
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 серпня 2021 року Чернігів Справа № 620/7597/21
Чернігівський окружний адміністративний суду складі:
головуючого судді Клопота С.Л.,
за участю секретаря Шевченко А.В.,
позивача ОСОБА_1
представника відповідача Костюк І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, треті особи: ПП «Олишівське», Відділ примусового виконкання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та просить:
1. Визнати незаконною відмову Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області у знятті з реєстрації комбайну зернозбирального STAR-LINER-4040. д.н.з. НОМЕР_1 .
2. Зобов`язати Головне управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області зняти з реєстрації комбайн зернозбиральний STAR-LINER-4040, д.н.з. НОМЕР_1 , який стоїть на реєстраційному обліку на ПП «Олишівське».
3. Зобов`язати Головне управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області поставити на реєстрацію комбайн зернозбиральний STAR-LINER-4040, д.н.з. НОМЕР_1 на ОСОБА_1 .
Свої вимоги обґрунтовує тим, що відмова Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області поставити на реєстрацію комбайн зернозбиральний STAR-LINER-4040, д.н.з. НОМЕР_1 на ОСОБА_1 , порушує його право власності на цей комбайн та право використовувати його за призначенням.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.
Представники третіх осіб не з`явились в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
На адресу Головного управління надійшла заява від позивача від 20.04.2021 в якій останній просив зняти з реєстрації комбайн зернозбиральний STAR-LINER-4040 днз НОМЕР_1 .
На адресу позивача було направлено лист від 20.05.2021 за вих. №01-13-29/2758 в якому повідомлялось, що зняти комбайн зернозбиральний STAR-LINER-4040 днз НОМЕР_1 не є можливим у зв`язку з відсутністю свідоцтва про реєстрацію.
Не погодившись з такою відмовою, позивач оскаржив її до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Процедура відомчої реєстрації, тимчасової реєстрації, перереєстрації (далі - реєстрація) та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів регулюється Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 №694 (далі - Порядок №694).
Пунктом 2 Порядку №694 встановлено, що реєстрація та зняття з обліку машин проводяться територіальними органами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
Відповідно до підпункту 3 пункту 17 Порядку №694 передбачено, що з обліку машина знімається на підставі заяви власника або уповноваженої ним особи, до якої додаються свідоцтво про реєстрацію.
Позивач посилаючись на п.17 Порядку №694 стверджує, що до заяви про зняття з обліку машин можуть бути додані інші документи, визначені Порядком №694.
Так ним було додано Акт №48162243/3 державного виконавця про проведення електронних торгів від 30.08.2016 та платіжний документ про сплату вартості придбаного товару.
Суд зазначає, що пунктом 9 Порядку №694 визначено: «інші документи у випадках, визначених цим Порядком».
У Порядку №694 взагалі не йдеться про те, що акт про проведення електронних торгів, чи платіжний документ про сплату вартості придбаного товару можуть замінити, в даному випадку, свідоцтво про реєстрацію.
Відповідно до витягу з Уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи (УАЕОС) (додається), комбайн зернозбиральний STAR-LINER-4040 днз НОМЕР_1 не зареєстрований за ПП «Олишівське» та ніколи не був зареєстрованим за останнім.
Зважаючи на наведене, судом встановлено, що відмова Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області у знятті з реєстрації комбайну зернозбирального STAR-LINER-4040. д.н.з. НОМЕР_1 з ПП «Олишівське» є правомірною та обгрунтованою.
Як вже зазначалось судом процедура відомчої реєстрації, тимчасової реєстрації, перереєстрації (далі - реєстрація) та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів регулюється Порядком №694.
З огляду на те, що до заяви про зняття комбайну зернозбирального STAR-LINER-4040 днз НОМЕР_1 з ПП «Олишівське» та реєстрацію комбайну на його ім`я не було додано жодних доказів на підтвердження права власності цього транспортного засобу на ПП «Олишівське» ні самому позивачу, у суду відсутні правові підстави для зобов`язання відповідача зняти з реєстрації цей комбайн з ПП «Олишівське» чи зареєструвати його за позивачем.
Враховуючи вищевикладене, в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 необхідно відмовити.
Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області (вул.1-го Травня, буд.180, м.Чернігів,14034), треті особи: ПП «Олишівське», Відділ примусового виконкання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Повний текст рішення виготовлено 04 серпня 2021 року.
Суддя С.Л. Клопот