Рішення № 98761397, 04.08.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2021
Номер справи
200/8163/21
Номер документу
98761397
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 серпня 2021 р. Справа№200/8163/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання незаконним і скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії -

У С Т А Н О В И В:

У червні 2021 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - відповідач-1, УПФУ), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач-2, ГУПФУ), в якому просить: - визнати незаконним і скасувати рішення Комісії з питань підтвердження пільгового стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років від 28 травня 2021 року № 8/77 і рішення Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 3 березня 2021 року № 32 щодо відмови в призначенні пільгової пенсії; - зобов`язати Костянтинівсько-Дружківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. 2 ч. 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 25 лютого 2021 року із зарахуванням до пільгового стажу за Списком № 2 періодів роботи з 22 травня 1987 року по 10 березня 1992 року на посаді «контролеру ОТК в цеху аміачної селітри» в Виробничому об`єднанні «Навоиазот» і з 2 березня 1993 року по 13 липня 1993 року в Костянтинівському заводі «Автоскло» на посаді «дробильника-розмелювача».

Обґрунтовуючи позов ОСОБА_1 посилається безпідставну відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

ГУПФУ надало відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначає, що довідка про стаж позивача від 01.02.2013 № 5 на фірмовому бланку, в якому печатка викладена на іноземній мові, що суперечить п. 2.9 розділу ІІ Порядку 22-1, а переклад документу заявником на українську мову не наданий. Також зазначає, що Костянтинівське державне підприємство завод «Автоскло» ім. К. Т. Бондарева припинило свою діяльність за судовим рішенням 11.07.2012 і посилається на необхідність застосування механізму підтвердження періодів роботи відповідно до Постанови Правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 № 18-1.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05.07.2021 суддею прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, витребувано у відповідача докази.

Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, що підтверджується копією паспорту громадянина України № НОМЕР_1 , виданого 1 листопада 1996 року.

За наслідками розгляду заяви позивача від 25.02.2021 про призначення пенсії за віком відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону № 1058 УПФУ прийняло рішення № 32 від 03.03.2021 про відмову в призначенні пільгової пенсії.

З указаного рішення випливає, що позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно зі ст. 114 Закону № 1058 у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу по Списку № 2. У цьому рішенні зазначено, що довідка про стаж позивача від 01.02.2013 № 5 на фірмовому бланку, в якому печатка викладена на іноземній мові, що суперечить п. 2.9 розділу ІІ Порядку 22-1, а переклад документу заявником на українську мову не наданий. Також УПФУ зазначає, що Костянтинівське державне підприємство завод «Автоскло» ім. К. Т. Бондарева припинило свою діяльність за судовим рішенням 11.07.2012 і посилається на необхідність застосування механізму підтвердження періодів роботи відповідно до Постанови Правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 № 18-1.

28 травня 2021 року Комісія з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії при ГУПФУ прийняла рішення № 8/77, яким відмовлено ОСОБА_1 у підтвердженні періоду роботи на пільгових умовах за Списком № 2 з 02.03.1993 по 13.07.1993 на посаді дробильника-розмелювача в Костянтинівському заводі «Автоскло» у зв`язку з відсутністю первинних документів, які підтверджують роботу повний робочий день у шкідливих умовах праці та можливості здійснити перевірки обґрунтованості видачі наданих документів.

До суду надано копію трудової книжки позивача НОМЕР_2 , в якій наявні записи про трудову діяльність позивача, зокрема (у межах спірних правовідносин), з 22.05.1987 по 10.03.1992 на Виробничому об`єднані «Навоиазот» як контролер ОТК у цеху аміачної селітри і з 02.03.1993 по 13.07.1993 у Костянтинівському ПО «Автоскло» (у наступному Державне підприємство «Завод «Автоскло», у наступному Державне підприємство «Завод «Автоскло» ім. К. Т. Бондарева) як дробильник-розмелювач.

