
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2021 року ЛуцькСправа № 140/4917/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Ксензюка А.Я.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» (далі – позивач, ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС») звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі – відповідач, ГУ ДПС у Волинській області) про визнання протиправними та скасування наказів від 23.04.2021 року №1246 «Про внесення змін до наказу Головного управління ДПС у Волинській області від 25.02.2021 №749» та від 23.04.2021 №1247 «Про внесення змін до наказу Головного управління ДПС у Волинській області від 21.04.2021 №1210».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ГУ ДПС у Волинській області протиправно прийнято оскаржувані накази, оскільки нормами Податковим кодексом України (далі – ПК України) не передбачено можливості внесення змін до наказу про проведення планової перевірки щодо дати початку проведення перевірки платника податків.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 22.06.2021 №1854/03-2020-02-09 відповідач позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з підстав правомірності оскаржуваних наказів. Крім того, вказує, оскаржувані накази було винесено контролюючим органом з об`єктивних причин, а саме неможливістю проведення планової та позапланової перевірки у визначені терміни у зв`язку із відсутністю посадової особи ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС». При цьому, зауважує, що податковим органом змінювався термін початку перевірки, однак період, який підлягав перевірці, залишався той самий.
В поданих до суду поясненнях від 23.07.2021 року відповідач підтримав власну правову позицію, викладену у відзиві на позовну заяву.
Інших заяв по суті справи від учасників справи до суду не надходило.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 30 червня 2021 року відмовлено в задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС у Волинській області про розгляд справи за участю сторін.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4, частини другої, пункту 10 частини шостої статті 12, частин першої - третьої статті 257, частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) дану справу, як справу незначної складності, розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 25.02.2021 року ГУ ДПС у Волинській області було видано наказ № 749 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» з 22.03.2021 року терміном 20 робочих днів за період діяльності з 01.04.2017 року по 31.12.2020 року.
21.04.2021 року ГУ ДПС у Волинській області було видано наказ № 1210 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» з 22.04.2021 року тривалістю 18 місяців з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» за період діяльності з 01.01.2015 року по 31.12.2018 рік.
У зв`язку із відсутністю посадових осіб ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» з причин самоізоляції та перебування у відрядженні податковим органом було винесено накази про внесення змін до вищевказаних наказів, а саме змінено терміни проведення перевірок.
Так, наказом від 21.04.2021 року № 1213 та наказом від 23.04.2021 року № 1246 «Про внесення змін до наказу ГУ ДПС у Волинській області від 25.02.2021 року № 749» двічі переносились терміни проведення планової перевірки ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС». Наказом від 21.04.2021 року № 1213 термін початку проведення перевірки був перенесений на 22.04.2021 року, а наказом від 23.04.2021 року № 1246 на 05.05.2021 року.
Також наказом від 23.04.2021 року № 1247 було внесено зміни до наказу ГУ ДПС у Волинській області від 21.04.2021 року № 1210, а саме змінено термін початку проведення перевірки з 22.04.2021 року на 05.05.2021 року.
Не погоджуючись наказами від 23.04.2021 року № 1246 та №1247, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
За приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) (далі - ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з вимогами пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до вимог підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Статтею 77 ПК України передбачено порядок проведення планових перевірок.
Згідно пункту 77.1 статті 77 ПК України, документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ заступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до вимог пункту 77.4 статті 77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
У разі планування перевірок одного й того самого платника податків контролюючими органами та органами державного фінансового контролю у звітному періоді такі перевірки проводяться зазначеними органами одночасно. Порядок координації проведення таких перевірок та залучення до перевірок інших органів, передбачених законом, визначається Кабінетом Міністрів України (пункт 77.5 статті 77 ПК України).
Згідно пунктів 77.6, 77.7 статті 77 ПК України допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна планова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу. Строки проведення документальної планової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
Підстави здійснення документальної позапланової перевірки визначені у пункті 78.1 статті 78 ПК України.
Згідно з пунктами 78.4, 78.5, 78.6 статті 78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки. Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу. Строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 81.1 статті 81.1 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки. Непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки. Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п`ятому цього пункту, не дозволяється.
Пунктами 82.1., 82.2 статті 82 ПК України передбачено, що тривалість перевірок, визначених у статті 77 цього Кодексу, не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 10 робочих днів, інших платників податків - 20 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 77 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків - не більш як на 10 робочих днів.
Тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.
Порядок прийняття рішення про проведення перевірки встановлено пунктом 1.2 Методичних рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом Державної фіскальної служби України від 31.07.2014 року № 22 (далі - ДФС України) (з наступними змінами і доповненнями, далі - Методичні рекомендації).
