
Справа 206/3114/21
Провадження 2-о/206/494/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2021 року Самарський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Малихіної В.В.,
при секретареві Мороз В.С.,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро цивільну справу за заявою в порядку окремого провадження Головного управління Державної податкової служби в Одеській області, заінтересовані особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Селфікс Трейд», Публічне акціонерне товариство «Банк Восток» про розкриття інформації, що містить банківську таємницю,
ВСТАНОВИВ:
Представник заявника звернулась до суду з вказаною заявою, в якій просили суд розкрити банківську таємницю та зобов`язати ПАТ «Банк Восток» надати заявнику оригінали (належним чином засвідчені копії) роздруківок про обсяг та обіг коштів по розрахунковим рахункам ТОВ «Селфікс Трейд» в даній банківській установі із зазначенням суми платежів, дати операцій та призначення платежів за період з 03.06.2020 по теперішній час, а саме по рахункам № НОМЕР_1 (Українська гривня, Євро та Долар США) відкритим 03.06.2020.
Вказані вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ «Селфікс Трейд» згідно поданої 17.06.2021 податкової декларації з податку на додану вартість за звітний період - травень 2021 року, задекларувало суму від`ємного значення ПДВ у розмірі 60999140,00 грн. ГУ ДПС в Одеській області листом від 25.06.2021 № 3675/КПР/15-32-07-02-07 звернулось до ТОВ «Селфікс Трейд» щодо надання інформації у вигляді пояснень та їх документальних підтверджень. Проте, витребувана інформація надана не була. Для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Селфікс Трейд» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за травень 2021 року від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах, наказ ГУ ДПС в Одеській області від 05.07.2021 № 4616-п «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Селфікс Трейд». На підставі даного наказу та направлень на перевірку від 06.07.2021 №№ 8267/15-32-07-04, 8268/15-32-07-04, 8270/15-32-07-04, 8273/15-32-07-04, 8274/15-32-07-04, 8276/15-32-07-04 за податковою адресою ТОВ «Селфікс Трейд»: м. Одеса, вул. Мала Арнаутська, б. 85 було здійснено виїзд та встановлено, що за вказаною адресою відсутні посадові особи платника податку або його законні представники, для проведення перевірки. За податковою адресою знаходиться 3-и поверхова будівля з офісними приміщеннями, але таблички з назвою підприємства ТОВ «Селфікс Трейд» не виявлено. Зі слів робітника іншого підприємства, ТОВ «Селфікс Трейд» за цією адресою не знаходиться та йому таке підприємство невідоме. Здійснено дзвінок за номером телефону підприємства згідно ІТС «Податковий блок» (тел. 0633357205), але телефон відключено. На підставі викладеного було складено акт від 06.07.2021 № 2000/15-32-07-04/43636696 «Про неможливість проведення перевірки у зв`язку з відсутністю платника податків (посадових осіб платника податків або його законних (уповноважених) представників) ТОВ «Селфікс Трейд» за місцезнаходженням». Таким чином, не встановлено ТОВ «Селфікс Трейд» за податковою адресою та його посадових осіб, яким можливо вручити наказ та ознайомити з направленнями на проведення позапланової перевірки. Вказаний акт від 06.07.2021 направлено на адресу ТОВ «Селфікс Трейд» листом з повідомленням про вручення. До оперативного управління ГУ ДФС в Одеській області направлено запит про встановлення місцезнаходження платника податків за податковою адресою, однак станом на 12.07.2021 інформація відсутня. Враховуючи, що до теперішнього часу ТОВ «Селфікс Трейд» не надано інформацію про рух коштів на рахунках, що відкриті у ПАТ «Банк Восток», підстави перевірки не оскаржені, контролюючий орган просить прийняти рішення про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, у зв`язку з наявністю правових підстав для надання такої інформації.