У копії листа Відкритого акціонерного товариства «Навоиазот» (Navoiyazot) Республіка Узбекистан від 26.02.2013 № 193-ок, яка була надана на запит УПФУ № 19496/09 від 27.12.2012, зазначено, що ОСОБА_1 працювала повний робочий день і виконувала технічний контроль виробництва у відділі технічного контролю по цеху аміачної селітри зі шкідливими умовами праці. Також зазначено, що позивач начальними або адміністративними відпустками не користувалася, на роботах зі скороченим (не повним) робочим днем, на роботах у режимі неповного робочого тижня та на виправних роботах не була зайнята. З 03.10.1990 по 07.02.1992 позивач перебувала в частково оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до 1,5 років. Крім того, зазначено, що ВО «Навоиазот» реорганізоване у ВАТ «Навоиазот» з 01.05.2002.

Підпис начальника управління кадрами на вказаному листі скріплено печаткою з латинськими літерами.

У довідці Відкритого акціонерного товариства «Навоиазот» № 5 від 01.02.2013 зазначено, що ОСОБА_1 з 22.05.1987 по 10.03.1992 працювала в цехах і виробництвах, Передбачених Списком № 2.

Підпис начальника управління кадрами на вказаному листі скріплено печаткою з латинськими літерами.

У копії довідки Заводу «Автоскло» ім. К. Т. Бондарева від 18.01.2005 № 40/12, яка уточнює особливий характер роботи або умови праці, потрібні для призначення пільгової пенсії, зазначено, що ОСОБА_1 з 02.03.1993 по 13.07.1993 працювала повний робочий день на виробництві праці як дробильник-розмелювач (Список 2 розділ XVIII підрозділ 1 пункт 18-1а

Також надано копію наказу Української Державної Корпорації промисловості будівельних матеріалів ВО «Автоскло» від 25.07.1994 № 411 щодо атестації робочих місць по умовам праці, зокрема, Список 2 дробильник-розмелювач (код 11918).

Частиною 1 і ч. 3 ст. 44 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 64 Закону № 1058-IV передбачено, що Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов`язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону № 1058-IV встановлено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Приписами п. 2 ч. 2 вказаної статті передбачено, що працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 50 років - по 31 березня 1965 року включно; 50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року; 51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року; 51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року; 52 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року; 52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967 року; 53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року; 53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968 року; 54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року; 54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року; 55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року.

За відсутності страхового стажу, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацами першим і третім - тринадцятим цього пункту, страхового стажу: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців у чоловіків і не менше 20 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років у чоловіків і не менше 21 року у жінок; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років у чоловіків і не менше 22 років у жінок; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців у чоловіків і не менше 22 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років у чоловіків і не менше 23 років у жінок; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців у чоловіків і не менше 23 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років у чоловіків і не менше 24 років у жінок; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок.

Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п`ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи; жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.

Зазначене зменшення пенсійного віку для жінок застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.

Підпунктом 2 п. 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.

Відповідно до п. 4.2 і п. 4.3 розділу IV Порядку № 22-1 встановлено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Згідно з п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок №637), передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до п. 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток N 5).

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Додатково в довідці наводяться такі відомості: стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства (в тому числі колгоспів) - про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції; стосовно жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами на підприємствах сільського господарства (в тому числі в колгоспах) - про виконання встановлених норм обслуговування; стосовно жінок, які працюють на вирощуванні, збиранні та післязбиральному обробленні тютюну, - про зайнятість на перелічених роботах протягом повного сезону.

У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.

Суд звертає увагу на те, що довідка Заводу «Автоскло» ім. К. Т. Бондарева від 18.01.2005 № 40/12 відповідає вимогам абзацу другого п. 20 Порядку №637.

Пунктами 1 і 6 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 № 18-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2006 року за № 1231/13105 (далі - Порядок № 18-1), передбачено, що цей Порядок визначає процедуру підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи, зокрема, для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлену для окремої категорії працівників, у разі ліквідації підприємства, установи, організації без визначення правонаступника.

Основним завданням Комісії є розгляд заяв про підтвердження стажу роботи та прийняття за результатами їх розгляду рішень про підтвердження (відмову в підтвердженні) стажу роботи.

При цьому, суд звертає увагу на те, що вказаний порядок прийнято відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637.

