Постанова № 98780684, 03.08.2021, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
03.08.2021
Номер справи
522/9559/21
Номер документу
98780684
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 522/9559/21

Провадження № 3/522/7351/21

03.08.2021 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Коваленко В. М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , яка працює на посаді головного державного інспектора відділу з питань трудових відносин Головного управління Держпраці в Одеській області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

- за абз. 11 ч. 1 ст. 166-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

До Приморського районного суду м. Одеси з Державної регуляторної служби України надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за абз. 11 ч. 1 ст. 166-21 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 006/К-2021 від 18.05.2021 р. ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене абз. 11 ч. 1 ст. 166-21 КУпАП, а саме: в порушення вимог, встановлених частиною четвертою статті 4-1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року № 877-V під час наповнення системи обмежила доступ до акту від 05 грудня 2019 року № ОД 1301/1583/АВ та припису від 05 грудня 2019 року № ОД 1301/1583/АВ/П за результатами перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА МЕРЕЖА «АРБЕР» (ідентифікаційний код юридичної особи 38018852).

В судовому засіданні ОСОБА_1 та її захисник адвокат Іноземцев О. В. заперечували проти притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності посилаючись на відсутність складу адміністративного правопорушення.

При цьому доступ до вказаного Акту та припису було обмежено з тих підстав, що вказані документи містили персональні данні щодо керівника товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА МЕРЕЖА «АРБЕР», а саме: реєстраційний номер облікової картки платника податків, номер та серія паспорта, а також місце реєстрації, з огляду на що відкритий доступ до вказаних документів є неможливим, оскільки такий доступ буде порушенням вимог закону в частині розповсюдження персональних даних особи без її згоди.

Розглянувши справу про адміністративне правопорушення та дослідивши матеріали справи у їх сукупності приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно зі ст. 251 КпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатись судом лише у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.

Відповідно до ст. 4-1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року № 877-V інтегрована автоматизована система державного нагляду (контролю) створюється з метою забезпечення суб`єктів господарювання та органів державної влади, органів місцевого самоврядування інформацією про заходи державного нагляду (контролю).

До інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) вносяться відомості про:

юридичних осіб - найменування, ідентифікаційний код, місцезнаходження, види діяльності, ступінь ризику від провадження господарської діяльності;

фізичних осіб - підприємців - прізвище, ім`я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та номер паспорта - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному податковому органу та мають відмітку в паспорті), місце проживання, види діяльності, ступінь ризику від провадження суб`єктом господарювання господарської діяльності;

найменування органів державного нагляду (контролю);

види господарської діяльності, що підлягають державному нагляду (контролю);

перелік нормативно-правових актів, дотримання вимог яких перевіряється під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), з посиланням на офіційні веб-сторінки відповідних органів державного нагляду (контролю);

річні плани проведення заходів державного нагляду (контролю) та план проведення комплексних заходів державного нагляду (контролю);

звіти про виконання річних та комплексного планів проведення заходів державного нагляду (контролю) за попередній рік;

дату і номер наказу (рішення, розпорядження), місце здійснення заходу, строки здійснення, тип, підставу та предмет здійснення заходу, найменування органу державного нагляду (контролю), що зазначені у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю);

результати здійсненого заходу державного нагляду (контролю) із зазначенням номера акта щодо виявлення або відсутності порушень законодавства, посилання на відповідні вимоги законодавства у разі виявлення порушень;

короткий зміст розпорядчого документа про усунення порушень, виявлених під час здійснених заходів державного нагляду (контролю);

застосовані до суб`єкта господарювання адміністративно-господарські санкції за результатами здійсненого заходу державного нагляду (контролю);

результати оскарження розпорядчих документів органів державного нагляду (контролю) та застосовані до суб`єктів господарювання адміністративно-господарські санкції.

Відомості, що містять інформацію з обмеженим доступом, до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) не вносяться.

Доступ до відомостей інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) здійснюється через мережу Інтернет та є відкритим і безоплатним.

З наданої до суду копії акту від 05 грудня 2019 року № ОД 1301/1583/АВ за результатами перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВА МЕРЕЖА «АРБЕР» (ідентифікаційний код юридичної особи 38018852) вбачається, що на першій сторінці містяться данні щодо керівника товариства ОСОБА_2 з зазначенням серії та номеру його паспорта, реєстраційного номеру облікової картки платника податку та місця реєстрації.

Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 4-1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року № 877-V було обмежено.

Відповідно до абз. 11 ч. 1 ст. 166-21 КУпАП порушення встановленого законом порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а саме: невнесення або внесення недостовірних відомостей чи відомостей не в повному обсязі щодо заходів державного нагляду (контролю) до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб органу державного нагляду (контролю) від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

З урахуванням зазначених обставин, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого абз. 11 ч. 1 ст. 166-21 КУпАП, а тому провадження у адміністративній справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 10, 24, 33, 38, 221, 247, 251, 254, 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за абз. 11 ч. 1 ст. 166-21 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В. М. Коваленко

03.08.2021

03.08.2021