Не погодившись із вказаною заявою представником ТОВ «Селфікс Трейд» було подано до суду письмові заперечення проти заяви про розкриття інформації, що містить банківську таємницю, в яких зазначили, що ТОВ «Селфікс Трейд» заперечує проти задоволення заяви. Згідно поданої 20.07.2021 податкової декларації з ПДВ за червень 2021 року ТОВ «Селфікс Трейд» задекларувало суму від`ємного значення ПДВ у розмірі 1649,00 грн. ТОВ «Селфікс Трейд» не отримувало від ГУ ДПС в Одеській області звернень про надання документів. Про існування наказу про проведення документальної перевірки ТОВ «Селфікс Трейд» також нічого невідомо. Доказів направлення чи вручення вказаного наказу суду також не надано. ТОВ «Селфікс Трейд» було отримано лише акт від 06.07.2021 про неможливість проведення перевірки. Вказаний акт є неналежним доказом відсутності ТОВ «Селфікс Трейд» за місцезнаходженням, оскільки до нього не долучено матеріалів, що підтверджують факти, наведені в такому акті та останні підписані особами, повноваження яких не підтверджені відповідними документами. На підставі викладеного, просили суд відмовити у задоволенні заяви (а.с. 62-64)
Ухвалою суду від 19 липня 2021 року відкрито провадження у справі, призначено закрите судове засідання та відмовлено у задоволенні заяви представника ГУ ДПС в Одеській області про проведення судового засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою суду від 22 липня 2021 року заяву залишено без руху та встановлено заявнику строк для виправлення визначених в ухвалі недоліків.
Ухвалою суду від 29 липня 2021 року у зв`язку з усуненням заявником недоліків розгляд справи продовжено.
Представники заявника та заінтересованих осіб в судове засідання не з`явились за невідомими суду причинами, про дату, час та місце розгляду справи ГУ ДПС в Одеській області, ТОВ «Селфікс Трейд» та ПАТ «Банк Восток» були повідомлені своєчасно та належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 349 ЦПК України неявка в судове засідання без поважних причин заявника та (або) особи, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, чи їх представників або представника банку не перешкоджає розгляду справи, якщо суд не визнав їхню участь обов`язковою.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги розумні строки розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі доказів, які містяться в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з частиною першою статті 1076 ЦК України банк гарантує таємницю банківського рахунка, операцій за рахунком і відомостей про клієнта; відомості про операції та рахунки можуть бути надані тільки самим клієнтам або їхнім представникам. Іншим особам, у тому числі органам державної влади, їхнім посадовим і службовим особам, такі відомості можуть бути надані виключно у випадках та в порядку, встановлених Законом України «Про банки і банківську діяльність».
Порядок розкриття банківської таємниці встановлений Законом України «Про банки та банківську діяльність».
Пунктом першим частини другої статті 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» визначено, що банківською таємницею, зокрема, є відомості про стан рахунків клієнтів, в тому числі стан кореспондентських рахунків банків у Національному банку України.
За положеннями статті 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками на письмовий запит або з письмового дозволу відповідної юридичної чи фізичної особи, або за рішенням суду.
З аналізу зазначеної правової норми виходить, що на вимогу відповідних уповноважених державних органів банк вправі надати інформацію, яка містить банківську таємницю, у межах і обсягах, визначених цим та іншими законами, тобто банки надають обмежену законом інформацію.
Підставою для розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, є необхідність провести перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів до державного бюджету суб`єктом господарської діяльності.
При цьому своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплата податків та зборів (обов`язкових платежів) здійснюється шляхом проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок, підстави та порядок яких визначені законом.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).
Відповідно до вимог пунктів 20.1.4, 20.1.5 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення; отримувати безоплатно від платників податків, а також від установ Національного банку України, банків та інших фінансових установ довідки у порядку, встановленому Законом України «Про банки і банківську діяльність» та цим Кодексом, довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках.
У статті 75 ПК України зазначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Пунктом 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 вересня 2011 року № 10 «Про судову практику в цивільних справах про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб» судам роз`яснено, що саме по собі неподання у встановлений строк податкової декларації або їх розрахунків, необхідність перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства тощо є підставою для ініціювання органами державної податкової служби перевірок, згідно з процедурою, визначеною главою 8 Податкового кодексу України. У цьому випадку розкриття банківської таємниці можливе в разі доведення органом державної податкової служби обставин, за яких перевірки є неможливими або є інша об`єктивна потреба в розкритті такої таємниці.