З наведеного висновується, що Порядок № 18-1 не підлягає застосуванню до спірних правовідносин, оскільки пільгових характер роботи позивача з 02.03.1993 по 13.07.1993 підтверджується трудовою книжкою і довідкою від 18.01.2005 № 40/12, в якій наведені всі необхідні відомості, передбачені абзацом другим п. 20 Порядку №637.

При цьому, відсутність можливості здійснення органом Пенсійного фонду України перевірки виданих документів підприємством, яке ліквідоване, не є підставою для не врахування зазначених у цих документів відомостей за відсутності обґрунтованих сумнівів в їх достовірності.

В оскаржуваних рішеннях і в відзиві на позовну заяву не наведено обґрунтування щодо суттєвих недоліків указаної довідки або щодо зазначення в ній недостовірної інформації.

Суд звертає увагу на те, що надання уточнюючих довідок підприємств, установ, організацій або їх правонаступників для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно лише у випадку відсутності трудової книжки або коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах.

Наведе відповідає висновкам Верховного Суду в постанові від 22.03.2018 у справі №208/235/17(2-а/208/105/17).

Між тим записи у трудовій книжці підтверджують характер роботи позивача в спірні періоди, а також підтверджуються наданими довідками № 5 від 01.02.2013 (з урахуванням листа від 26.02.2013 № 193-ок) і від 18.01.2005 № 40/12.

Пунктом 2.9 розділу II Порядку № 22-1 передбачено, зокрема, що документи, видані компетентними органами іноземних держав щодо громадян України, іноземців і осіб без громадянства, визнаються дійсними в Україні за наявності легалізації, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Але посилання УПФУ в рішенні № 32 від 03.03.2021 і ГУПФУ в наданому відзиві на позовну заяву на вказаний припис є безпідставним, оскільки вказаний припис установлює вимоги до документів, які подаються особами, яка звертається за пенсією, а складені Відкритим акціонерним товариством «Навоиазот» документи були надані на запит саме УПФУ, а не позивача. Крім того, скріплення документу печаткою, записи в якій зазначено іноземною мовою не є перешкодою для врахування зазначеної в цих документах інформації.

Також суд вважає за необхідне звернути увагу на правові висновки Верховного суду, підтверджені в постанові від 26 січня 2021 року у справі № 607/9138/15-а, за якими «За змістом статті 181 Кодексу законів про працю України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу за спеціальністю.

Отже, до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років і на пільгових умовах, зараховується час догляду працюючої особи за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Таким чином, час зазначених відпусток в повному обсязі зараховується до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років і на пільгових умовах, а також до загального стажу роботи. При цьому виключається можливість зменшення тривалості трудового стажу в зв`язку з невиконанням під час відпустки своїх безпосередніх трудових обов`язків».

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваних рішень і наявність підстав для задоволення позовних вимог.

При цьому, суд ураховує, що п. 2 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року № 925 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях шляхом приєднання до головних управлінь Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях за переліком згідно з додатком.

Відповідно до зазначеного Переліку територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом приєднання Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

У листі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 04.06.2021 № 0500-26-7/13710 зазначено, що з 01.06.2021 до Головного управління перейшли завдання та функції територіальних управлінь Пенсійного фонду України в Донецькій області в наслідок їх реорганізації шляхом приєднання до Головного управління.

Відповідно до квитанції № 0.0.2175551879.1 від 25.06.2021 позивачем сплачено 908,00 грн судового збору за подання позовної заяви.

Частиною 1 ст. 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, стягненню на користь позивача підлягає 908,00 грн понесених судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 255, 263, 295, 371, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код: 42171400, 85113, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, буд. 25), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ідентифікаційний код: 13486010; 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, площа Соборна, буд. 3) про визнання незаконним і скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним і скасувати рішення Комісії з питань підтвердження стажу, що дає право на призначення пенсії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області від 28 травня 2021 року № 8/77.

Визнати протиправним і скасувати рішення Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 3 березня 2021 року № 32 про відмову в призначенні пільгової пенсії.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. 2 ч. 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 25 лютого 2021 року, із зарахуванням до її пільгового стажу за Списком № 2 періодів роботи з 22 травня 1987 року по 10 березня 1992 року і з 2 березня 1993 року по 13 липня 1993 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок.

Повне рішення суду складено 4 серпня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя К.О. Куденков