Рішення № 98760950, 04.08.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2021
Номер справи
140/6651/21
Номер документу
98760950
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2021 року ЛуцькСправа № 140/6651/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо зменшення при перерахунку пенсії на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення від 04.12.2020 №ХА10895/1 відсоткового значення розміру пенсії позивача із 86% до 70% сум грошового забезпечення; зобов`язання здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату позивачу пенсії виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 86% сум грошового забезпечення, що зазначені в довідці Волинського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення від 04.12.2020 №ХА10895/1, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є військовим пенсіонером, якому з 13.07.1991 пенсія призначена відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 75% грошового забезпечення. З 01.01.1996 проводився перерахунок пенсії в розмірі 85% сум грошового забезпечення, а з 01.01.2003 - в розмірі 86% сум грошового забезпечення. У свою чергу, з 01.01.2018 перерахунок пенсії проводився у розмірі 70% сум грошового забезпечення. У свою чергу, позивач вказує, що на підставі рішення Волинського окружного адміністративного суду від 31.07.2020 у справі №140/10045/20, позивач отримував пенсію у розмірі 86% сум грошового забезпечення.

У подальшому, рішенням Волинського окружного адміністративного суду у справі №140/1467/21 зобов`язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити позивачу з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням виплачених сум) на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 04.12.2020 №ХА10895/1 про розмір грошового забезпечення за посадою станом на 05.03.2019 із обов`язковим врахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. Проте, з отриманого у травні 2021 рішення відповідача позивачу стало відомо, що на виконання статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідачем з 01.04.2019 здійснено перерахунок пенсії з урахуванням обмежень максимального розміру пенсії до 70%. Таке зменшення розміру пенсії з 86% до 70% позивач вважає протиправним, оскільки порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін не зазнавала, тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправними, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 06.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 КАС України.

У відзиві на позовну заяву представник відповідача заперечує проти позову та вважає його безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки керуючись зміненою чинною статті 13 Закону №2262-ХІІ на час кожного з перерахунків, відповідач в розпорядженнях застосовував той розмір, який був чинний на дату перерахунку, що спростовує помилковий висновок позивача про сталість процентного розміру. Представник відповідача вказує, що позивач помилково вказує, що при перерахунку його пенсії має застосовуватись норма про не перевищення 90%, що визначала розмір його проценту з часу проведення перерахунку пенсії з 2002 року з підвищеного грошового забезпечення, а не норма про не перевищення 70%, прийнята Законом №11666, яка набула чинності з 01.05.2014 та діє до теперішнього часу. Зазначає, що позивач помилково вважає, що відповідач самовільно, а не по Закону №1166 у перерахунку пенсії з 01.04.2019 змінило процент з 86% на 70%. ГУ ПФУ у Волинській області, як суб`єкт владних повноважень у правовідносинах перерахунку пенсії позивачу застосувало чинну норму Закону - частину другу статті 13 Закону №2262, в редакції на час проведення перерахунку пенсії з 01.04.2019 відповідно до Постанови №103 з розміром про не перевищення 70%. Застосування для позивача розміру 86% у перерахунку пенсії з 01.04.2019 при законодавчій нормі, яка складає не перевищення 70%, носить протиправний характер та суперечить конституційному принципу незворотності дії в часі законодавчої норми та статті 19 Конституції України. З наведених підстав представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Як убачається із розрахунку пенсії за вислугу років у пенсійній справі №ХА10895 з 01.01.1996 проведено перерахунок пенсії позивача в розмірі 85% грошового забезпечення та з 01.01.2003 - в розмірі 86% грошового забезпечення.

З 01.01.2018 на виконання Постанови №103 та на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 15.03.2018 №ХА10895 пенсія ОСОБА_1 була перерахована пенсійним органом виходячи із 70% сум грошового забезпечення.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 31.07.2020 у справі № 140/10045/20 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру пенсії з 86 до 70 відсотків відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 86 відсотків грошового забезпечення з 01 січня 2018 року (з урахуванням виплачених сум).

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 11.09.2020 у справі №140/10037/20 визнано протиправними дії Волинського обласного військового комісаріату щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 року основного розміру пенсії. Зобов`язано Волинський обласний військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ, статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 квітня 2019 року перерахунку основного розміру його пенсії.