Так, судом встановлено, що 05 липня 2021 року заступником начальника ГУ ДПС в Одеській області видано наказ № 4616-п від 05.07.2021 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Селфікс Трейд», щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за травень 2021 року від`ємного значення з додатку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн.. з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах з 06 липня 2021 року тривалістю 5 робочих днів (а.с. 10).
Згідно пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 ПК України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку, якщо платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від`ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Відповідно до п. 78.4 ст. 78 ПК України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику) (п. 42.2 ст. 42 ПК України).
У разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику) (п. 42.5 ст. 42 ПК України).
Однак, під час розгляду справи, не знайшли свого підтвердження обставини, що заінтересованій особі ТОВ «Селфікс Трейд» було направлено в установленому законом порядку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки від 05.07.2021.
З наданої суду копії фіскального чека ПАТ «Укрпошта» від 06.07.2021 про направлення ТОВ «Селфікс Трейд» рекомендованого листа 6504414007341, неможливо встановити, які саме документи були направлені у даному поштовому відправленні. (а.с. 14)
При цьому, представник ТОВ «Селфікс Трейд» не заперечував щодо отримання ним засобами поштового зв`язку копії акту про неможливість проведення перевірки від 06.07.2021 і наголошував на тому, що вказаний акт на адресу ТОВ «Селфікс Трейд» було направлено поштовим відправленням зі штриховим кодовим ідентифікатором 6504414007341.
Строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу (п. 78.6 ст. 78 ПК України).
Тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів (п. 82.2 ст. 82 ПК України).
Згідно п. 44.5 ст. 44 ПК України, у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, платник податків зобов`язаний у п`ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити (із наданням оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів) контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації, надано авторизацію відповідно до Митного кодексу України або дозвіл на застосування спеціальних (у тому числі транзитних) спрощень.
Платник податків зобов`язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.
У разі надання платником податків у порядку та строки, визначені абзацом першим цього підпункту, повідомлення та неможливості проведення перевірки платника податків у зв`язку з втратою, пошкодженням або достроковим знищенням платником податків документів строки проведення таких перевірок переносяться до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах визначених цим підпунктом строків, але на строк не більше ніж 120 днів.
У разі не відновлення документів, зазначених у пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, або їх повторної втрати, пошкодження чи дострокового знищення, що відбулися після використання платником податків права на їх відновлення у порядку, передбаченому цим пунктом, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності або на час виконання ним вимог митного, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
У заяві про розкриття банківської таємниці зазначено, що ГУ ДПС в Одеській області листом від 25.06.2021 року звернулось до ТОВ «Селфікс Трейд» щодо надання інформації у вигляді пояснень та їх документальних підтверджень, на підтвердження чого суду надано копію відповідного листа №6375/КПР/15-32-07-02-07 від 25.06.2021, однак в матеріалах справи відсутні будь-які докази направлення та вручення вказаного листа ТОВ «Селфікс Трейд». (а.с. 23-25)
При цьому, представник ТОВ «Селфікс Трейд» у письмових запереченнях заперечував факт надіслання та отримання такого листа.
Крім того згідно п. 81.1 ст. 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Проте, доказів направлення на адресу ТОВ «Селфікс Трейд» направлень на перевірку матеріали справи також не містять і представник ТОВ «Селфікс Трейд» заперечував їх отримання.
Суд також звертає увагу, що направлення на проведення перевірки датовані 06 липня 2020 року, тобто видані задовго до винесення наказу про проведення перевірки та безпосередньо до початку самої перевірки, що також є порушенням.
