
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
03 серпня 2021 рокум. Ужгород№ 260/2853/21
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді – Гаврилка С.Є., розглянувши у підготовчому засіданні у письмовому провадженні адміністративну справу за ОСОБА_1 в особі представника – адвоката - Шпуганича Василя Петровича до Костринської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
08 липня 2021 року до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом звернулася ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за посередництвом адвоката Шпуганича Василя Петровича (88015, Закарпатської області м. Ужгород, вул. Дмитра Донського 2В оф. 2, РНКОПП НОМЕР_2 ) до Костринської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області (89022, Закарпатська область, село Кострино, буд. 47, код ЄДРПОУ 04350926), яким просить суд: "1. Визнати причину пропуску строку звернення до суду поважними та відновити їх; 2. Визнати нечинним та скасувати рішення четвертої сесії VII скликання Солянської сільської ради від 10 липня 2016 року за № 47 про внесення змін до рішення № 13 Солянської сільської ради від 31 січня 2015 року "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки"; 3. Вирішити питання про судові витрати по справі відповідно до вимог ст. 139 КАС України; 4. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.".
Ухвалою судді Закарпатського окружного адміністративного суду від 12 липня 2021 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження. Цією ж ухвалою підготовче засідання призначено на 03 серпня 2021 року об 14:00 годин.
Відповідно до статті 4 частини 1 пункту 18 КАС України нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
При цьому, суд зазначає, що особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб`єктів владних повноважень визначено положеннями статті 264 КАС України.
Відповідно до статті 264 частини 4 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Приписи статті 264 частин 5-7 КАС України визначають, що оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.
При цьому, згідно із статтею 264 частиною 12 КАС України правила цієї статті застосовуються також у випадках, коли питання протиправності нормативно-правового акта постало під час розгляду іншої адміністративної справи.
Зі змісту наведених норм вбачається, що інститут надання оголошення запроваджено законодавцем у зв`язку з тим, що положення нормативно-правового акта поширюються на невизначене коло осіб, правовідносини щодо яких він регулює.
Таким чином, суд вважає, що, хоча зобов`язання відповідача - суб`єкта владних повноважень опублікувати оголошення щодо оскарження нормативно-правового акта у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, здійснюється при постановленні ухвали про відкриття провадженні у справі щодо оскарження нормативно-правового акта, однак нормативний обов`язок суду забезпечити належне повідомлення невизначеного кола осіб про дату, час та місце судового розгляду такої категорії справ, дає підстави для висновку, що з метою дотриманням основоположних принципів адміністративного судочинства зобов`язати Костринську сільську раду Ужгородського району Закарпатської області в установлений статтею 264 частинами 5, 6 КАС України порядок і строки опублікувати оголошення про оскарження в судовому порядку рішення четвертої сесії VII скликання Солянської сільської ради від 10 липня 2016 року за № 47 про внесення змін до рішення № 13 Солянської сільської ради від 31 січня 2015 року "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, не пізніше ніж за сім днів до наступного підготовчого засідання та надати суду відповідні докази.
Згідно із статтею 181 частиною 2 КАС України суд відкладає підготовче судове засідання в межах визначених Кодексом строку підготовчого провадження у випадку коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З огляду на вище викладені обставини, а також беручи до уваги положення статті 181 КАС України, на думку суду, наявні підстави для відкладення підготовчого судового засідання.
Керуючись статтями 173, 180, 181, 264 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Продовжити строк проведення підготовчого провадження у справі № 260/2853/21.
Зобов`язати Костринську сільську раду Ужгородського району Закарпатської області не пізніше ніж за сім днів до наступного підготовчого засідання опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження рішення четвертої сесії VII скликання Солянської сільської ради від 10 липня 2016 року за № 47 про внесення змін до рішення № 13 Солянської сільської ради від 31 січня 2015 року "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки". Зобов`язати відповідача опублікувати таке оголошення у виданні, у якому рішення четвертої сесії VII скликання Солянської сільської ради від 10 липня 2016 року за № 47 про внесення змін до рішення № 13 Солянської сільської ради від 31 січня 2015 року "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" було або мало бути офіційно оприлюднене.
Згідно із статтею 264 частиною 5 КАС України, оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Відкласти підготовче засідання на 09 вересня 2021 року об 08:30 годин.
Ухвала не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя С.Є. Гаврилко