Згідно з підпунктом 1.2.1 цього пункту (в редакції, чинній до внесення змін згідно з наказом ДФС України від 23.03.2018 № 398) рішення про проведення документальної планової, позапланової та фактичної перевірки приймається керівником органу державної фіскальної служби відповідно до пункту 77.4 статті 77, пункту 78.4 статті 78, пункту 79.2 статті 79 та пункту 80.2 статті 80 розділу II Кодексу із зазначенням найменування органу державної фіскальної служби, який прийняв рішення, та дати рішення, найменування та реквізитів суб`єкта (об`єкта), перевірка якого проводиться, мети, виду перевірки, періоду діяльності, який буде перевірятися, підстав для проведення перевірки, дати початку та тривалості перевірки тощо, яке з урахуванням вимог Кодексу оформлюється наказом, який підписується керівником або його заступником та скріплюється печаткою.
Після усунення причин, передбачених підпунктами 1.4.5 та 1.4.6 пункту 1.4 розділу I Методичних рекомендацій, через які своєчасно не розпочато перевірку, наказ про проведення видається у порядку, встановленому пунктом 1.2 розділу I Методичних рекомендацій (підпункт 1.2.7 пункту 1.2 ).
Підпункти 1.4.5 та 1.4.5 пункту 1.4 розділу І Методичних рекомендацій регулюють організацію роботи контролюючого органу у разі відсутності платника податків за місцезнаходженням (підпункт 1.4.5) та у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб органу державної фіскальної служби до проведення перевірки (підпункт 1.4.6).
Для порівняння, підпунктом 1.2.6 пункту 1.2 розділу І Методичних рекомендацій (цей підпункт стосується організації роботи органу державної фіскальної служби у разі якщо під час проведення документальної перевірки від платника податків надійшло повідомлення про втрату, пошкодження або дострокове знищення документів або вилучення документів правоохоронними та іншими органами (у зв`язку з чим особами, які здійснюють (очолюють) перевірку, обґрунтовано встановлено неможливість подальшого проведення перевірки)) встановлено, що після усунення причин, які призвели до неможливості проведення перевірки новий наказ про проведення перевірки не видається та нові направлення на проведення перевірки не виписуються. У такому випадку видається наказ про перенесення термінів проведення перевірки.
Пунктом 82.4 статті 82 ПК України проведення документальної планової та позапланової перевірки платника податків, крім платника податків - суб`єкта малого підприємництва, може бути зупинено за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що оформляється наказом, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається платнику податків чи його уповноваженому представнику під розписку або надсилається платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк.
Зупинення документальної планової, позапланової перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення платнику податків або його уповноваженому представнику в порядку, визначеному абзацом першим цього пункту, наказу про зупинення такої перевірки.
При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, пов`язаних з предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур.
Загальний термін проведення перевірок, визначених у пунктах 200.10 та 200.11 статті 200 цього Кодексу, з урахуванням установлених цим пунктом строків зупинення не може перевищувати 60 календарних днів.
Аналогічні положення містяться в Методичних рекомендаціях № 22, підпунктом 1.2.5 пункту 1.2 яких визначено, що за рішенням керівника органу державної фіскальної служби, яким було призначено перевірку, проведення документальної планової або позапланової виїзної перевірки великого платника податків може бути зупинено на строк, визначений у пункті 82.4 статті 82 розділу II Кодексу, з подальшим поновленням проведення на невикористаний строк, про що видається відповідний наказ із зазначенням строку зупинення та обставин, що спричинили таке зупинення.
Наказ про зупинення документальної планової чи позапланової виїзної перевірки видається на підставі доповідної записки керівника підрозділу органу державної фіскальної служби, який організував (очолював) таку перевірку, з викладенням об`єктивних причин необхідності такого зупинення.
Копія наказу органу державної фіскальної служби про зупинення перевірки не пізніше наступного робочого дня вручається платнику податків (посадовим особам платника або його законному (уповноваженому) представнику) під підпис.
За необхідності поновлення перевірки керівник органу державної фіскальної служби, який видав наказ про зупинення перевірки, може видати наказ про поновлення документальної планової або позапланової виїзної перевірки до закінчення терміну, на який її було призупинено. Наказ видається на підставі доповідної записки керівника підрозділу органу державної фіскальної служби, який організував (очолював) перевірку, у разі усунення (закінчення дії) обставин, що стали підставою для такого зупинення. У такому випадку орган державної фіскальної служби може поновити перевірку не раніше наступного робочого дня з дня вручення платнику податків копії наказу про поновлення перевірки із зазначенням дати такого поновлення.