Крім того, згідно абз. 4 п. 81.2 ст. 81 ПК України, у разі якщо при організації документальної планової та позапланової виїзної або фактичної перевірки встановлено неможливість її проведення, посадовими (службовими) особами контролюючого органу невідкладно складається та підписується акт про неможливість проведення перевірки, який не пізніше наступного робочого дня реєструється в контролюючому органі. До такого акта додаються матеріали, що підтверджують факти, наведені в такому акті. Зазначений акт та матеріали надсилаються контролюючим органом платнику податку в порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Так, згідно акту про неможливість проведення перевірки № 2000/15-32-07-04/43636696 від 06.07.2021 посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області з метою пред`явлення направлень на проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Селфікс Трейд» 06.07.2021 здійснено виїзд за податковою адресою: м. Одеса, вул. Мала Арнаутська, б. 85, в ході якого встановлено що ТОВ «Селфікс Трейд» та його посадові особи відсутні за вказаною адресою. За податковою адресою знаходиться 3-и поверхова будівля з офісними приміщеннями, але таблички з назвою підприємства ТОВ «Селфікс Трейд» не виявлено. Зі слів робітника іншого підприємства, підприємство ТОВ «Селфікс Трейд» йому невідоме. Здійснено дзвінок за номером телефону підприємства згідно ІТС «Податковий блок» (тел. 0633357205), але телефон відключено. (а.с. 15-16)
Однак, до вказаного акту та до матеріалів справи не долучено матеріалів (доказів), що підтверджують факти, наведені в такому акті, зокрема письмові пояснення працівника іншого підприємства, що викладені у акті, або письмові пояснення власника будівлі, тощо.
Крім того, вказаний акт підписаний особами, повноваження яких не підтверджені відповідними документами.
Також, до матеріалів справи не надано відповідних направлень на проведення перевірки, якими було б уповноважено посадових осіб ГУ ДПС в Одеській області, якими було складено та підписано вказаний акт.
Також, суд звертає увагу на те, що зазначений акт працівниками ГУ ДПС в Одеській області було складено без участі понятих та в них відсутні відмітки про час їх складання. При цьому, в акті зазначено, що виїзд було здійснено за податковою адресою ТОВ «Селфікс Трейд», проте доказів фактичних виїздів працівників ГУ ДПС в Одеській області заявником суду надано не було.
Також, податковим органом не було наведено жодних даних про неможливість отримання ними самостійно, без звернення до суду необхідних для проведення перевірки даних, не надано жодних доказів відмови інших органів у сприянні проведенню перевірки або надання документів ТОВ «Селфікс Трейд», як бенефіціара, а тому, на думку суду, податковий орган не вжив всіх наданих йому законом можливостей для отримання необхідної інформації.
З цього приводу слід також зазначити, що заявником не надано суду доказів або відомостей щодо неможливості проведення перевірки законності декларування ТОВ «Селфікс Трейд»від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. шляхом звернення із запитом до інших контролюючих органів та/або контрагентів заявника.
Також, ніяким чином не обґрунтований заявником і період, за який Банку необхідно надати інформацію, що містить банківську таємницю відносно ТОВ «Селфікс Трейд»зокрема, документальна позапланова перевірка діяльності ТОВ «Селфікс Трейд» була призначена з питання законності декларування від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. та визначеного в додатку 3 до декларації з ПДВ за травень 2021 року, в той час коли контролюючий орган просить надати інформацію за період з 03.06.2020 по теперішній час без зазначення та доведення відповідних підстав.
Що стосується заявлених ГУ ДПС в Одеській області вимог щодо розкриття інформації, що містить банківську таємницю, то на думку суду, задоволення даної заяви не призведе до отримання належної інформації за допомогою якої заявник зможе досягти мети даного звернення до суду, адже від`ємне значення утворюється внаслідок перевищення податкового кредиту, задекларованого у звітному місяці, сумі податкових зобов`язань, а для перевірки цього необхідно встановити всіх контрагентів цих зобов`язань.
Суд також звертає увагу, що відповідно до копії податкової декларації ТОВ «Селфікс Трейд» за червень 2021 року, сума податку на додану вартість становить 60997491,00 грн., крім того, підприємством задекларовано суму від`ємного значення у розмірі 1649,00 грн. (а.с. 64 зворотній бік - 65)
За таких обставин, підсумовуючи вищевикладене у сукупності, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви про розкриття інформації, що містить банківську таємницю.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 10, 259, 263-265, 268, 350 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ :
У задоволенні заяви Головного управління Державної податкової служби в Одеській області, заінтересовані особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Селфікс Трейд», Публічне акціонерне товариство «Банк Восток» про розкриття інформації, що містить банківську таємницю - відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України подається до Дніпровського апеляційного суду через Самарський районний суд м. Дніпропетровська протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після завершення апеляційного перегляду..
Головуючий суддя: В.В. Малихіна