (заклад, установу) поліції, ЗВО, а на поліцейського, якого переведено з іншого органу (закладу, установи), ЗВО, крім наказу,- атестат на предмети однострою (абзац перший пункту 11 Розділу VII Порядку № 772).

Арматурні картки обліковуються в реєстрі арматурних карток. Реєстр арматурних карток нумерується, прошнуровується, скріплюється печаткою, підписується керівником підрозділу забезпечення та реєструється згідно з вимогами діловодства (пункт 13 Розділу VII Порядку № 772) .

Для видачі однострою поліцейським на підставі облікових даних арматурних карток оформлюється в одному примірнику роздавальна відомість на предмети однострою (додаток 12). З метою уникнення безпідставної видачі предметів однострою зазначений у роздавальній відомості на предмети однострою список поліцейських перевіряється посадовою особою підрозділу кадрового забезпечення. Роздавальна відомість на предмети однострою вважається виконаною, якщо згідно з нею здійснено видачу предметів однострою вказаним у ній поліцейським, повністю або частково відповідно до зазначеної кількості, її підписано всіма передбаченими посадовими особами, а дані про видачу внесено до арматурних карток поліцейських, яким було видано предмети однострою. Виконана роздавальна відомість на предмети однострою має бути передана до бухгалтерської служби органу (закладу, установи) поліції, ЗВО у строк не більше 30 днів з моменту здійснення в ній первинного запису про видачу предметів однострою поліцейським, але не пізніше останнього дня звітного місяця. Роздавальна відомість на предмети однострою, оформлена під час видачі поліцейським предметів однострою особистого користування, є підставою для складання акта списання встановленої форми та відображення інформації про проведену господарську операцію в бухгалтерському обліку відповідного органу (закладу, установи) поліції, ЗВО. Після видачі предметів однострою особистого користування забезпечується їх управлінський облік. Виконана роздавальна відомість на предмети однострою є підставою для складання акта введення в експлуатацію предметів однострою, що використовуються як інвентарне майно. В акті за потреби зазначається зведена інформація з однієї або декількох роздавальних відомостей на предмети однострою з посиланням на тотожну інформацію, що відображена в роздавальній(их) відомості(ях) на предмети однострою (пункт 16 Розділу VII Порядку № 772).

Відповідно до пункту 10 Розділу V Порядку № 772 відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, здійснюється з урахуванням термінів його експлуатації та у випадку втрати, пошкодження та/або звільнення поліцейського зі служби з таких підстав, зокрема, за власним бажанням.

З системного аналізу вищенаведених норм Порядку № 772 встановлено, що в разі звільнення поліцейського зі служби у зв`язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, ним повинна відшкодовуватись вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.

З системного аналізу положень Порядку № 722, вбачається обов`язок відповідача відшкодувати вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.

З вищеописаних доказів судом встановлено, що ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 14.04.2021 внаслідок реалізації наказу від 07.04.2021 № 178 о/с про накладення на нього дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби в поліції.

Згідно з інформацією, зазначеною у довідці від 07 квітня 2021 року № 42, на дату звільнення у розпорядженні ОСОБА_1 перебували предмети однострою, строк носіння яких не закінчився, у кількості чотирьох найменувань, сума вартості яких у загальному розмірі склала 2840,45 грн.

Позивачу під час звільнення повідомили про необхідність відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.

Суд зауважує, що отримання особами предметів однострою пов`язана саме з проходженням служби, а обов`язок відшкодування виникає у зв`язку з припиненням проходження служби.

Відтак сума відшкодування розраховується станом на день звільнення особи зі служби в поліції.

Однак на час розгляду справи відповідач зазначену вище суму вартості предметів однострою особистого користування в повному обсязі не відшкодував.

Судом встановлено, що станом на дату звільнення відповідача чинними нормами Порядку № 772 передбачений обов`язок відповідача обов`язок відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, тому суд вважає, що позивач дійшла хибного висновку про можливість застосування до спірних правовідносин норм статті 58 Конституції України.

За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. «Руїз Торія проти Іспанії» (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09 грудня 1994 року, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, які слід задовольнити.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).

З викладеного слідує, що витрати суб`єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб`єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб`єкту владних повноважень, не підлягає.

Такі обмеження у можливостях суб`єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.

Оскільки Головне управління Національної поліції в Луганській області у вказаній справі є суб`єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління Національної поліції в Луганській області (місцезнаходження: 93406, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Вілєсова, буд. 1, код за ЄДРПОУ 40108845) до ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; фактичне місце мешкання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 2840,45 грн задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Головного управління Національної поліції в Луганській області вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 2840 (дві тисячі вісімсот сорок) гривень 45 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Захарова