Ухвала суду № 98764225, 03.08.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.08.2021
Номер справи
640/10752/20
Номер документу
98764225
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1/1016

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про витребування доказів

03 серпня 2021 року м. Київ № 640/10752/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Клочкової Н.В., при секретарі судового засідання Бєсєді А.Ю., за результатами підготовчого засідання, в адміністративній справі за позовом

ОСОБА_1

до Державного бюро розслідувань

про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

за участю позивача, представника позивача та відповідача

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач), адреса: АДРЕСА_1 до Державного бюро розслідувань (надалі - відповідач), адреса: 01008, місто Київ, вулиця Михайла Грушевського, будинок 12/2, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ за підписом виконувача обов`язків директора Державного бюро розслідувань Соколова О.В. «Про звільнення працівників Державного бюро розслідувань» від 31 березня 2020 року № 223-ос в частині звільнення ОСОБА_1 з посади слідчого другого слідчого відділу третього управління організації досудових розслідувань (управління з розслідування військових злочинів) Державного бюро розслідувань (зі змінами згідно з наказом в.о. директора Державного бюро розслідувань Соколова О.В. від 14 квітня 2020 року № 260-ос «Про внесення змін до наказу від 31 березня 2020 року № 223-ос «Про звільнення працівників Державного бюро розслідувань») з 14 квітня 2020 року у зв`язку зі скороченням посади державної служби внаслідок зміни структури та штатного розпису з припиненням державної служби на підставі 1 частини 1 статті 87 Закону України «Про Державну службу»;

- поновити ОСОБА_1 на посаді, що є рівнозначною посаді слідчого другого слідчого відділу третього управління організації досудових розслідувань (управління з розслідування військових злочинів) Державного бюро розслідувань в Головному слідчому управлінні Державного бюро розслідувань;

- стягнути з Державного бюро розслідувань (код ЄДРПОУ 41760289) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) середній заробіток за час вимушеного прогулу з урахуванням проведених виплат;

- допустити до негайного виконання судового рішення в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді та стягнення на його користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми платежу за один місяць.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва витребувано у Національного агентства з питань запобігання корупції інформацію про те, чи належить займана ОСОБА_1 на час звільнення посада слідчого другого слідчого відділу третього управління організації досудових розслідувань (управління з розслідування військових злочинів) Державного бюро розслідувань до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва вирішено перейти до вирішення справи за правилами загального позовного провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного бюро розслідувань про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та призначено справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні.

Надалі, на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва представником позивача було подано клопотання про витребування доказів, в якому останні просить суд витребувати належним чином засвідчені копії:

- штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік, затвердженого та введеного в дію наказом Державного бюро розслідувань від 28 січня 2020 року № 4 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік» (зі змінами, внесеними наказом Державного бюро розслідувань від 14 лютого 2020 року № 18 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік»);

- штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань, затверджених та введених в дію наказом Державного бюро розслідувань від 27 лютого 2020 року № 21 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату ДБР на 2020 рік») в редакції всіх змін, внесених наказами Державного бюро розслідувань від 03 квітня 2020 року № 28 дск; від 08 травня 2020 року № 48 дск; від 14 травня 2020 року № 51 дск; від 17 червня 2020 року № 75 дск; від 08 липня 2020 року № 88 дск; від 28 липня 2020 року № 105 дск; від 30 липня 2020 року № 107 дск; від 03 вересня 2020 року № 137 дск; від 16 вересня 2020 року № 149 дск; від 17 вересня 2020 року № 152 дск; від 30 вересня 2020 року № 183 дск, які стосуються змін штатної чисельності посад слідчих в центральному апараті Державного бюро розслідувань (в разі наявності таких змін), що діяли після 31 березня 2020 року;

- посадової інструкції слідчого Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань;

- відомості про наявність вакантних посад слідчих в центральному апараті Державного бюро розслідувань станом на 02 квітня 2020 року та станом на 14 квітня 2020 року;

- відомості про загальну кількість фактично зайнятих посад слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань станом на 03 березня 2020 року та станом на 31 березня 2020 року у відсотковому співвідношенні від загальної укомплектованості штату слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань;

- відомості про загальну кількість фактично зайнятих посад слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань в період з квітня 2020 року по вересень 2020 року у відсотковому співвідношенні від загальної кількості штатних посад слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань.

