Постанова № 98779079, 02.08.2021, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.08.2021
Номер справи
756/10429/21
Номер документу
98779079
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 756/10429/21

Провадження № 3/756/5650/21

УКРАЇНА

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2021 року місто Київ

Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Ткач М.М.,

за участі секретаря судового засідання -Телегей К.В.,

прокурора: Ходак Є.С.,

особи, що притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП України стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

Згідно протоколу № 299 від 05.07.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника директора комунального підприємства "Шкільне харчування Оболонського району м. Києва" будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту "а" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до статті 172-6 КУпАП являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, 06.04.2021 о 11:52 несвоєчасно, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вказувала, що не є суб`єктом декларування, оскільки працює у комунальному підприємстві, що не є державним органом та здійснює підприємницьку діяльність.

Прокурор Оболонської окружної прокуратури м. Києва Ходак Є.С. у судовому засіданні повідомив, що вважає наявними підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за несвоєчасне, без поважних причин подання декларації суб`єкта декларування та просив накласти на неї адміністративне стягнення межах санкції ч.1 ст.172-6 КпАП України. При цьому, зазначив, що моментом виявлення даного адміністративного правопорушення є дата зібрання усіх матеріалів перевірки, відтак він вважає, що станом на день розгляду даної справи строк накладення адміністративного стягнення, встановленого ч.4 ст.38 КпАП України не закінчився.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, вивчивши письмові матеріали справи, судом встановлено наступне.

Статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно наказу №18-к від 27.11.2013 року ОСОБА_1 прийнято на посаду заступника директора КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва».

Відповідно до підпункту «а» пункту 2 » частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичної особи публічного права є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, та на яких покладено обов`язок подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Як вбачається із Статуту КП ««Шкільне харчування Оболонського району м. Києва» затвердженого Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 20.09.2013 року за №1654, КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва» належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва.

У відповідності до Роз`яснення Національного агентства від 03.02.2021 року №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю визначено, що під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Посадовою інструкцією заступника директора, затвердженої директором КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва» від 27.11.2013 року, визначено, що заступник директора організовує роботу і ефективну взаємодію всіх цехів та виробничих одиниць, підвищує рентабельність підприємства.

Таким чином, ОСОБА_1 обіймаючи посаду заступника директора КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва», яке є юридичною особою публічного права, здійснюючі організаційно-розпорядчі функції, є посадовою особою та відповідно суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України Про запобігання корупції особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком.

Таким чином, ОСОБА_1 , зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (далі - Декларацію за 2020 рік) до 01.04.2021.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , ОСОБА_1 подала Декларацію за 2020 рік лише 06.04.2021 о 11 годині 52 хвилини, тобто несвоєчасно.

Як вбачається із письмових пояснень ОСОБА_1 від 29.04.2021 року, остання пояснила, що будучи заступником директора КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва», про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік ОСОБА_1 знала, про це їй нагадувалось 30.03.2021 року головним бухгалтером КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва» ОСОБА_2 , однак Декларацію за 2020рік ОСОБА_1 подала лише 06.04.2021 року, у зв`язку з тим, що вживала заходи щодо пошуку флеш-накопичувача з її електронним цифровим підписом.

Об`єктивних причин, які б унеможливлювали виконання ОСОБА_1 вимог ч. 1 ст. 45 розділу VІІ Фінансовий контроль Закону України «Про запобігання корупції» судом не було встановлено.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII Фінансовий контроль даного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 06.04.2021 о 11 годині 52 хвилині, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом № 229 від 05.07.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; завіреною копією запиту до КП«Шкільне харчування Оболонського району м. Києва» від 07.04.2021 року №2627/55/125/03-2021; завіреною копією Наказу №18-к від 27.11.2013 року КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва»; копією Статуту КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва»; посадовою інструкцією заступника директора КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва»; завіреною копією запиту НАЗК відносно ОСОБА_1 №2680/55/125/03-2021 від 08.04.2021.

Приймаючі до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно з ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Датою виявлення адміністративного правопорушення є дата зібрання матеріалів та закінчення проведення повної перевірки обставин несвоєчасного подання декларації, в тому числі і поважності причин пропуску встановленого законом строку.

З матеріалів справи вбачається, що, з приводу виявленого факту несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 , перевірялися та збиралися відповідні документи. Вже після проведеної перевірки та зібрання відповідних документів, необхідних для складання протоколу, 05.07.2021 року був складений протокол про адміністративне правопорушення.

З наведеного вище вбачається, що станом на день розгляду справи в суді строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не закінчилися.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особа правопорушника, її відношення до скоєного та майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність.

Таким чином, з урахуванням наведеного, суд вважає, що з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, необхідним і достатнім буде застосуваннями до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6 , ст. 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватою ОСОБА_1 у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. на користь держави.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.

Суддя Ткач М.М.