З аналізу вищенаведених норм слідує, що за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що оформляється наказом, може бути зупинено проведення документальної виїзної планової або позапланової перевірки великого платника податків на строк, необхідний для завершення таких процедур. При цьому зупинення такої перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки з подальшим поновленням (прийняттям наказу) проведення на невикористаний строк.
Таким чином, податковим законодавством України не передбачено право контролюючого органу вносити зміни у наказ про проведення перевірки, а лише передбачено право керівника контролюючого органу, яким було призначено перевірку, видати рішення, оформлене наказом, про зупинення проведення документальної планової чи позапланової виїзної перевірки, а в подальшому, у разі усунення (закінчення дії) обставин, що стали підставою для такого зупинення, видати наказ про поновлення такої перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи, 25.02.2021 року ГУ ДПС у Волинській області було видано наказ № 749 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» з 22.03.2021 року терміном 20 робочих днів за період діяльності з 01.04.2017 року по 31.12.2020 року.
21.04.2021 року ГУ ДПС у Волинській області було видано наказ № 1210 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» з 22.04.2021 року тривалістю 18 місяців з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» за період діяльності з 01.01.2015 року по 31.12.2018 рік.
Вказані перевірки ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» контролюючим органом розпочаті не були, у зв`язку з відсутністю посадових осіб ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» з причин самоізоляції та перебування у відрядженні. Внаслідок чого, податковим органом прийнято рішення про перенесення терміну початку перевірки.
Так, наказом від 21.04.2021 року № 1213 та наказом від 23.04.2021 року № 1246 «Про внесення змін до наказу ГУ ДПС у Волинській області від 25.02.2021 року № 749» двічі переносились терміни проведення планової перевірки ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС». Наказом від 21.04.2021 року № 1213 термін початку проведення перевірки був перенесений на 22.04.2021 року, а наказом від 23.04.2021 року № 1246 на 05.05.2021 року.
Також наказом від 23.04.2021 року № 1247 було внесено зміни до наказу ГУ ДПС у Волинській області від 21.04.2021 року № 1210, а саме змінено термін початку проведення перевірки з 22.04.2021 року на 05.05.2021 року.
З огляду на наведені норми чинного законодавства та встановлені обставини, суд приходить до висновку, що податковим органом всупереч вимогам податкового законодавства прийнято рішення про зміну дати початку планової та позапланової перевірки, призначеної наказами від 25.02.2021 року №749 та від 21.04.2021 року №1210 відповідно.
Суд відхиляє твердження відповідача про те, що спірні накази від 23.04.2021 року №1246 та №1247 винесено контролюючим органом з об`єктивних причин, а саме неможливістю проведення перевірки, у зв`язку з відсутністю посадових осіб ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» з причин самоізоляції та перебування у відрядженні, яка розцінена податковим органом, як відмова в допуску до проведення документальних планової та позапланової виїзної перевірки, оскільки станом на час виникнення спірних відносин правовими нормами не було передбачено внесення змін до наказу про проведення перевірки, в тому числі, документальної планової, в разі відмови платника податків посадовим особам контролюючого органу у допуску до перевірки, навіть за умови, коли суд підтвердив правомірність наказу про проведення перевірки.
Наведене узгоджуються з висновками Верховного Суду викладеними у постанові від 03.02.2021 у справі №808/2686/17.
Враховуючи вищенаведене, виходячи із наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, суд дійшов висновку, що відповідачем не дотримано умов та порядку прийняття контролюючим органом рішення про проведення перевірки, а отже накази від 23.04.2021 року №1246 «Про внесення змін до наказу Головного управління ДПС у Волинській області від 25.02.2021 №749» та від 23.04.2021 №1247 «Про внесення змін до наказу Головного управління ДПС у Волинській області від 21.04.2021 №1210» слід визнати протиправними та скасувати.
Відповідно до частин першої, другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач, як суб`єкт владних повноважень не довів правомірності своїх рішень.
Відтак, позов підлягає до задоволення повністю.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 4540,00 грн., сплачений платіжними дорученнями від 14.05.2021 №450 та від 20.05.2021 року №474.
Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати накази Головного управління ДПС у Волинській області від 23 квітня 2021 року №1246 «Про внесення змін до наказу Головного управління ДПС у Волинській області від 25.02.2021 №749» та від 23 квітня 2021 року№1247 «Про внесення змін до наказу Головного управління ДПС у Волинській області від 21.04.2021 №1210».
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» (43010, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кременецька, 38, ідентифікаційний код 39608851) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, ідентифікаційний код 44106679) судовий збір в розмірі 4540 (чотири тисячі п`ятсот сорок) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.
Суддя А.Я. Ксензюк