
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
03 серпня 2021 року м. Київ № 640/14105/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку спрощеного провадження матеріали справи
за позовом ОСОБА_1
до Конкурсної комісії № 1 Державної податкової служби України на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» і «В»,
Державної податкової служби України,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Директор департаменту інфраструктури та бухгалтерського обліку - головний бухгалтер ОСОБА_2
про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
визнати протиправними дії Конкурсної комісії №1 Державної податкової служби України на зайняття вакантних посад державної служби категорії "Б" і "В", в частині визнання ОСОБА_1 таким, що не пройшов конкурсний відбір на посаду Директора Департаменту інфраструктури та бухгалтерського обліку - головний бухгалтер та не включений до загального рейтингу;
зобов`язати Конкурсну комісію №1 Державної податкової служби України з відбору кандидата на заміщення вакантної посади Директора Департаменту інфраструктури та бухгалтерського обліку - головний бухгалтер ДПС України визнати конкурс таким, що не відбувся, та оголосити новий конкурс;
визнати протиправною та скасувати інформацію про результати конкурсу на заміщення вакантної посади Директора Департаменту інфраструктури та бухгалтерського обліку - головний бухгалтер ДПС України оголошеного наказом ДПС України від 25.03.2021 №618-о;
визнати протиправним та скасувати наказ Державної податкової служби України «Про призначення ОСОБА_2 на посаду Директора Департаменту інфраструктури та бухгалтерського обліку - головний бухгалтер ДПС України ».
Ухвалою суду від 26.05.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін.
Від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Пунктом 2 частини шостої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
При цьому, суд наділений правом на власний розсуд визначати позовне провадження, в порядку якого буде розглядатись справа з урахуванням положень Кодексу адміністративного судочинства України.
З урахуванням наведеного та враховуючи предмет розгляду даної справи та характер спірних правовідносин, суд не вбачає підстав для задоволення заяви відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Вказана позиція суду грунтується на висновках, викладених Великою Палатою Верховного Суду в ухвалі від 14 січня 2019 року у справі № 727/1002/17.
При цьому, практика Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 8 грудня 1983 року у справі "Ахеп v. Germany", заява №8273/78, рішення від 25.04.2002 року "Varela Assalino contre le Portugal", заява №64336/01). Так, y випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (не в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
Керуючись положеннями ст.ст. 171, 257, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні заяви Державної податкової служби України про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.А. Бояринцева