04.12.2020 Волинський обласний військовий комісаріат підготував довідку розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для обчислення пенсії з 05.03.2019 встановленого згідно рішення суду за посадою старший інженер технічної частини становить 16475,50 грн., у тому числі: посадовий оклад - 4090,00 грн; оклад за військове звання підполковник - 1410,00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років (50%) - 2750,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (65%) - 5362,50 грн.; надбавка за таємність - 409,00 грн.; премія (60%) - 2454,00 грн.

У свою чергу, рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 17.03.2021 у справі №140/1467/21 визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 04 грудня 2020 року №ХА10895/1 про розмір грошового забезпечення за посадою станом на 05 березня 2019 року із обов`язковим урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням виплачених сум) на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 04 грудня 2020 року №ХА10895/1 про розмір грошового забезпечення за посадою станом на 05 березня 2019 року із обов`язковим врахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На виконання вищезазначеного рішення суду відповідач 01.05.2021 здійснив перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки Волинського обласного військового комісаріату з розрахунку 70 % грошового забезпечення.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Як уже було встановлено судом, пенсію за вислугу років позивачу було призначено з 13.07.1991 у розмірі 75 відсотків від суми грошового забезпечення, з 01.01.1996 проводився перерахунок пенсії в розмірі 85 відсотків сум грошового забезпечення та з 01.01.2003 в розмірі 86 відсотків сум грошового забезпечення. В подальшому, позивачу здійснено перерахунок пенсії виходячи із розміру 70 відсотків від суми грошового забезпечення.

Перерахунок призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з пунктами 2 та 3 якого Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача).

Відповідно до пункту 4 цього Порядку перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 5 згаданого Порядку визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704 встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.

У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону №2262-ХІІ на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

Як убачається із наведених норм, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.

Разом з тим відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону №2262-ХІІ, уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.

Суд звертає увагу, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 31.07.2020 у справі № 140/10045/20 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру пенсії з 86 до 70 відсотків відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 86 відсотків грошового забезпечення з 01 січня 2018 року (з урахуванням виплачених сум).

У свою чергу, 04.12.2020 Волинський обласний військовий комісаріат підготував довідку розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для обчислення пенсії з 05.03.2019 встановленого згідно рішення суду, який становить 16475,50 грн., у тому числі: посадовий оклад - 4090,00 грн; оклад за військове звання підполковник - 1410,00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років (50%) - 2750,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (65%) - 5362,50 грн.; надбавка за таємність - 409,00 грн.; премія (60%) - 2454,00 грн.

Як було встановлено судом, рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 17.03.2021 у справі №140/1467/21 визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 04 грудня 2020 року №ХА10895/1 про розмір грошового забезпечення за посадою станом на 05 березня 2019 року із обов`язковим урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням виплачених сум) на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 04 грудня 2020 року №ХА10895/1 про розмір грошового забезпечення за посадою станом на 05 березня 2019 року із обов`язковим врахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На виконання вищезазначеного рішення суду відповідач 01.05.2021 здійснив перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки Волинського обласного військового комісаріату з розрахунку 70 % грошового забезпечення.

У свою чергу, як вбачається з матеріалів адміністративної справи та не заперечується відповідачем пенсію за вислугу років позивачу було призначено з 13.07.1991 у розмірі 75 відсотків від суми грошового забезпечення, з 01.01.1996 проводився перерахунок пенсії в розмірі 85 відсотків сум грошового забезпечення та з 01.01.2003 в розмірі 86 відсотків сум грошового забезпечення.

У подальшому стаття 13 Закону №2262-ХІІ неодноразово була змінена в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.

Так, на момент виникнення спірних правовідносин було установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Разом з тим, застосування цього показника до перерахунку пенсії відповідача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

Отже, порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін не зазнавала, а тому застосування статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. При перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії (86%), яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення розміру пенсії позивача з 86 до 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні її перерахунку з 01.04.2019 року та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років починаючи з 01.04.2019 року у розмірі 86 процентів відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 04.12.2020 №ХА10895/1, з урахуванням виплачених сум.

При цьому, суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану в пункті 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).

Крім того, відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 908,00 грн., сплачений згідно з квитанцією від 25.06.2021 №76992 (а.с.6).

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 263 КАС України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 86 до 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні її перерахунку з 01 квітня 2019 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років починаючи з 01 квітня 2019 року у розмірі 86 процентів відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки Волинського обласного військового комісаріату від 04 грудня 2020 року №ХА10895/1, з урахуванням виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний номер 13358826) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім грн. 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий-суддя О. О. Андрусенко