В обґрунтування вказаного клопотання представник позивача зазначає, що без дослідження вищезазначених документів у повному обсязі шляхом їх порівняльного аналізу неможливо встановити реальний зміст та обсяг змін в організаційній структурі та штатній чисельності центрального апарату Державного бюро розслідувань, які відбулись напередодні звільнення позивача, а також протягом шести місяців після звільнення позивача.

Також, представник позивача зазначає, що без дослідження вищезазначених документів у повному обсязі шляхом їх порівняльного аналізу неможливо встановити реальний зміст та обсяг змін в організаційній структурі та штатній чисельності центрального апарату Державного бюро розслідувань, які відбулись напередодні звільнення позивача, а також протягом шести місяців після звільнення позивача.

У судовому засіданні 03 серпня 2021 року, позивач підтримав вказане клопотання та просив суд задовольнити викладені в ньому вимоги та витребувати необхідні копії матеріалів та документів.

Представник відповідача заперечував проти задоволення поданого представником позивача клопотання та просив суд відмовити у задоволенні клопотання та такому витребуванні.

Перевіривши матеріали клопотання та його обґрунтування, заслухавши пояснення сторін, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до частини першої та четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до приписів статі 73 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Частиною 6 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Відповідно до частини 8 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Згідно частини 9 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Частиною 8 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до частини 9 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Отже, виходячи з аналізу вищевикладених норм чинного законодавства, заслухавши пояснення сторін у судовому засіданні, дослідивши наявні в матеріалах справи документи та матеріали та перевіривши вказані представником позивача обґрунтування на підтвердження наявності підстав для витребування вказаних у поданому останнім клопотанні документів та матеріалів, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення поданого представником позивача клопотання та витребування належним чином засвідчених копій:

- штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік, затвердженого та введеного в дію наказом Державного бюро розслідувань від 28 січня 2020 року № 4 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік» (зі змінами, внесеними наказом Державного бюро розслідувань від 14 лютого 2020 року № 18 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік»);

- штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань після внесення змін, які стали підставою для звільнення позивача з посади (додаток до наказу Державного бюро розслідувань від 27 лютого 2020 року № 21 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату ДБР на 2020 рік») в редакції всіх змін, які стосуються змін штатної чисельності посад слідчих в центральному апараті Державного бюро розслідувань (в разі наявності таких змін), що діяли після 31 березня 2020 року;

- посадову інструкцію слідчого Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань;

- відомості про наявність вакантних посад слідчих в центральному апараті Державного бюро розслідувань станом на 02 квітня 2020 та станом на 14 квітня 2020, відомості про загальну кількість зайнятих посад слідчих в центральному апараті Державного бюро розслідувань станом на 03 березня 2020 року та станом на 31 березня 2020 року.

Керуючись ст. ст. 72-77, 79, 80, 174, 180, 181, 205, 223, 243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Клопотання позивача задовольнити частково.

2. Витребувати у Державного бюро розслідувань належним чином засвідчені копії:

- штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік, затвердженого та введеного в дію наказом Державного бюро розслідувань від 28 січня 2020 року № 4 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік» (зі змінами, внесеними наказом Державного бюро розслідувань від 14 лютого 2020 року № 18 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань на 2020 рік»);

- штатного розпису центрального апарату Державного бюро розслідувань після внесення змін, які стали підставою для звільнення позивача з посади (додаток до наказу Державного бюро розслідувань від 27 лютого 2020 року № 21 ДСК «Про затвердження та введення в дію штатного розпису центрального апарату ДБР на 2020 рік») в редакції всіх змін, які стосуються змін штатної чисельності посад слідчих в центральному апараті Державного бюро розслідувань (в разі наявності таких змін), що діяли після 31 березня 2020 року;

- посадову інструкцію слідчого Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань;

- відомості про наявність вакантних посад слідчих в центральному апараті Державного бюро розслідувань станом на 02 квітня 2020 та станом на 14 квітня 2020, відомості про загальну кількість зайнятих посад слідчих в центральному апараті Державного бюро розслідувань станом на 03 березня 2020 року та станом на 31 березня 2020 року.

3. Витребувані судом докази відповідачеві надати до наступного підготовчого засідання у справі.

4. Продовжити строк підготовчого провадження у справі та оголосити перерву та призначити наступне підготовче засідання, яке відбудеться 07 вересня 2021 о 10 год. 30 хв. Наступне підготовче судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1, зал судового засідання № 10.

5. Копії ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає

Суддя Н.В. Клочкова

Повний текст ухвали виготовлено 03.08.2021.