Ухвала суду № 98707487, 02.08.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2021
Номер справи
360/3998/21
Номер документу
98707487
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

02 серпня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/3998/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (93010, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Миру, буд. 34), Державної судової адміністрації України (01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5) про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

28 липня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області, Державної судової адміністрації України, в якому просить стягнути за рахунок коштів Державного бюджету України на користь позивача недоотриману суддівську винагороду за період з 18 квітня 2020 року по 27 серпня 2020 року включно у розмірі 222 659 грн. 83 коп. з обов`язковим утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов`язкових платежів при їх виплаті шляхом безспірного списання коштів з бюджетної програми 0501150 Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів, головним розпорядником є ДСА України, а безпосереднім розпорядником є ТУ ДСА в Луганській області.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що наказом начальника відділу юстиції виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів №47 від 22.06.1987 позивач обраний на посаду народного судді Комунарського міського народного суду Луганської області. Постановою Верховної Ради України №1654-ІІІ від 20.04.2000 позивач обраний безстроково суддею Алчевського міського суду Луганської області. Указом Президента України «Про переведення суддів» № 203/2015 від 07.04.2015 позивача переведено до Кремінського районного суду Луганської області і наказом голови суду від 20.05.2015 зараховано суддею цього суду безстроково, та встановлено виплату доплати за вислугу років у розмірі 60 відсотків посадового окладу.

Наказом голови Кремінського районного суду Луганської області № 42-ос від 04 грудня 2015 року «Про встановлення щомісячної доплати за вислугу років судді ОСОБА_1 » позивачу встановлено щомісячну доплату з 14 червня 2015 року за вислугу років у розмірі 70 відсотків посадового окладу.

Рішенням зборів суддів Кремінського районного суду Луганської області від 21 травня 2020 року позивача обрано на адміністративну посаду голови цього суду та позивачу здійснювалася доплата за перебування на адміністративній посаді у розмірі 10 відсотків посадового окладу, відповідно до наказу голови Кремінського районного суду Луганської області № 13-ОД від 22 травня 2020 року.

Наказом голови Кремінського районного суду Луганської області № 08-ос від 01 червня 2020 року «Про встановлення щомісячної доплати за вислугу років судді ОСОБА_1 » позивачу встановлено щомісячну доплату з 14 червня 2020 року за вислугу років у розмірі 80 відсотків посадового окладу.

З 01 січня 2020 року для визначення розміру суддівської винагороди позивача використовувався посадовий оклад, який складав 30 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2020 року, що становило 63 060 грн.

За період з 18.04.2020 по 20.05.2020 щомісячна суддівська винагорода позивача становила 107 202 грн, та складалася з: посадового окладу у розмірі 63 060 грн.; доплати за вислугу років у розмірі 44 142 грн (70 %). За період з 21.05.2020 по 31.05.2020 щомісячна суддівська винагорода становила 113 508, та складалася з: посадового окладу у розмірі 63 060 грн.; доплати за вислугу років у розмірі 44 142 грн (70 %); доплати за перебування на адміністративній посаді у розмірі 6 306 грн (10 %). За період з 01.06.2020 по 27.08.2020 щомісячна суддівська винагорода позивача становила 119 814, та складалася з: посадового окладу у розмірі 63 060 грн.; доплати за вислугу років у розмірі 50 448 грн (80 %); доплати за перебування на адміністративній посаді у розмірі 6 306 грн (10 %).

Наказом в.о. голови суду від 15 квітня 2021 року позивача було відраховано зі штату Кремінського районного суду на підставі рішення Вищої Ради Правосуддя від 01 квітня 2021 року у зв`язку з поданням заяви про відставку.

18 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13 квітня 2020 року № 553-ІХ, яким Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» доповнено статтею 29.

Відповідно, з 18 квітня 2020 року і по 28 серпня 2020 року позивач отримав суддівську винагороду з урахуванням вказаних змін, тобто у меншому розмірі, ніж передбачений Законом України «Про судоустрій і статус судців».

Згідно довідки ТУ ДСА в Луганській області від 23 липня 2021 року, позивачу не нараховано та не виплачено суддівську винагороду: в квітні 2020 року у розмірі 11 423 грн. 24 коп., в травні 2020 року у розмірі 61 963 грн. 37 коп., в червні 2020 року у розмірі 33,454 грн. 30 коп., в липні 2020 року у розмірі 50 493 грн. 32 коп., в серпні 2020 року 65 325 грн. 60 коп., а всього 222 659 грн. 83 коп.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного суду України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

Згідно з частиною шостою статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Щодо клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд зазначає таке.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

За визначенням, наведеним у пункті 17 частини першої статті 4 КАС України, публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Відповідно до примітки статті 51-3 Закону України «Про запобігання корупції» під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються, зокрема, судді.

Враховуючи значення даної справи для сторін, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суспільний інтерес до розгляду даної справи та становище позивача, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання та вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов`язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

З вищевикладених підстав суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від сторін по справі докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 9, 12, 77, 80, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

У задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відмовити.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 10 серпня 2021 року на 13 год 00 хв у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, 18.

Запропонувати позивачу надати суду всі наявні документи та пояснення, які, на її думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою.

Запропонувати відповідачам протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву, довідку про розмір нарахованої та виплаченої суддівської винагороди позивачу за період з 18 квітня 2020 року по 27 серпня 2020 року, а також наказ або інший розпорядчий документ, яким вирішено при нарахуванні та виплаті суддівської винагороди, застосовувати обмеження, що передбачені статтею 29 Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", в редакції Закону № 553-IX від 13 квітня 2020 року.

До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачами - суб`єктами владних повноважень - відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Роз`яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (стаття 163 КАС України), відповідач - заперечення (стаття 164 КАС України) протягом триденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача - з моменту отримання відповіді на відзив, а для третіх осіб - з моменту отримання позову або відзиву.

Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам статті 162 КАС України.

Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).

Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Петросян К.Є. одноособово.

Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою сторінки ://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 КАС України.

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяК.Є. Петросян